Opava vykouzlila obrat snů a zdolala Hodonín 6:5

• neděle 21. listopadu 2010

Tak to se jen tak nevidí! Slezanu se v zápase s hodonínskými Drtiči vůbec nepovedl vstup do utkání a po první dvacetiminutovce svítilo na ukazateli skóre 1:5. Diváci, kteří první přestávku využili k odchodu do svých domovů však udělali nebývalou chybu! Opava totiž v dalším průběhu duelu nesložila zbraně a naopak začala ukrajovat z hostujícího náskoku. Obrat byl nakonec dokonán do puntíku dokonale, když ve 44. minutě určil Kocián konečný výsledek střetnutí, a sice 6:5 ve prospěch našich borců. Hoši děkujem!

21. kolo, neděle 21. 11. 2010

6:5 (1:5, 3:0, 2:0)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 12. Grofek (Černý, Měch), 35. Tichý (Měch, Grofek), 36. Polok (Pavelek), 39. Kukol (Měch), 43. Grofek (Měch), 44. Kocián - 4. Komárek (Špok, Jurásek), 11. Rehuš, 12. Komárek (Špok, Jurásek), 15. Peš (Jurásek), 17. Rehuš (Tomášek). Rozhodčí: T. Krenželok - V. Bojda, T. Mikler. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 6:5.

Iláš (11. Trenčan) - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vrábel - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Herman, Mlýnek, Chalupa - od 21. Suchánek.

Šurý (43. Rajčák) - Hoza, Rehuš, Korotvička, Špok, Jurásek, Flamík, Pokorný, Podešva, Tomášek, Komárek, Miklík, Peš, Zelinka, Salajka, Beňa, Kuba, Průdek, Penák.

Opava vstoupila do utkání aktivněji a hned od úvodních okamžiků se hnala dopředu, s pokusy Poloka a Tůmy si však Šurý poradil. Gól Hodonína tak přišel jako blesk z čistého nebe. Prakticky první vážnější šance hostů znamenala vedoucí branku. Špok nejprve poslal kotouč pouze do brusle domácího beka, puk se však následně odrazil k holi Lukáše Komárka a ten tak ve 4. minutě otevřel skóre. Tato branka dokonale změnila rozpoložení sil na ledě. Opavská aktivita byla rázem minulostí a na ledě fungoval prakticky pouze jediný tým – Hodonín. V 6. minutě se Peš zjevil sám před Ilášem, ten se však prezentoval skvělým zákrokem. Následovala další sprcha střel, ovšem opavský strážce odolával. Podruhé kapituloval až v 11. minutě, kdy si do levého kruhu sjel Rehuš a střelou mezi betony zvýšil náskok na dvougólový. Tento fakt vyhnal z klece Iláše, kterého mezi tyčemi nahradil Adam Trenčan. A sotva se opavský mladík postavil do brány, už lovil kotouč ze své sítě. Ve 12. minutě jej totiž překonal Komárek a stav byl tak už 0:3. Domácí byli v tu dobu zralí na ručník a proto si kouč Suchánek vzal oddechový čas. Ten jakoby Slezanu pomohl, ne však na dlouho. Ještě v téže minutě totiž sice Lukáš Černý vyzrál na Šurého a snížil na 1:3, avšak hosté do přestávky odpověděli ještě dvěmi přesnými trefami. V 15. minutě vypálil z mezikruží Jirásek, jehož pokus se od Trenčanovy výstroje dostal až za jeho záda a pomalu klouzal za bránu. Domácí brankář si však pravděpodobně myslel, že má kotouč ve své moci, bohužel tomu tak nebylo. Klouzající puk totiž ještě za nic netušícího Trenčana stihl pohodlně zasunout Petr Peš. Za další dvě minuty už byla nálada na opavském zimním stadionu skutečně na bodu mrazu. Střelu Tomáška vyrazil Trenčan před sebe, do těchto míst si však sjel také Rehuš a nebyl tak pro něj poslat kotouč do poloodkryté brány. V 18. minutě se před Trenčanem zjevil Miklík a měl na hokejce šestý gól Drtičů, ovšem tentokrát vyšel ze souboje vítězně opavský strážce, který reflexivním zákrokem na poslední chvíli kotouč vytěsnil do bezpečných míst. Po první dvacetiminutovce tak šli domácí hokejisté do šaten se čtyřgólovým mankem a v kabině tak rozhodně nebylo nijak veselo.

Nikoho asi nepřekvapí fakt, že po první třetině zavítala notná část obecenstva do svých domovů, co však zbylé přítomné překvapilo byla zlepšená herní činnost domácích. Z kabin jakoby na led vyjel naprosto jiný tým Slezanu. Krátce po buly pálil jen o centimetry vedle Grofek. Následovaly další menší šance, se kterými si Šurý poradil. Aktivita byla ve druhé třetině jednoznačně na straně Opavy. Ve 29. minutě našel v přečíslení Černý před brankou Grofka, ten však svou střelou švihem mířil pouze do lapačky Šurého. Další vážnější akce, která stojí za zmínku je ze 32. minuty. Jeden z hodonínských hráč pořádně protáhl Trenčana, následovala ještě série dorážek, po kterých Drtiči dokonce zvedali ruce nad hlavu, avšak gólovou radost jim překazil Trenčan parádním akrobatickým zákrokem. O minutu později putoval na trestnou lavici Korotvička a Opava tak hrála přesilovou hru, která splnila svůj účel. Josef Tichý propálil vše, co mu stálo v cestě a nastartoval tak opavské ofenzivní tornádo k velkolepému obratu. Za další minutu bylo v Opavě zase o něco veseleji. Stalo se tak po brance Tomáše Poloka na 3:5. V těchto chvílích hrozil Slezan prakticky z každé akce, Šurý byl v ohni střel. Ve 39. minutě nejprve vychytal v obrovské šanci Grofka, ovšem o chvíli později už nestačil na pokus Michala Kukola, jehož nahození změnilo směr po teči jednoho z hodonínských beků a skončilo tak až za zády překvapeného Šurého. Poté následovaly ještě další dvě gólovky, ovšem stav už se před druhou přestávkou neměnil. Za stavu 4:5 se však už opavským hráčům šlo do kabin o mnoho spokojeněji.

Opavské galapředstavení pokračovalo i nadále. Ve 43. minutě opavská hala doslova bouřila, autorem vyrovnávací trefy byl Tomáš Grofek. O minutu později to přišlo. Individuální akci zakončil Ivo Kocián střelou do černého a překonal tak Rajčáka, který po páté brance vystřídal Šurého. Slezan tak poprvé v zápase vedl, když vyrobil šňůru pěti branek v řadě! A naši borci hrozili i nadále, např. ve 49. minutě. To střelu Černého tečoval Grofek jen těsně nad Rajčákovu branku. V 53. minutě zase Kamil Suchánek netrefil ve vyložené pozici prázdnou branku. Opavský tlak sílil, podpořila jej také přesilovka, která ovšem tentokrát nenašla využití. Hodonínu však jakoby došly síly, hosté se na své cestě za vyrovnáním příliš nepředvedli. Tlak si Číhalovi svěřenci vytvořili až v poslední minutě při hře bez gólmana, ktera však vyrovnání neznamenala. Opavská radost tak mohla po závěrečné siréně propuknout naplno. Slezan si připsal tři body za výhru nad Hodonínem, když dokázal otočit stav z 1:5 na 6:5. Bravo!

Karel Suchánek (Opava): Byly to velké nervy a je to pro nás hodně důležité vítězství. Chtěli jsme v zápase odčinit vysokou prohru z Valašského Meziříčí. První třetina nám ale vůbec nevyšla a kdybychom i druhý zápas po sobě skončili s vysokou prohrou, bylo by to špatné. Nicméně i za stavu 1:5 jsem o přestávce říkal hráčům, aby se snažili hrát pořád to, co jsme si řekli, zabezpečit obranu a hlavně co nejvíc střílet. Díky tomu se nám podařilo dostat do hry, protože hostům taky nezachytali brankáři. Druhou a třetí třetinu jsme byli jasně lepší a téměř k ničemu jsme hosty nepustili. Od druhé třetiny jsem přeřadil Zděňka Pavelka do obrany, což byl krok, který jsme chtěli udělat až v příštím zápase, ale podařilo se tím obranu stabilizovat, protože když jsme hráli na 5 beků, tak tam vznikaly velké díry, které soupeř dokázal využít. Věřím, že divákům se zápas přes špatný začátek musel líbit a chtěl bych jim poděkovat za podporu i za nepříznivého stavu.

Svatopluk Číhal (Hodonín): Zápas jsme si prohráli sami. Do druhé třetiny jsme vstoupili za stavu 5:1 s vědomím, že už se nám nemůže nic stát a to byl omyl. Bohužel jsme inkasovali tři laciné góly, ale laciné góly jsme dnes samozřejmě dávali i my. Domácí to dostalo na koně a vyrovnali. Pak už to bylo velice těžké, protože psychická výhoda byla na straně domácích. Zápas jsme si prohráli sami, jelikož průměrné mužstvo zkrátka musí čtyřbrankový náskok udržet. Naší letošní slabinou jsou bezesporu brankáři.