Opavští junioři v prodloužení podlehli Jihočechům

• čtvrtek 27. ledna 2011
  • Jan Schneider

Opavští mladíci ve čtvrtečním zápase nestačili na hostující České budějovice a v prodloužení prohráli 1:2. Utkání se ale pro domácí vyvíjelo slibně, když po první třetině vedli zásluhou Křesťana. Ve druhé dvacetiminutovce se skóre neměnilo, ale ve třetí již domácí s hosty nestačili držet krok a obdrželi vyrovnávací branku. V prodloužení byli aktivnější hosté, kteří hned zezačátku využili přesilovku a rozhodli tak o zisku druhého bodu.

48. kolo, čtvrtek 27. 1. 2011

1:2p (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

HC Mountfield

Branky a nahrávky: 19. Křesťan (Koschatzký, Rýpar) - 44. Ježek (Seidl, Marek), 62. Klement (Jáchym). Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 151. Střely na branku: 20:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Trenčan - Faksa, Kysela, Rypár, Procházka, Spusta, Mosler, Žídek, Dohnal - Svoboda, Vaněk, Pešut, Vítek, Křesťan, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Seidler, Jelen

Hrubec - Kříž, Štěpán, Klement, Předota, Jáchym, Semrád, Dietz - Seidl, Sedlák, Marek, Přibyl, Sumerauer, Svoboda, Zvoník, Trummer, Ježek, Rousek

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí hokejisté a za svůj úvodní nápor byli odměněni přesilovou hrou. V ní se po přihrávce Rýpara ocitl v dobré pozici Vítek, nicméně z prostoru před brankovištěm nedokázal bekhendem překonat Hrubce. Hned nato se před Trenčanem na chvíli objevil samotný Seidl, ale opavský gólman jeho umístěnou střelu stačil špičkou pravého betonu vytěsnit do rohu kluziště. O několik minut později předvedl parádní zákrok lapačkou Trenčan, jenž z mezikruží vychytal tvrdě střílejícího Ježka. V čase 18:25 ale udeřilo na druhé straně, kdy se Opavští probili do pásma Mountfieldu a důrazný Křesťan šťastně procedil kotouč pod tělem Hrubce.

Druhé dějství příliš hokejových akcí a vzruchu před oběma brankami nenabídlo, bojovalo se spíše o střední pásmo a šancí bylo jako šafránu. Za zmínku tak stojí alespoň tvrdá rána Semráda, jenž z mezikruží na Trenčana nevyzrál. Chvíli poté pálil z pravého křídla nebezpečně Rousek, ale strážce domácí svatyně byl opět úspěšný a střelu zpacifikoval. Z dobré pozice u levého kruhu vyslal na českobudějovickou branku jedovatou střelu slovinský reprezentant hájící opavské barvy Verlič, nicméně Hrubec si podobně jako jeho protějšek Trenčan černý předmět pohlídal.

Třetí tercie byla podobnou fází jako obě předešlé, za delší provaz v jejím závěru tahali spíš hosté, kteří se taktéž dočkali kýženého vyrovnání. Brance na 1:1 však předcházela dělovka Spusty od modré, proti které musel vytasit Hrubec svou lapačku. Pak přišel gólový úspěch Mountfieldu. Po velkém závaru před svatyní Slezanu propasíroval hostující Ježek touš přes změť hráčů až za brankovou čáru a Českobudějovičtí se radovali poprvé v zápase. Hned po vhazování obdržel kvalitní přihrávku od Pešuta Verlič, ale tváří v tvář Hrubcovi ji nezpracoval dobře. Ve 49. minutě potom hosté nevyužili své přečíslení dva na jednoho, které nezahráli příliš dobře, a po překombinované akci mířil z velikého úhlu Sedlák mimo opavskou klec. O pár momentů nato málem využil dravý Pešut, jenomže Hrubec své špatné vyhození napravil a ránu opavského útočníka zklidnil svým betonem.

A protože už do konce základní hrací doby branka nepadla, pokračovalo se v prodloužení. V něm se puk shodou náhod dostal až ke Klementovi, pro kterého nebyl problém z mezikruží poslat kotouč za záda ležícího Trenčana. České Budějovice tak zvítězily 2:1 a odvážejí si ze Slezska dva body, domácímu celku připadne bodík jediný.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

S takovou bojovností, morálkou jakou jsme dnes měli se bohužel vyhrát nedá. Navíc jsme nedokázali realizovat některé naše dobré střelecké příležitosti. A v prodloužení jsme pak prohráli díky takové nešťastné brance v oslabení.

Jan Trummer (asistent trenéra HC Mountfield):

Obě mužstva v tomto utkání předvedla hodně slabou výkon na extraligu. Nikdo z týmů neukazoval bůhvíjak pěkný hokej, co se týče založení a přechodu do útoku potažmo útočného pásma. Chybělo tomu nasazení, k vidění nebyly žádné kombinační akce. A my jsme si jenom se štěstím odvezli dva body.