Opava v Přerově statečně bojovala, na bodový zisk však nedosáhla

• středa 04. února 2015
  • Vojtěch Konečný, Aleš Novotný

Opavští hokejisté dnes odehráli utkání na ledě tabulkového lídra, Přerova. První dvacetiminutovka vyzněla lépe pro domácí Zubry, kteří si zásluhou Málka a Dostálka vytvořili dvoubrankový náskok. Ve druhé tercii diváci viděli jeden přesný zásah, o ten se postaral Goiš. V posledním dějství ovšem tým ze slezské metropole zabral. Nejprve se podařilo dostat kotouč za Vojtkova záda Svobodovi a o tři minuty později se Opavané radovali díky Kociánovi. Veškeré naděje ale utnul Dostálek, jenž tak definitivně rozhodl o vítězství Zubrů.

38. kolo, středa 4. 2. 2015

HC ZUBR Přerov

4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Málek (Blinka, Kolář), 9. Dostálek (Polák, Šebek), 26. Goiš (Pala, Osina), 58. Dostálek – 52. Svoboda (Tůma, Polok), 55. Kocián (Vítek). Rozhodčí: Vaněk – Matěj, Wesley. Vyloučení: 5:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 972. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Andrýsek, R. Šťastný, Janota – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Šebek, Procházka, Dostálek – Málek, Kolář, Blinka – Sakrajda, Helešic, Š. Kratochvíl

Šafránek – Kysela, Vrabel, Tůma, Pavelek, Mosler - Štindl, Měch, Herman, Vítek, Polok, Kafka, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý, Svoboda, Chalupa

Utkání začalo poněkud vlažně. Do první větší příležitosti se dostali hosté až v páté minutě. Opavský kapitán Měch získal mezi kruhy kotouč, ale jeho pohotová rána z otočky svůj cíl minula. Naproti tomu Přerov svou první velkou příležitost přetavil ve vedoucí gól. Kolář od pravého mantinelu perfektně načasoval přihrávku na najíždějícího Matěje Málka, který prostřelil Šafránka.

Druhého puku za Šafránkovými zády se domácí publikum dočkalo o tři minuty později. Šebek v přesilové hře přihrál před opavskou branku Polákovi. Jeho pokus Šafránek vyrazil pouze před sebe, kde se kotouče zmocnil Vlastimil Dostálek a nekompromisně zakončil.

Hosté si také vypracovali dobrou šanci ke snížení nelichotivého stavu na světelné tabuli. Herman po skvělé individuální akci našel před domácí klecí zcela osamoceného Poloka. Proti jeho ráně skvěle ale zakročil Vojtek.

Do druhé části vstoupili Zubři dlouhou čtyřminutovou přesilovkou, kterou získali po faulu Pavelka. Opavský obránce zasáhl holí do očního víčka Davida Šťastného, pro nějž, kvůli krvácejícímu zranění, zápas předčasně skončil. Přesilovka se přerovskému týmu příliš nepovedla. Nepomohlo mu ani to, že v jejím závěru hráli dokonce více než minutu pět proti třem.

Využité přesilovky se však domácí přece jen dočkali. Palova bomba se odrazila od zadního mantinelu k Jiřímu Goišovi, který dostal puk se štěstím do branky Slezanu. Přerov měl i nadále více ze hry, především díky nedisciplinovanosti hostů. Opava se také snažila tlačit před Vojtka, ovšem přerovská obrana jí příliš prostoru nedávala. Dobrou možnost si vypracoval Polok. Pálil z pravého kruhu. Jeho ránu však dokázal Vojtek ukrýt do své výstroje.

Ve zbytku prostředního dějství se nehrál nijak zvlášť pohledný hokej. Dlouhé pasáže nepřesností vždy alespoň protnula nějaká zajímavá možnost, která dokázala rozehřát přerovské publikum. Mezi takové patřila teč Málka. Ta minula Šafránkovu klec jen o centimetry. Nebo dorážka Koláře, proti níž se zaskvěl beton opavské jedničky. Na druhé straně dvakrát nebezpečně zahrozil Wolf.

Poslední dvacetiminutovku neodehráli Přerovští příliš dobře a nakonec byli rádi, že uhájili vítězství. Hned v první minutě třetí třetiny se do skvělé šance dostal Kysela. Sjel si až před Vojtka a vystřelil na jeho lapačku. Domácí brankář však ránu vyrazil nad.

Další obrovskou možnost na snížení třígólového manka měl Měch, který jen o milimetry minul pravý horní roh přerovské svatyně. Opava se nakonec přece jen dočkala. Lukáš Svoboda šikovně tečoval kotouč před Vojtkem a přerovský brankář neměl nárok.

Další zářez si hosté připsali pět minut před koncem střetnutí. Vítek zpoza branky našel nehlídaného Ivo Kociána. Hostující útočník se trefil přesně pod Vojtkovu vyrážečku.

Veškeré naděje hostů však rázně utnul Vlastimil Dostálek. Zmocnil se puku na červené čáře, objel opavského obránce a bekhendovým blafákem nedal Šafránkovi šanci.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Padesát minut jsme hráli to, co jsme chtěli. Soupeře jsme přehrávali a výsledkem toho bylo vedení o tři góly. K tomu závěru jsme ale přistoupili velice laxně. Ještě jsme se třepali o výsledek, což by se rozhodně stávat nemělo. Úplně jsme se zbláznili a začali se zbytečně tlačit dopředu. Je to ponaučení, abychom se takových chyb příště vyvarovali. Opava je soupeř, proti kterému se každé střídání musí hrát na sto procent. Je schopná se padesát minut bránit, pak třikrát ujet a dát tři góly. Máme volný víkend, takže potrénujeme a dobře se připravíme na další utkání.