Opavští podlehli Porubě, ale berou bod a jsou čtvrtí

• úterý 14. února 2017

Opavští hokejisté sahali po výhře nad regionálním rivalem z Poruby, ale nakonec padli v prodloužení. Ostravané na ledě Slezanu vedli, jenže domácí dokázali dvěma brankami skóre otočit. Ve třetí části však hosté vyrovnali a druhý bod urvali v prodloužení. Opava se i navzdory porážce minimálně do středečního večera vyhoupne na čtvrtou příčku tabulky.

38. kolo, úterý 14. 2. 2017

2:3p (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 30. Kilnar (Šindelář, Herman), 40. Herman (Pavelek) – 27. Jáchym (Zachar), 52. Kaluža (Zachar, Kafka), 64. Illéš (Slováček). Rozhodčí: Koziol – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 400. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Urbisch – Galvas, T. Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok, Selingr – Kilnar, L. Černý, Vítek – Herman, Sysala, Pavelek – Fedor, Štindl, Rousek.

Čech – Rudl, Dresler, Adamík, Puškár, Kaluža, Bail, Puzič, Peslar – Ballner, Kafka, Piecha, Seidler, Illéš, Orság, Jáchym, Slováček, Zachar, Sedlář, Vaněk, Tomčák.

První periody byla ryze bezbranková, leč několik šancí se nabízelo na obou stranách. Ve druhé třetině konečně přibyly k několika vyloučením také tři góly. První šly do vedení Porubští, když se šikovnou střelou povedlo ve vlastním oslabení skórovat Marku Kalužovi. Po třech minutách na Kalužův gól přišla odpověď, když se k puku dostal Aleš Kilnar, jehož střelu k nohám Čech nechytl. Jen několik málo sekund před koncem druhého dějství skóroval v přesilovce Bohumil Herman a vytvořil tak příjemný náskok pro svůj celek.

V poslední třetině přišlo vyrovnání, tentokrát opět z hole Marka Kaluži, kterému perfektně namazal David Zachar a odražená rána pak doplachtila do brány Opavy. Krátce před koncem poslední třetiny zlikvidoval velkou šanci porubského celku Jakub Urbisch a minimálně bod tak měli domácí jasný.

Stejně jako v předchozích dvou utkáních těchto dvou celků, také tentokrát byla základní hrací doba pro určení vítěze krátká a tak muselo přijít prodloužení. V tom pak rozhodla rozehrávka domácího gólmana, který se nestihl vrátit do brány, čehož využil Jakub Illéš dva body tedy putují do Poruby.

Pavel Hulva (trenér HK Opava): „Měli jsme nakročeno k dobrému výsledku. Pak jeden z našich hráčů pustil soupeře před sebe a byl z toho gól na 2:2. Jak v prodloužení Kuba chyboval, to bylo do nebe volající. Jinak jsem ale spokojený. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že budeme mít proti druhé Porubě bod, bral bych to. Byl to těžký zápas, Poruba má nadupané čtyři lajny. Pokud ale chceme být čtvrtí, musíme vyhrávat.“