Po dramatickém utkání si Slezan z Orlové odvezl bod

• středa 03. prosince 2008

V utkání 23. kola třetí nejvyšší soutěže Opava podlehla Orlové na jejím ledě 4:3 po prodloužení. Zápas nabídl celou řadu dramatických momentů. Orlová se dokázala třikrát dostat do vedení, ovšem opavští dokázali třikrát srovnat. Osudovým se tak stalo prodloužení, kdy Slezan nejprve nastřelil tyč, aby následně sám branku dostal. Inu nedáš - dostaneš! Pozitivní zpráva pro opavské fanoušky je také ta, že do brány se opět vrátil po dvouzápasovém odpočinku Radek Masný.

23. kolo, středa 3. 12. 2008

HC Orlová

4:3p (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 11. Dušek (Kraft), 32. Grygar, 43. Potočný (Minařík, Škatula), 64. Prokop (Mintěl, Dušek) - 19. Chalupa (Herman), 36. Měch (Tichý), 51. Měch (Tichý). Rozhodčí: Kusý. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V Oslabení: 1:0. Diváci:500. Průběh utkání:1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Šafránek - Chomič, Kudláček, Hoďa, Machálek, Samiec, Grygar, Goláb, Minařík, Stránský, Kotásek, Blatoň, Studený, Škatula, Mintěl, J. Dušek, Potočný"C", Kraft, Prokop

Masný - Tichý, Kukol, Bednárek, Čavrk, Měkýš, Ondrušek - Měch, Suchý, Polok, Tůma, Kocián, Herman, Černý, Grofek, Suchánek, Chalupa, Mlýnek, Kovalovský

A "Masňák" si nevedl vůbec zle. Ovšem puk ze své sítě lovil jako první. Velice slabého startu Opavy do utkání využili domácí v 11. minutě, kdy skóre otevřel Dušek. V první dvacetiminutovce hrál soupeř řadu přesilovek, přesto se Slezanu povedlo srovnat zásluhou Petra Chalupy přesně dvě minuty před první sirénou.

Druhá třetina nabídla podobný obrázek. Oba tábory příznivců se navzájem přeřvávaly, došlo i na slovní výměny názorů, které občas museli hasit až pořadatelé, přesto se v hledišti, vzhledem k vzájemné antipatii, nic vážného nestalo. A byli to domácí, kdo se opět radoval. Paradoxně to bylo ve vlastním oslabení. Bednárek nepřesně přihrál a ze samostatného úniku tohoto zaváhání využil Grygar. Netrvalo to však dlouho a bylo opět vyrovnáno. Tomáš Měch obdžel překrásný pas a nemýlil se. 2:2. Za malou chvíli Opava dokonce vedla. Radost hostujících fanoušků uťal až verdikt rozhodčího, který svým gestem oznámil, že branka neplatí, zřejmě z důvodu posunutí branky. Ba co víc, tento problém byl natolik závažný, že rozhodčí předčasně poslal oba týmy do kabin a druhé dějství tak bylo v čase 35:39 ukončeno. Dohrávalo se však po přestávce a po naplnění 40 minut následovala pouze výměna stran bez přestávky.

Ve třetí periodě se ve 43. minutě prosadil Potočný a Orlová opět vedla. Ovšem pakliže se dá bod považovat za úspěch, kráčela Opava "s Tomem Měchem za úspěchem", protože to byl právě Měch, kdo opět srovnal a dal tak utkání podobu 3:3.

Před začátkem prodloužení byl za pískotu tribun, ovšem skandování opavských fanoušků vyhlášen Radek Masný nejlepším hráčem utkání. V samotném prodloužení měla daleko více ze hry Opava. Tlak opavských korunovala nastřelená tyčka. Z následného útoku se radovali domácí, když potvrdili staré pravidlo nedáš - dostaneš a gólem Prokopa se Orlová mohla radovat ze zisku dvou bodů. Opava si tak z utkání, ve kterém páni v pruhovaném nedovedli nejlepší práci, odvezla z Orlové jeden bod.

Karel Suchánek (Opava): S výsledkem utkání rozhodně nemohu být spokojen. V Orlové jsme měli naplno bodovat. Ve druhé třetině nám rozhodčí neuznal regulérní gól. Celkově se dá říci, že rozhodčí hrubě ovlivnili výsledek zápasu. Takže s bodem rozhodně nemůžu být spokojen.

Petr Česlík (Orlová): Musím říci, že Opava byla jedním ze tří nejlepších týmů, které jsme doma přivítali. Je to silný tým, na úrovni Hodonína nebo Valašského Meziříčí. Bylo to pro nás náročné derby. Měli jsme to těžké, protože se nám během zápasu zranil Golab, takže jsme dohrávali na čtyři beky. Vytvořili jsme dvě obranné a dvě útočné dvojice, ale ve druhé minutě nastavení jsme měli štěstí, protože soupeř nastřelil tyčku. To už jsem však tušil, že vyhrajeme. Opava dala tyčku, my branku.