Opavanům ve čtvrtém zápase v jednom týdnu došly síly

• středa 17. listopadu 2004
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Ve velmi důležitém zápase o šest bodů nedokázali hráči Slezanu ani v nejmenším konkurovat svému soupeři z Mladé Boleslavi. Středočeši celý zápas ovládali hru a jen zásluhou gólmana Masného nebyl rozdíl branek ještě větší. Mnohem větším zklamáním však byla divácká návštěva, která oproti zápasu s Ostravou viditelně pohubla, a hráči obou celků si mohli myslet, že místo prvoligového zápasu se ocitli někde v kostele. Viditelně se na ní podepsala konkurence reprezentačního fotbalového zápasu.

24. kolo, středa 17. 11. 2004

1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

BK Mladá Boleslav

Branky: 31. Luka (Hulva, Hruška) - 15. Nedorost (Hradecký, Kadlec), 26. Kostourek (Derner, Hořava), 43. Nedorost (Kadlec), 58. Metlička (Kostourek, Hluchý). Rozhodčí: Trombík - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 5:3, navíc Hruška (Opava) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 300.

Masný - Spitzer, Kramný (21. Sadloň), Bartoň, Procházka, Přiybla, Vnenk (30.-40. Kukol) - Rozum, Sochorek, Kašík - Kříž, Boháč, Lhotský - Hruška, Hulva, Luka - Suchánek, Měch, Martiník.

Přikryl – Morava, Derner, Toužimský, Mainer, Kivoň, Jareš – Nedorost, Hradecký, Kadlec – Jareš, Oliverius, Metlička – Kostourek, M. Krupka, Říha – Weiss, Hluchý.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Hulva, 2. Hruška, 3. Luka.

Přestože Středočeši přijeli do Opavy se zpožděním, hned od začátku nenechali nic náhodě a vrhli se na Opavu s obrovskou chutí. Slezanu stále chyběli nemocní Harazim s Adamčíkem, naopak do sestavy se vrátil Petr Rozum a po dlouhé době se na ledě objevila i čtvrtá pětka juniorů. V první minutě Slezané dostali možnost hrát přesilovku, ale právě v ní ukázali, jakým směrem se bude zápas ubírat. Zcela nedůrazně se totiž pouštěli do útočného pásma, a tak se nelze divit, že nedokázali vystřelit ani jednou na bránu. Ve 4. minutě hráč s neobvyklou jedničkou na zádech Říha vystřelil z pravého kruhu na Masného, který včas vykopl betonem puk mimo bránu. V dalším útoku se prosadila nejzkušenější dvojice Oliverius - Metlička a druhý jmenovaný tečí jen těsně minul opavskou branku.

Tlak hostí neutichal, naopak v 7. minutě dostal ideální přihrávku mezi kruhy Krupka, jenž trefil Masného do výstroje. Poté se dostaly oba celky do výhody jednoho muže v poli, ale udeřilo v 15. minutě. Přesilovku hráli hosté, Hradecký s Kadlecem a Nedorostem zcela rozebrali opavskou obranu, Kadlec vodorovně s brankovou čarou nahrál volnému Nedorostovi a ten nedal Masnému šanci. Do konce třetiny se zjevil před Masným dvakrát osamocený Hluchý, Masný vždy včas dokázal jeho střely betonem zlikvidovat. V 18. minutě tečoval puk Oliverius, zatřepala se ovšem pouze boční síť.

Ve 24. minutě ujel Weiss s Hluchým, oba svými střelami znovu narazili na pozorného Masného. První vážnější šanci vypracoval Boháč pro Kříže, ten si položil Přikryla, ale pak trefil pouze brankářovy betony. Za chvíli však našel Derner zpoza brány Kostourka, ten si přehodil puk na bekend a trefil přesně pod břevno. Po další nevyužité přesilovce už řada se diváků odebíralo k domovům, zpátky na své místo je postavil Jakub Hulva, který si obehrál dva protihráče, nahrál před prázdnou bránu Lukovi a ten Přikryla přehodil. Kdo si myslel, že se něco změní se hluboce mýlil. Hosté se stále pouštěli do útoku, Metličkovu střelu na poslední chvíli zachytil betony Masný. Poslední šanci na vyrovnání měl Hruška, který před klaksonem zahodil přihrávku Hulvy mimo bránu.

V úvodu si vynutil faul v ideální pozici stojící Oliverius a dnešní přesilovkové komando znovu zaúřadovalo. Kadlec si vybruslil zpoza brány, trefil tyč, od které se puk odrazil k Nedorostovi, a ten zvýšil skóre na 3:1. Ve 47. minutě vypálil Kostourek z levého křídla mezi betony, Masný nevěděl, kde má puk a Hluchý málem dorazil do opuštěné brány. To už nevydržel trenér Hulva a vzal si oddechový čas. Ani poté se Slezanu nedařilo a naopak Sochorek zpětnou příhrou "našel" rozjetého Říhu, který tvrdou ranou trefil Masného lapačku. Pak se neprosadil ani dnešní střelec Nedorost, který zblízka nadvakrát Masného neoklamal, naopak Metlička trefil z pravého křídla přesně pod břevno.

Pavel Hulva (Opava): Těžko jsme mohli vyhrát, když dneska nezahrál ani první, ani druhý útok. Na jednu řadu se prostě vyhrát nedá. Nevím, jestli to bylo chřipkou nebo něčím jíným, ale projevilo se, jak moc chybí hráči jako Harazim a Adamčík. Jsou to dříči a bojovníci, neříkám že s nimi bychom dnes vyhráli, ale určitě by to vypadalo jinak. Zápas rozhodl hrubé chyby našich obránců, buď přímo před gólem, nebo v situacích, po kterých následovala přesilová hra. Harazim by měl být k dispozici už brzy, Adamčík bere antibiotika ještě nejméně do konce týdne.

Petr Kaňkovský (Mladá Boleslav): První dvě třetiny byly podle mého názoru neurovnané. Poslední třetinu už ale boleslavský tým odehrál velice dobře. Hru jsme měli pod kontrolou a herní převahu potvrdili dalšími dvěma góly v opavské síti. Vítězství nás samozřejmě potěšilo. Věřím, že si kluci už budou více věřit. Dva góly se nám podařilo vstřelit také v početní převaze. To je pro nás nesmírně důležité zjištění. Přesilovky nás totiž v poslední době trápily.