Opava vydolovala v Břeclavi tři body a posunula se zpátky na šestou pozici

• středa 15. prosince 2010
  • Daniel Bartonec

Slezan opět poznal chuť vítězství. Velice cenné tři body si veze z jihu Moravy. Utkání pro opavské nezačalo nikterak štastně. Svěřenci kouče Suchánka brzy prohrávali 0:1, ale ještě před první sirénou vyrovnal Kukol. Následně pokračovala taktická bitva s cílem nedostat branku. Tu ukončil až čtyři minuty před koncem přesnou střelou opavský kapitán Pavelek. Navázat na výhru mohou opavští hokejisté již příští středu, kdy přivítají doma celek Prostějova.

26. kolo, středa 15. 12. 2010

HC Břeclav

1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Špaček (Hrůza) - 20. Kukol (Grofek, Tichý), 56. Pavelek (Vitásek). Rozhodčí:J.Škach - Z.Hejda, R.Smilek Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Žurek – Špaček, Škápik - Dora, Vozdecký - Svoboda, Nedvěd - Rajnoha – Hrůza, Bolfík, Zháňal – Novák E., Sedláček, Matouš – Grmela, Kuriál, Fiedler

Šindelář - Kukol, Tichý, Vitásek, Bednárek, Vrábel, Tůma - Grofek, Měch, Černý - Pavelek, Polok, Kocián - Herman, Mlýnek, Suchánek

Začátek zápas začal v opatrném tempu s cílem nedostat branku. Slezan však opět poměrně velice brzy doplatil na velké množství vyloučených hráčů. Ve čtrnácté minutě měla Břeclav dokonce možnost přesilovky 5 na 3, kterou také využila. Od modré se totiž prosadil obránce Špaček. V 16. minutě měl Šindelář veliké problémy při pokusu Vozdeckého. Naštěstí pro opavské tato situace brankou v jejich kleci neskončila. V závěru první dvacetiminutovky měli možnost přesilovky rovněž hokejisté Slezanu. Už už to vypadalo, že se do kabin půjde veseleji domácím, když po přihrávce Grofka překonal tvrdou ránou Žurka Michal Kukol. Do kabin se tak nakonec šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Ihned po začátku prostřední periody měl obrovskou šanci břeclavský Bolfík. Kotouč se ovšem zastavil těsně před brankovou čárou. Ve 30. minutě se mohli radovat také svěřenci kouče Suchánka, ale střela jednoho z opavských hráčů skončila na tyči. Hned po této situaci byl faulovaný domácí Grmela a bylo tak nařízeno trestné střílení. V něm však sám postižený na Šindeláře nevyzrál.

Od začátku třetí třetiny měli větší převahu opavští, což zapříčinilo i časté vylučovaní břeclavských hokejistů. Opava se však dlouho proti dobře pracující obraně soupeře nemohla prosadit. Utkání se pomalu chýlilo k prodloužení, když se do kotouče čtyři minuty před koncem po přihrávce Vitáska opřel Zdeněk Pavelek a pumelicí nedal Žurkovi šanci. Minutu před koncem mohl opavskou výhru pojistit Měch, ale sám před Žurkem zklamal. Přesto se již do konce zápasu nic nestalo a opavští se tak mohli radovat ze zisku veledůležitých tří bodů.

Karel Suchánek (Opava): Zasloužené vítězství, dobře jsme si uvědomovali, že pokud chceme do první šestky, musíme vyhrát. Hráči zvládli zápas dobře po taktické stránce, domácí jsme do vážnějších šancí nepouštěli, naše trpělivost slavila úspěch. Podržel nás brankář Filip Šindelář.