Opava podlehla Pardubicím 1:4

• pátek 12. října 2007
  • Filip Lefenda

Opava přivítala ve 13.kole na svém ledě mužstvo z Pardubic.I přes vydařenější vstup Slezanu a množství hraných přesilových her nedotáhlo naše mužstvo utkání do vítězného konce a prohrálo 1:4. Jediný gól Opavy zaznamenal Tomáš Grofek.

13. kolo, pátek 12. 10. 2007

1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

HC Moeller Pardubice

Branky:28.Grofek, - 34.Drtina, 35.Kucera, 42.Nykl, 53.Nykl . Vyloučení:3:9 . Využití:1:2 . V oslabení:0:2 .

Trenčan - Mrkva, Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda, Planovský, Tichý - Tošenovjan, Slanina, Herman, Šafár, Musial, Čermák, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek

Čaladi - Kučera, Drtina, Blažek, Popler, Vágner, Fink, Šnejdr - Radil, Bláha, Stoklasa, Paučin, Kousal, Nykl, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Jindřich, Sodomka, Semorád, Šejba

Oba týmy nastoupily do zápasu aktivně a po celou 1.třetinu byl k vidění oboustranně vyrovnaný hokej. První vážnější šance přišla již ve 3.minutě v podání domácího Wolfa, ke gólu však nevedla. O chvíli později předvedli výbornou souhru hosté. Trenčan však Semorádovu dělovku vykryl. Poté následovala pasáž, ve které diváci mohli vidět množství kombinací, kterým ovšem scházelo přesnější zakončení. V 17.minutě se nádherně uvolnili domácí Herman se Slaninou. I jejich pokus ale skončil pouze ve výstroji golmana Čaladiho. Do šaten se tedy šlo i přes útočnou snahu obou celků za bezbrankového stavu.

Ve 2.třetině si Opava hned v úvodu vytvořila tlak, který byl navíc podpořen přesilovou hrou. Golman hostí Čaladi však čaroval a předvedl celou sérii skvělých zákroků. Slezané prolomili střeleckou smůlu hned při další přesilovce, když se trefil Tomáš Grofek po přihrávce Plachkého. Opava tedy vedla a série vylučování na obou stranách pokračovala. Běžela 34.minuta, když domácí hráli přesilovku a paradoxně v ní sami inkasovali, když se prosadil hostující Drtina. O pouhých 15 sekund bylo ještě hůř. Pardubičtí hráli ještě stále ve čtyřech a ku překvapení všech musel po střele Kučery domácí golman Trenčan již podruhé v krátké době lovit puk ze své svatyně. Opavané byli evidentně zaskočení. V závěru druhého dějství ještě dostali možnost početní výhody, kterou však nevyužili. Těsně před sirénou ohlašující konec třetiny však nabídli stejnou možnost také soupeři.

Do 3.třetiny šli tedy na led pardubičtí s výhodou jednoho muže v poli a dokázali ji zužitkovat gólem Nykla ve 42.minutě. Domácí borci se přesto nevzdávali a bojovali. Jejich snaha však nepřinášela své ovoce, a to i přesto že v rozmezí mezi 45. až 50.minutou bylo uděleno hned 5 menších trestů na straně Pardubic! Východočeši je přečkali bez inkasované branky. Naopak sami svou další přesilovku proměnili v 53.minutě již druhým gólem Nykla. A protože se v následujících minutách utkání dohrávalo spíše už jen z povinnosti, prohráli hokejisté Slezanu Opava po velmi vyrovnaném zápase, ve kterém měl ovšem soupeř velkou dávku hokejového štěstí, poměrem 1:4.