Opava porazila Techniku těsně 3:2

• neděle 03. února 2008
  • Martin Kubánek

Domácí Slezan si po celé dvě třetiny budoval náskok, o který málem v závěru zápasu přišel. Hráči Techniky se však v posledních minutách nechali několikrát zbytečně vyloučit a o možnost srovnání se tak připravili sami. V samotném utkání si ale počínali aktivněji Suchánkovi svěřenci. Dvěma góly v zápase se blýskl Tomáš Polok, ale dík za odvedenou práci patří samozřejmě celému týmu. Domácí hráči bojovali, stříleli a výhru si za předvedený výkon zasloužili.

29. kolo, neděle 3. 2. 2008

3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Technika Hockey Brno

Branky: 18. Polok (Tichý), 29. Polok (Tůma), 39. Tichý (Kukol, Měch) - 44. Šebek D. (Šebek P.), 53. Šebek P. (Dostál). Rozhodčí: Venglář - Barteček, Koliba. Vyloučení: 5:9 + Habrovec 10 min., Šebek P., Halouska 5 min. + OT (všichni Brno). Využití: 1:0. Diváci: 300.

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Podešva, Plachký - Suchánek, Měch, Černý - Tůma, Polok, Suchý - Kovalovský, Grofek, Kocián - Herman, Mlýnek, Chalupa.

Hrachovina - Karlíček, Kučírek, Halouska, Habrovec, Dvořák, Maksa, Úlehla - Šebek P., Šebek D., Martnák, Dostál, Benýšek, Korotvička, Šurek, Matouš, Němec, Špok, Foltýn.

Opavští vstoupili do zápasu aktivně a hned od počátku se snesla na gólmana hostí Hrachovinu sprška střel. Technika se vážněji osmělila ke zteči opavské brány až v 6. minutě. Přes obranu domácích se dostal několikrát útočník Dostál a jeho střely z boční strany nadělaly Ilášovi starosti. Ale se všemi si nakonec opavská jednička poradila. V dalším průběhu to potom již byli domácí, kteří po dlouhé minuty udávali tempo hry, hosté se snažili především o rychlé brejky, které se jim ale moc nedařily. Potenciální nebezpečí likvidovala už v zárodku pozorná opavská obrana. V 18. minutě našel bek Tichý ideálním pasem najetého Poloka, který po samostatném nájezdu otevřel skóre zápasu.

Krátce po úvodním buly ve druhé třetině se zrodila velmi slibná šance, v níž se ocitl opavský hráč. Tůma vystřelil, hostující brankář pouze vyrazil kotouč před sebe, ale Suchý si jej nevšiml. Takže přišel o možnost skórovat do zcela prázdné brány. Skóre se měnilo podruhé přibližně v půlce zápasu. Polok si sjel v útočném pásmu ke kruhu, napřáhl a jeho rána skončila za zády brněnského gólmana. A aby toho nebylo málo, tak při přesilové hře, dvě minuty před přestávkou, vymetl bránu hostí od modré čáry obránce Tichý. Opava se prezentovala v této fázi utkání útočnou hrou, hosté v aktivitě poněkud zaostávali a neohrožovali Iláše tak výrazně, jako tomu bylo na druhé straně.

Z obrátek neubrala Opava ani v poslední třetině, přesto ale její optimismus trochu přibrzdila 44. minuta, kdy David Šebek střelou přes obránce snížil na 1:3 z pohledu hostujícího celku. Drama však mělo teprve vyvrcholit. Nejprve stálo štěstí při domácích, když Iláš zlikvidoval efektně pravým betonem šanci Dostála. O pár okamžiků později se ale hostům podařil rychlý kontr, Dostál namazal na hůl volnému Patriku Šebkovi a ten přesnou střelou nad lapačku snížil na rozdíl pouhé jedné branky. V další minutě mohlo být dokonce vyrovnáno, ale Korotvička bekhendem přestřelil domácí svatyni. Hráči Techniky byli v závěru zápasu viditelně nervózní a nechávali se zbytečně vylučovat. Tím se tak připravili o možnost utkání ještě více zdramatizovat. Domácí hokejisté si jednogólový náskok již pohlídali a mohli se radovat z cenného vítězství.

Karel Suchánek (Opava): Bylo to vyrovnané utkání, škoda že jsme nepřidali už ve druhé třetině čtvrtý gól. Brno má silný tým a ve třetí třetině jsme to vítězství doslova vydřeli.

Jaroslav Beck (Technika Brno): Chyběli nám dnes tři zkušení hráči a bylo to poznat. Přesto ale nechybělo moc, abychom získali bod, myslím že remíza by zápasu slušela víc.