Opava přehrála Vítkovice 6:1

• pátek 18. ledna 2008
  • Vojtěch Volf

O p a v a - V dalším kole extraligy juniorů přivítal Slezan tým Vítkovic. Po velice vyrovnané první třetině, která skončila 2:1 pro Opavu, začali viditelně okupovat opavský stadion domácí a čtyřmi góly si tak zajistili vítězství vysoko 6:1. Za zmínku stojí velká aktivita Bohumila Hermana, Tomáše Grofka a Michala Tošenovjana, kteří si odnesli každý po třech kanadských bodech.

37. kolo, pátek 18. 1. 2008

6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

HC Vítkovice

Branky: 3. Chalupa (Planovský, Herman), 16. Tošenovjan (Šafár, Grofek), 32. Tošenovjan (Grofek, Mlýnek), 38. Mlýnek (Herman), 44. Grofek (Tošenovjan , Plachký), 52. Planovský (Herman, Chalupa) - 10. Hlinka (Vrána, Šedivý). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80.

Trenčan (Vašut) - Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda T., Planovský, Tichý - Tošenovjan, Herman, Gulda P. Šafár, Čermák, Božilov, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Taťák (44. Michalec) - Hrubý, Sedlák, Hartmann, Mlynář, Slavík, Krause - Vrána, Hlinka, Noga, Šedivý, Seidler, Kucsera, Kolařík, Bursík, Chaloupka.

Do zápasu vstoupila obě mužstva velice aktivně, vyrovnaně a nikdo nečekal že první gól padne tak brzy. Na začátku třetí minuty se domácím naskytla šance v podání přesilové hry a pouhých dvacet sekund po začátku trestu dostal Slezan po pohotové dorážce do vedení Petr Chalupa. Po tomto gólu byla hra opět vyrovnaná a k vidění bylo mnoho šancí na obou stranách. V desáté minutě našel vítkovický Lukáš Vrána perfektně najetého Michala Hlinku, který tímto rychlým brejkem srovnal na 1:1. Hra se výrazně zrychlila a většina založených útoků končila ve středním pásmu. Domácí předváděli agresivní hru, která se jim vyplatila v 16. minutě, když se k nastřelenému puku před bránou hostů dravě propracoval Michal Tošenovjan a díky jeho pohotové práci v brankovišti se Opava ujala znovu vedení. Do konce třetiny se již nic závažného nestalo a tak se do šaten odešlo za stavu 2:1 pro domácí.

Domácí zahájili druhou třetinu v početní převaze a to byl zřejmě klíčový bod celého utkání. Díky této přesilovky se Slezan dostal vysoko do sedla a výrazně Vítkovice přehrával jak obraně tak i útočně. Brankář hostů, Stanislav Taťák, předváděl brilantní zákroky, ničil jeden útok Opavy za druhým a držel těsný stav až do 32. minuty, kde proti přesné Grofkově přihrávce přes brankoviště na volného Michala Tošenovjana neměl žádnou šanci a proto se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Nápor Slezanu neustal ani po tomto gólu a krátce po gólu Tošenovjana musel Taťak již po čtvrté lovit puk ze své brány, díky přesné střela Michala Mlýnka. Ke konci prostřední části hry již měla Opava výrazněji navrch a až do 40. minuty udávala tempo hry.

Třetí třetina začala lépe pro hosty. Pod tlakem byl teď domácí tým a na Vítkovicích byla viditelná nespokojenost s dosavadním výsledkem. Okolo 42. minuty se ale Slezan probral, hra se znovu začala vyrovnávat a ve 44. minutě definitivně srazil hosty na kolena samostatný průnik aktivního Tomáše Grofka, který projel mezi obranou Vítkovic a elegantně zakončil do pravého rožku brány hostů. Tento gól vyhnal z brány Taťáka a mezi tyče se postavil Pavel Michalec. Hra se na chvíli opět trochu vyrovnala a na konci 49. minuty zahrozil bombou od modré hostující Martin Hrubý, ale Trenčan jeho střelu zlikvidoval. Dvě minuty po jeho střele přidal poslední gól po krásné souhře střelou rovněž od modré Jan Planovský a uzavřel tak skóre na konečném výsledku 6:1. Do závěrečného hvizdu se zápas už jen dohrával a díky výtečné druhé a třetí třetině si vítězství zasloužila Opava.