Opavští junioři utrpěli v Chomutově vysokou porážku

• pondělí 24. ledna 2011
  • Jan Šimek. Miroslav Kučera

První zápas ve druhé části extraligy juniorů mají za sebou mladíci Slezanu. Utkání nebylo z jejich strany vůbec povedené, byť stav po první třetině (0:0) dával opavským hráčům určitou naději na úspěch. Ve druhém dějství však Chomutov čtyřmi góly načal svého soupeře a ve třetí tercii nasázel Opavě těžko uvěřitelných sedm branek! O čestný gól opavského celku se postaral Radim Spusta. Sečteno, podtrženo Slezané si z chomutovského ledu odvážejí drtivou prohru 11:1.

47., pondělí 24. 1. 2011

KLH Chomutov

11:1 (0:0, 4:0, 7:1)

Branky a nahrávky: 23. Csányi (Kůs), 25. Kučera (Pinka, Hammerbauer), 25. Csányi (Mužík), 40. Klouček (Kolčava, Hammerbauer), 41. Rutta (Chlouba, Ptáčník), 42. Bartejs (Kůs), 46. Csányi (Rutta), 49. Chlouba, 52. Kučera (Hammerbauer), 57. Žižka (Kůs, Mála), 60. Ptáčník (Kůs, Pinka) - 59. Spusta (Vítek, Baďura). Rozhodčí: Dvořák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6 navíc Kůs (CHM) 10 min. OT. Využití: 2:1. Diváci: 30. Průběh utkání: 10:0, 10:1, 11:1.

Příhoda - Kolář, Hammerbauer, Žižka, Pinka, Mála, Chlouba, Csanyi, Mužík, Heindl, Kučera, Hanták, Klouček, Kolčava, Korim, Bartejs, Hrabák, Kůs, Ptáčník, Rutta

Trenčan (41. Novák) - Faksa, Svoboda, Kysela, Žídek, Dohnal, Rýpar, Mosler, Spusta - Pešut, Vítek, Verlič, Procházka, Trčka, Vaněk, Otipka, Baďura, Džemla, Seidler, Jelen

První třetina byla poklidná. Když byli domácí aktivnějším celkem, tak žádnou šanci nedovedli ke gólovému úspěchu. Hosté se k puku dostávali spíše sporadicky a když už, tak jejich střely pochytal Příhoda.

To druhá třetina byla již o něčem jiném. Ačkoliv se zdálo, že zápas bude vyrovnaný, nebylo tomu tak. Nejprve poslal Krušnohorci do vedení Karol Csányi, poté navýšil vedení Kristian Kučera a poté zvýšil vedení opět Karol Csányi. To vše během dvou minut a jednačtyřiceti vteřin. Hosté měli kotouč na holích delší dobu jen v přesilovce, kterou ovšem nevyužili. Těsně před koncem prostřední části se prosadil domácí David Klouček, který uklidil kotouč po nepovedené střele svého spoluhráče.

Ačkoliv do poslední části vystřídali hráči Slezanu brankáře, hned po pár vteřinách ho uvítal svým projektilem Jan Rutta a pátá branka byla na světě. Když o minutu později přidal Tomáš Bartejs šestou branku, stahovala se nad Opavou všechna mračna a debakl visel ve vzduchu. A ten také přišel.

Karol Csányi vstřelil na začátku čtyřicáté šesté minuty již svoji třetí branku a stal se tak nejúspěšnějším střelcem na chomutovské straně. O pár chvil později přidal již osmou branku Chomutova Roman Chlouba. Na devátou branku nemuseli diváci, kterých bylo na stadionu jen hrstka, dlouho čekat, Nováka překonal Kristian Kučera. Domácím se podařilo vstřelit i vytouženou desátou branku, konkrétně tak učinil David Žižka, který z ní měl upřímnou radost.

I Opavané se ale nakonec dokázali alespoň symbolicky prosadit. V přesilové hře vypálil od modré čáry Radim Spusta a nedal Příhodovi šanci.

Tři jedničky na ukazateli skóre zajistil pár vteřin před koncem zápasu Josef Ptáčník, který propálil Nováka mezi betony. Na obranu Slezanů nutno říci, že odehráli celé utkání pouze s patnácti hráči v poli, poslední třetinu dokonce ve čtrnácti. Není tak divu, že byli v průběhu poslední třetiny pořádně vyčerpaní.