Opavané poprvé vyhráli zápas s nulou a těší se do Prostějova

• středa 03. března 2004
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - V důležitém zápase potvrdili Slezané svou herní formu, když vyhráli 5:0 a poprvé vystopili na první místo v tabulce o udržení. Na své soupeře z Písku a Prostějova má náskok dvou bodů, a tak se podle očekávání o druhém sestupujícím do baráže rozhodne v posledním kole. Výborným výkonem se po dvou brankách v sobotním zápase opět prezentoval obránce Šefčík, přihrál na čtyři branky Opavy!

, středa 3. 3. 2004

5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

HC Kometa Brno

2. Mikšan (Najdek, Šefčík), 13. Švarba (Šefčík, Najdek), 35. Rozum (Harazim, Šefčík), 46. Rozum (Harazim, Šefčík), 50. Šebesta. Vyloučení: 8:9, navíc Svoboda 10 + DKU, A.Lhotský 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: 450. Střely na branku: 28:27.

Šlupina - Tůma, Kramný, Vnenk, Přibyla (41. Růčka), Šefčík, Švarba - Suchánek, Sochorek, Šebesta - Hruška, Najdek, Mikšan - T. Lhotský, Harazim, Rozum - Kříž.

Tuček - David, Z. Sedláček, Augusta, Elsner, Chvojka, A.Lhotský, Štrach - Nohel, J. Sedláček, Točík - Navrátil, Meixner, Svoboda (41. Kos) - Jurík, Šperger, Kavulič - od 41. Malček, Mráz, Látal.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Šefčík, 2. Rozum, 3. Šlupina

Lahůdka zápasu: Největší závar před Tučkem vytvořili domácí v 31. minutě. V přesilovce uvolnil Šebestu Sochorek, jeho střelu vyrazil Tuček k Suchánkovi, ale tomu vystavily stop Tučkovi betony. Puk vydoloval Sochorek, ale ani nadvakrát puk do brány nedotlačil.

Zajímavost zápasu: Možná se to někomu zdá být divné, ale Slezané v této sezoně poprvé udrželi v zápase první ligy čisté konto, k čemuž bylo několikrát v sezoně blízko. Nejvíce v zápase s Prostějovem, kdy domácí inkasovali 15 vteřin před koncem.

Co rozhodlo: Opava vlétla na svého soupeře od první minuty a už v 61. vteřině dali domácí gól. Po góle v přesilovce se hosté zaměřili pouze na obranu a nebýt golmana Tučka, byl by rozdíl propastnější.

V čase 1:01 skóroval David Mikšan po příhře od mantinelu od Roberta Najdka a domácí tak získali klid na své hokejky. Za minutu však odešel na trestnou lavici za držení Rozum a hned v úvodu se zjevil sám před Šlupinou Točík, trefil pravý beton, od něhož se puk odrazil těsně mimo tyče. Pak se mohl zapsat do listiny střelců David, ale do rány obětavě skočil obránce Kramný. V závěru byl na okamžik před Šlupinou Z. Sedláček, ale opavský brankář puk vykopl mimo bránu. Na druhé straně jel Najdek s Mikšanem dva na jednoho, ale střelu prvně jmenovaného Tuček tělem vykryl. V šesté minutě šel na trestnou lavici Navrátil, Mikšan v přesilovce nahrál před bránu volnému Hruškovi, který trestuhodně přestřelil. Rozumovu střelu z levého křídla Tuček vyrazil ramenem, betonem si poradil i s dorážkou Suchánka.

Na druhé straně se natlačil před Šlupinu J. Sedláček, ale jeho pokus o přehození Šlupina vystihl. Ve 13. minutě šel na trestnou lavici Šperger, poseděl si tam pouze 11 sekund, protože Šefčík tvrdě vystřelil od modré a Švarba dorážel. V 17. minutě našel Mikšan ideálně před prázdnou branku Najdkovi, který puk netrefil. Za chvíli ujel po pravém křídle Harazim, blafákem si Tučka položil, ale nikdo z jeho spoluhráčů puk za záda brankáře nedorazil. Na konci ještě objel bránu Navrátil, ale Šlupina se včas přesunul.

Hned v úvodu druhé třettiny se po vhazování trefil Mikšan jen těsně mimo bránu, ve 25.minutě vystřelil od modré Tuma, puk se odrazil k Sochorkovi, ale ten ho za Tučkova záda neprotlačil. Ve 28. tečoval střelu Šefčíka do tyče agilní Mikšan a Tumova střela prosvištěla kolem břevna. Ve 31. v přesilovce uvolnil Šebestu Sochorek, jeho střelu vyrazil Tuček k Suchánkovi, ale tomu vystavily stop Tučkovi betony. Puk vydoloval Sochorek, ale ani nadvakrát puk do brány nedotlačil. Ve 34. tvrdou střelu Šebesty vyrazil brankář ramenem, Hruška připravil jako na podnose přihrávku pro Mikšana, ale ten trefil jen vracejícího se Tučka, Hruška sám před bránou nedorazil, protože se muk zapletl mezi brusle.

Ve 39. se poprali Najdek s Chvojkou a při hře čtyři na čtyři obral Rozum na hranici pravidel A. Lhotského a sndno mezi betony skóroval. S tím se ale bratr opavského Tomáše Lhotského nesrozumil a odešel na deset minut na trestnou. Do úvodu třetí třetiny nastoupili hosté navíc o jednoho hráče a po střele Davida se Šlupina těžko zvedal z ledu. V rozpětí 13 sekund odešli za katr dva hráči Brna a Opava přesilovku znovu rychle využila. Šefčík vystřelil od modré, Harazim puk přeposlal Rozumovi a ten do prázdné zavěsil. Skóre uzavřel v 50. Šebesta, který si zajel za bránu a o beton Tučka odrazil puk do brány.

Pavel Hulva (Opava): Dnešní utkání jsme v pohodě zvládli, protože jsme se hned zkraje dostali do vedení a v přesilovce zvýšili na 2:0. Po dalších brankách Brno odešlo a hrál se poté oboustranně bezstarostný hokej. První Šlupinova vychytaná nula je skvělá.