Opava v Kadani utrpěla třetí debakl v řadě

• středa 27. října 2004
  • Jaroslav Šindelář, Martin Gahler, Jindřich Poledna

O p a v a - Slezan se tentokrát utkal s týmem, který se po dvou velkých favoritech soutěže Ústí a Č. Budějovicích zdál přijatelným, ale výsledek byl znovu stejný. Ani třetí brankář Radek Masný nebyl po Šlupinovi a mladém Koutském úspěšný a Opava prohrála v Kadani 7:2. Tímto výsledkem se mu osmá příčka vzdálila už na 5 bodů, naopak klesl na 11. místo a na předposlední místo má náskok pouhých tří bodů. Může se probudit už v sobotu od 17:00 na vlastním ledě, ale proti Chomutovu to nebude nic jednoduchého.

16. kolo, středa 27. 10. 2004

SK Kadaň

7:2 (3:1, 1:1, 3:0)

Branky: 2. Jabrocký (Žák), 10. Žák (Postl, Klaus), 14. Žák (Jabrocký), 22. Postl (Klaus, Derfler), 48. Bednařík (Pospíšil), 50. Vobořil (Žák), 55. Kajer (Pospíšil) – 8. Hebar (Zbořil, Hruška), 32. Boháč (Harazim). Rozhodčí: Horák - Mašek, Vitík. Vyloučení: 4:8, navíc Hlavatý 5 + OK, Klaus 5 + OK, Stavenský 10 min. - Hebar(OPA) 5 + OK. Využití: 1:0. Diváci: 620. Střely na branku: 56:25.

Jež - Pospíšil P., Staněk, Špelda, Klaus, Vobořil, Hlavatý, Štelcich - Bednařík, Pech, Kajer - Stavenský, Derfler, Polanský - Žák, Jabrocký, Postl - Pelán, Polák J., Polák M. - Kreuzman.

Masný - Kramný, Vnenk, Bartoň, Procházka, Přibyla, Kukol - Kašík, Harazim, Rozum - Boháč, Lhotský, Hebar - Hruška, Zbořil, Suchánek - Měch, Martiník, Plánovský.

První třetina:

Raketový nástup Kadaně

Hned v úvodu se domácí do Opavy zakousli, ve druhé minutě připravil skvělou šanci Stavenskému Derfler. V čase 1:50 už svítilo za brankářovými zády světlo - 1:0. Branku vsítil Jabrocký, přihrávku si připsal Žák. Ve 4. minutě zpoza branky nebezpečně zakončoval opavský Hebar. Domácí se často prosazují před brankou Masného, dokáží se uvolnit, a tak hosté vyhazují na zakázané uvolnění. V 5. minutě ujíždel Kašík domácí obraně ,ale ta jej dobruslila a Rozumovi se již skórovat nepodařilo. Na začátku sedmé minuty rozjel opět první útok Opavy vedený exkadaňským Kašíkem kolotoč v domáčí třetině, Jež však Rozumovu střela v pohodě kryl. V následující minutě nevyšel domácím protiútok, následovala akce Opavy, z níž skóroval po chybě domácí obrany Hebar, asistenci si připsal Zbořil – 1:1. V 9. minutě nasadil domácí trenér první útok, který si vypracoval skvělou šanci, na konci však obránce Pospíšil skórovat nedokázal. Kadaň měla během další chvíle opět možnost přečíslení, dostala se až za branku a Žák dal góĺ střelou od zadního mantinelu, která se odrazila od brankáře do sítě 2:1. Domácí tato branka probrala, opět začali více bruslit. Na konci 12. minuty přečíslili 3 hráči hostí domácí obranu, ale jejich přihrávku vystihl Špelda a akci tak ukončil. Ve 14. minutě to už bylo 3:1, to si spolupráci zopakovali Jabrocký a Žák. Poslední jmenovaný zakončoval do odkryté branky. V 15. minutě se ocitl ve skvělé střelecké příležitosti Bednařík, ale trefil jen levou tyč Masného svatyně. V 17. minutě nahaypval Bednařík na Masného, ten puk jen vyrazil před sebe a před dorážejívím Pechem jej stačil ještě ukrýt v lapačce. Kadaň byla při chuti, koncem třetiny hosté vyhazují na zakázané uvolnění. První vyloučení přišlo na straně domácích, Polanský bzl 74 sekund před koncem vyloučen za držení. Opava na přesilovku poslala svůj první útok, ale ten toho moc nepředvedl. Ani druhá přesilovková formace si šanci nepřipravila.

Druhá třetina:

Spousta vyloučených na obou stranách.

Začátek druhého dějství začínala Opava ve výhodě jednoho hráče v poli. Za 47 sekund se Opava pomalu nedostala před domácí branku. Ve 22. minutě se štěstím po Klausově přihrávce dal branku Martin Postl, když před poloprázdnou brankou trefil brankářovu hůl a od ní se puk odrazil za čářu – 4:1. Další přesilovou hru mohli šanci využít Opavané ve 24. minutě po Klausově napadení hostujícího hráče. Až na střelu Hebara se k ničemu nezmohli. Navíc šli hosté předčasně do 4 , kdzž domácího brankáře Ježe nedovoleně atakoval Zbořil. Kadaň tak měla hned po 2 vteřinách výhodu přesilové hry, v ní měl největší šanci domácí Pech, ale jeho střela byla zblokována. Ve 28. minutě se na Masného řítil Žákm, ale hostující brankář mu hattrick nedovolil. Následoval faul Jabrockého, dostal 2 minuty za nedovolené bránění. V čase 29:00 se síly na ledě srovnaly, za oplácení se šel posadit Bartoň. Ve hře 4 na 4 se k puku dostal před Ježem Přibyla, ale trefil jen velmi dobře pozičně postaveného Ježe. Z trestné lavice naskočil Jabrocký, dostal puk, avšak obráncem byl dotlačen až za branku, tam sražen, ale nepískalo se. Kadaň toho ve zkrácené přesilové hře moc neukázala, v polovině utkání platil stav 4:1. Ten se měnil ve 32. minutě, kdy Harazim přihrál Boháčovi a ten se již nemohl mýlit – 4:2. Kadaň měla hned 2 vyložené šance, ale zádná gólem neskončila. Ve 33 minutě srazil nevybíravě Zbořila Hlavatý a dostal za to trest 5+ do konce utkání.. Hned začátkem oslabení ujel obraně domácí Bednařík, ale na dvakrát na Masném neuspěl. Ve 35. minutě pálil obránce Vnenk, Hruška dobře před Ježem clonil, ten přesto jeho střelu vytěsnil betonem. Kadaň pak Opavany opět přečíslila, ale Masný opět dokázal své kvality. Po faulu opavského Harayima na domácího brankáře byl ve 37. minutě vyloučen navíc i kadaňská obránce Špelda za krosček, kterým Harazima potrestal. Moravané za celých 5 minut přesilové hry na domácího gólmana vystřelili jen 4x. Ve 38. minutě Jaroslav Polák s Derflerem nebezpečně ohrozili opavskou svatyní¨i, ale branka ani tentokrát nepadla. Opava jestě v poslední minutě faulovala, za držení se jel posadit na 2 minuty Vnenk. 8 sekund před koncem cestoval za Vnenkem jestě kapitán Přibyla a Kadaň dostala 72 sekund výhody přesilovky 5 na 3.

Třetí třetina:

Brankostroj Kadaně se opakoval

Kadaň začala třetí dějství s výhodou 2 hráčů v poli, ta trvala 65 sekund. Kadaň ve třech sice tlačí,ale puk jim skáče. Nakonec se sami vyhodili z pásma. Ve hře 5 na 4 trefil jen Vobořil domácího Pecha clonícího před brankou. Kadani se i přes snahu gól nevsítila, její střelecké trápení pokračuje. Ve 43. minutě byl nevybíravě sražen Stavenský, rozhodčí jej neodpískal, Stavenský se vytekal a dostal za to osobní desetiminutový trest. Ve 45. minutě byl opět před Masným sám Pospíšil, ale trefil jen jeho beton. Kadaň i nadákle tlačí, je na ledě lepším týmem. Koncem 45. minuty dostal Klaus hojkejkou ránu do obličeje, opět od Přibyly, který dostal další 2 trestné minuty. V přesilovce přestřelil Vobořil od modré bombou prázdnou branku. Hostům se 2x podařilo vyhodit a domácí si větší šanci již nepřipravili. Ve 48. minutě se skóre konečně měnilo. A to ve prospěch domácích. Po hrubé chybě opavského obránce ujel Bednařík a střelou do růžku branky překonal Masného již popáté – 5:2. Kadaň po brance ožila, začala bruslit a to se jí vyplatilo. V 50. minutě střílel od mantinelu Vobořil a před brankou jeho střelu za záda brankáře vrazil jeden z hostujících obránců - 6:2. Ještě v té samé minutě zahrozil opavský Boháč, Jež v domácí brance čaroval. V 52. minutě hrozil domácí obraně opět Boháč, ale jeho neúpovedenou přihrávku tečoval k brankáři obránce Štelcich. Další přesilovou hru měli domácí od 54. minuty, to se šel za sekání posadit Hebar. Žák ale jen trefil lapačku brankáře Masného. Hned po vhazování získal puk kapitán Kajer, odjel od hrazení k modré a vypálil – 7:2. Kadaň koncem 56. minuty na ledové ploše dominovala, unavení hosté pomalu rezignovali. Domácí Postl ještě ujel opavské obraně 4 minuty před koncem, ale Masný jeho blafák vystihl. I náznaky šancí Opavy pro jistotu domácí gólman tlumí v lapačce. Dvě minuty před koncem vypracoval Derfler příležotost Stavernskému, ale puk skončil pok sedícím Masným. Po vhazování se strhla před opavským brankářem mela, ale puk v brance opět nekončí, žádný z domácích útočníků jej nedokázal zvednout. Ke konci se ještě porvali Klaus s Hebarem, ten psychicky neunesl prohru svého týmu.V Kadani se i přes to zrodila nejvyšší domácí výhra v této sezóně, za kterou domácí fanoušci poděkovali, jak se patří.

Alois Chlustina (trenér SK Kadaň): Po prohře v Berouně jsme sestavu stáhli na 3 pětky, abychom měli lepší tlak na branku. To se podařilo hned ve druhé minutě. Konečně jsme se probudili i střelecky, za dnešní utkání chci hráčům poděkovat. Snad nám to střelecké štěstí vydrží, v Hradci by se hodilo. Stále máme problémy v obraně, Hlavatý má druhý trest do konce utkání, v sobotu nastoupit nemůže a Štelcich se Špeldou nás dnes příliš nepřesvědčili. Musímě sehnat ještě obránce. Utkání bylo jednoznačné a i divákům se muselo líbit.

Pavel Hulva (trenér Slezanu Opava): Kadaň byla lepší ve všech směrech, čekal jsem, že budeme zdatnějším soupeřem, vyrovnali jsme se jí snad jen v první třetině.. Přehrála nás především v přečíslení 2 na 1 nebo 3 na 1, my stejné šance nevyužili. Díky tomu nám domácí dali lekci z produktivity. Dnes chytal Masný, protože podle statistik se nám tu se Šlupinou nedařilo. Masný nás podržel, dostal sice 7 branek, ale jen dvě by se daly nazvat lacinými. Kadaň je doma silná, sice jsme jí doma se štěstím porazili, ale tady jsme šanci opravdu neměli.