Opava po senzačním obratu vybojovala vítězství

• neděle 13. ledna 2008

Hokejisté Slezanu Opava přivítali v rámci druhého kola nadstavbové části na svém ledě celek Nového Jičína. Slezanům se vstup do zápasu vůbec nepovedl. Již po pěti minutách hry prohrávali svěřencí trenéra Suchánka už 0:2. Přesto se nakonec po povedeném výkonu mohli radovat společně se svými fanoušky z vítězství 3:2, když ve 2. třetině snížili na rozdíl gólu a v závěrečném dějství dvěmi góly stav obrátili.

24. kolo, neděle 13. 1. 2008

3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Branky: 36. Chalupa (Bednárek, Grofek), 49. Suchánek (Kukol, Černý), 55. Polok (Suchý) - 3. Koloničný (Škumát), 5. Lhotský (Škumát). Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. Diváci: 500.

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Podešva, Vrabel - Černý, Měch, Suchánek - Kovalovský, Kříž, Kocián - Suchý, Polok, Tůma - Grofek, Mlýnek, Chalupa.

Šrámek - Slabý, Pokora, Hruškovský, Andrýsek, Gulda, Koloničný - Jakubu, Macháček, Skaloš - Glabazňa, Kabeláč, Toman - Uhlár, Škumát, Lhotský

Do startu utkání vstoupili domácí katastrofálně. Již ve 3. minutě prohrávali po střele Koloničného od modré 0:1. V 5. minutě inkasovala zaskočená Opava podruhé. Lhotský těžil z nahrávky Škumáta zpoza branky a zvýšil na 0:2. Po této brance nadále trvala herní převaha Jičína. Slezan poprvé zahrozil až v 10. minutě. Tůmova střela z otočky ale skončila jen ve výstroji brankáře Šrámka. Byla to ale pouze ojedinělá akce Opavy, tempo hry nadále diktovali hosté. Před odchodem do šaten Jičín dvanáct sekund před sirénou nastřelil břevno Ilášovy branky.

Ve druhé dvacetiminutovce se hra vyrovnala. V 25. minutě střílel od modré nebezpečně Tichý, pozorný Šrámek si ale s jeho kanonádou poradil. V 27. minutě převedl efektivní lapačku Iláš, vyznamenal se proti Skalošovi. Opavě se podařilo snížit v době, kdy se do útoku dostávala jen zřídka, protože obrana Jičína působila velmi sebejistě. Přesto se povedlo a domácí se mohli v 36. minutě radovat. Bednárkovu střelu z přesilovky vyrazil Šrámek před sebe a Chalupa dorážel do odkrytého prostoru. V 37. minutě zahodil tutovku Jičín, když minul rovněž odkrytý prostor, tentokrát Ilášovy brány. Na druhé straně z protiútoku zneškodnil Suchánkovu střelu Šrámek. V závěrečných okamžicích třetiny si ještě Opavští vytvořili tlak, ale své šance nedokázali proměnit.

Závěrečné dějství naplno patřilo Slezanu. Postupný tlak a neproměněné šance sice mohly domácí mrzet, ale náplastí jim jistě byl Suchánkův gól z 49. minuty, který tak v přesilovce srovnal stav na 2:2. V drtivém tlaku naposledy rozjásal opavské tribuny pět minut před koncem Polok, který těžil ze skvělé přihrávky Suchého a strhl tak vedení na stranu domácích. Hostům už v závěru nepomohla ani téměř dvouminutová powerplay a tak se podařilo Slezanu zvítězit po dramatickém průběhu utkání 3:2.

Karel Suchánek (Opava): Jsem rád, že jsme konečně doma vyhráli a potvrdili bod, který jsme získali v Brně na Technice. Začátek zápasu se nám nepovedl, neřekl bych, že jsme zaspali, ale Nový Jičín ma zkušené mužstvo, byl jich plný led a naprosto zaslouženě vedli. Do druhé třetiny jsme nasadili mladé hráče, kteří hru oživili a vypadá to, že hra na čtyři útoky nám vyhovuje víc. Ve středu pojedeme do Karviné opět s cílem vyhrát a pokud nám to nepřekazí nějaká zranění, tak nejspíš opět budeme hrát na čtyři útoky. Včerejším výborným výkonem v juniorce si řekl o nominaci k zápasu Michal Mlýnek a určitě nezklamal.

David Handl (Nový Jičín): Povedla se nám porvní třetina, ve které jsme dali dva góly a měli jsme i další šance, bohužel jsme je neproměnili. Potom jsme začali hrát nedisciplinovaně, nabídli soupeři přesilovky a soupeř nás potrestal.