Opavští mladíci si z Kotliny odvážejí cenné vítězství

• pondělí 14. února 2011
  • Jan Šimek

Blýská se na lepší časy? Opavská juniorka vyhrála již tři utkání za sebou, dnes si poradili s Havlíčkovým Brodem. Domácí sice vedli, ale dvěma brankami Koschatzkého Slezan otočil skóre zápasu. Ve 27. minutě už vedla Opava 4:2, ale Rebel zbraně neskládal a dokázal snížit na rozdíl jediné branky. Slezané však neponechali nic náhodě a dalšími dvěma góly s určitostí rozhodli o své výhře 6:3, takže si do tabulky připíšou další tříbodové vítězství!

52., pondělí 14. 2. 2011

BK Havlíčkův Brod

3:6 (1:2, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. P. Blažek (Hadrava), 25. Varga (J. Milfait), 32. Hadrava - 11. Koschatzský, 15. Koschatzký (Faksa), 27. Verlič (Dohnal, Spusta), 27. Baďura (Žídek, Pešut), 34. Koschatzký (Vaněk), 58. Dohnal (Pešut). Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:4, 3:4, 3:6.

Pešek (27. Zvolánek) - Pecen, Šulák, Šíma, Kulhánek, Musil, Novotný - Wasserbauer, Varga, P. Blažek, Szilva, Ondráček, Zdražil, Račanský, Havel, J. Milfait, J. Doležal, O. Doležal, Hadrava.

Trenčan - Faksa, Kysela, Rypar, Spusta, Žídek, Dohnal, Mosler - Svoboda, Vaněk, Procházka, Pešut, Vítek, Křesťan, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Seidler, Jelen.

Začátek duelu lépe vyšel domácímu Rebelu, který se již ve druhé minutě ujal vedení zásluhou pohotově dorážejícího Blažka. S postupujícím časem přebrala iniciativu Opava, ale Pešek držel svými zákroky domácí mužstvo nad vodou. Poprvé kapituloval v 11. minutě, když z pravé strany přehodil Peškův beton kapitán Slezanu Koschatzký, skórující v přesilové hře. Hosté pokračovali v dobývání havlíčkobrodské branky i nadále a za útočnou aktivitu byli odměněni druhým gólem Koschatzkého, který se tentokráte prosadil dorážkou zblízka. Slezané pak předvedli ještě několik brejků do obrany Havlíčkova Brodu, ale skóre se již nezměnilo.

Ve druhé tercii to byli opět svěřenci trenéra Konečného, kteří měli více ze hry. Po jedné z jejich ofenzivních akcí se však Opavští zapomněli v útoku a domácí junioři toho ihned využili. Přečíslení dva na jednoho totiž ve 25. minutě brilantně vyřešil domácí Varga, jenž se trefil přesně k levé tyčce Trenčanovy svatyně – 2:2. Poté však dostala Opava výhodu přesilovky a tu využila nejlépe jak mohla. K odraženému puku se před brankou domácích jako první probil Verlič a s přehledem usměrnil puk za záda Peška. Domácí brankář již více gólu strpět nechtěl, a tak se do branky Rebelu postavil jeho náhradník Zvolánek. Ten se však nestihl ani pořádně rozhýbat a lovil puk ze své sítě. Výtečnou přihrávku Žídka si v mezikruží zpracoval Baďura a přesně mířenou střelou jej celkem v pohodě překonal.

Domácí po dvou slepených brankách opavského mužstva ožili a výsledkem byla kontaktní branka na 3:4, o kterou se postaral ve 32. minutě Hadrava, který překvapivým zakončením z ostrého úhlu vyškolil Trenčana. Hostující juniorka kontrovala průnikem technicky zdatného Seidlera. Ten však tváří v tvář Zvolánkovi neuspěl. O chviličku později však již opavská střídačka explodovala nadšením. Koschatzký si v prostoru mezi kruhy pečlivě narovnal kotouč, jeho navštívenka vymetla levý horní růžek domácí svatyně a šťastný střelec zkompletoval hattrick.

Do třetí dvacetiminutovky se tak vstupovalo za stavu 5:3 pro slezské mladíky a samotný děj posledního dějství příliš vzruchu nenabídl. Hned v úvodu spálil velikou šanci svého týmu domácí Zdražil, jenž z velké blízkosti nedokázal zacílit puk pod břevno opavské klece. Poté se hra zklidnila a Slezané se snažili samotný děj třetí části duelu kontrolovat a hlídat si své dvoubrankové vedení. Nutno říci, že se jim to dařilo přesně podle plánu, a když proti Trenčanovi neuspěl svižnou ranou Szilva a po něm ani pohotový Novotný, zdálo se jako utopie, že by Rebel stihl do konce utkání vyrovnat. V čase 57:35 navíc pečetil výsledek zápasu Opavský Dohnal, který poslal pod horní tyčku Zvolánkovy branky šestý gólový vzkaz svého mužstva a uzavřel tím účet zápasu na 6:3 pro hostující Slezan, jenž si tak domů odváží tři důležité body.