Opava si odváží z Mladé Boleslavi cenný bod

• neděle 02. listopadu 2003
  • David Schlegel

M l a d á   B o l e s l a v - Remízovým králem se postupně stává v první lize celek HC Slezan Opava. V Mladé Boleslavi dosáhli Slezané hned v plné polovině zápasů dotáhli souboj do prodloužení. V Mladé Boleslavi měli zápas dobře rozehraný, po první části vedli dvougólovým rozdílem po brankách Šebesty a Hulvy, ovšem vedení neudrželi. V závěru druhé čásdti však Suchánek opět strhl vedení na stranu Opavanů. Ve 46. minutě si vynutil prodloužení plzeňský odchovanec Pavel Metlička a v prodloužení po spolupráci obranné dvojice vsítil vítězný gól exliberecký Aleš Vála, jenž v Boleslavi nastupuje na střídavý start.

, sobota 1. 11. 2003

BK Mladá Boleslav

4:3p

26. Pazdera (Oliverius), 29. Sirotek (Pazdera), 46. Metlička (Postl), 63. Vála (Vyskočil) - 1. Šebesta (Sochorek), 9. Hulva (Šebesta), 38. Suchánek (Mikšan).
Rozhodčí: Dančišin - Ondřej, Matějček. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. Diváci: 2234.

Šindelář - Vála, Vyskočil, Kříž (21. Zeman), Pazdera, Holý, Toužimský - Kadlec, Král, Skořepa - Metlička, Oliverius, Slanec (27. Postl) - Kristek, Sirotek, Weiss (21. Krupka).

Šlupina - Přibyla, Dresler, Prokop, Rúčka, Vosátko, Vnenk, Mocek - Lhotský, Sochorek, Šebesta - Horný, Harazim, Kaňka - Suchánek, Hulva, Mikšan - Zdeněk, Stejskal, Krenželok

Opavští v letošní sezóně dokázali v normální hrací době zvítězit pouze jednou. Podařilo se jim to v předehrávce prvního kola právě s Mladou Boleslaví. Start do utkání se hostům podařil a zdálo se, že i ve druhém utkání budou udávat tón zápasu hosté. Už ve 30. vteřině napálil puk z prostoru mezi kruhy Dalibor Sochorek, gólman Šindelář pouze touš vyrazil a ostrostřelec Pavel Šebesta vstřelil již sedmou branku v sezóně a potvrdil kvality nejproduktivnějšího hráče mužstva. V 9. minutě udělal hrubou chybu mladoboleslavský obránce Pavel Kříž, jenž přišel v týdnu na hostování z Třebíče, Pavel Šebesta vyslal do samostatného nájezdu Jakuba Hulvu a hosté vedli o dvě branky. Domácí pak měli "územní převahu", ale na hokejky se jim lepila nervozitu. Šlupinu vystrašil Michal Oliverius, ale čisté konto udržel.

Ve druhé třetině se Opava musela bránit ve třech oslabeních v řadě a nevyšla z toho bez úhony. Při první početní výhodě Mladé Boleslavi dostal od Oliveria puk na modrou čáru Aleš Pazdera a zavěsil. Ve 29. minutě pak po přihrávce právě Pazdery vyrovnal Jaroslav Sirotek, jenž do města automobilů přišel z Nymburka. Mohlo být ještě hůře, ale Opava se vzápětí ubránila více než minutové přesilovce soupeře o dva muže v poli. V závěru druhé třetiny pak Slezané udeřili potřetí. K od mantinelu šťastně odraženému puku měl nejblíže David Mikšan, který našel Kamila Suchánka, jenž překonal Šindeláře potřetí. Odskočit na dvougólový rozdíl vzápětí promarnil Mojmír Kramný, i tak však Opava vstupovala do třetí třetiny spokojenější.

Ve 46. minutě pak domácí vyrovnali. Martin Postl našel Pavla Metličku a ten nekompromisně překonal Šlupinu. Domácí se pak snažili rozhodnout zápas ve svůj prospěch, velkou šanci nevyužil Pazdera, ale střela minula opavskou klec. Nakonec 50 vteřin před závěrečnou sirénou mohli rozhodnout hosté, když hráli až do konce utkání přesilovou hru pět na tři. Zejména po střele Kaňky se nerozhodný stav otřásal v základech, ovšem přes několik náznaků šancí se jim však skórovat nepodařilo.

V prodloužení pak rozhodl o vítězství domácích Aleš Vála, jenž zakončil nájezd tří Mladoboleslavských na jediného obránce.