Povedená premiéra, Slezan zlomil Přerov už v první třetině

• středa 18. září 2013

Hokejisté opavského Slezanu si na svém ledě poradili s výběrem přerovských Zubrů rozdílem tří branek. Základ domácího vítězství položil už po 65 sekundách hry Chalupa a v závěru první třetiny se trefil také Wolf. Po bezbrankové druhé části Zubři ve třetím dějství přidali, gól však vstřelit nedokázali. Naopak v závěru ještě opavské vítězství pojistil třetím zásahem Polok.

2. kolo, středa 18. 9. 2013

3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 2. Chalupa (Herman), 20. Wolf (Měch, Černý), 52. Polok (Herman, Kocián). Rozhodčí: Kubičík - Laczko, Novák. Vyloučení: 7:3 navíc Vlček (Přerov) 10 min. OT (ZHK). Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 520. Průběh utkání: 1:0, 3:0.

Šafránek – Galvas, Kysela, Pavelek, Tichý, Mosler, Bednárek, Tůma, Vrabel – Černý, Měch, Wolf – Barinka, Chalupa, Herman – Svoboda, Polok, Kocián – Vítek.

Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Kudělka, Osina, Tomeček – D. Šťastný, Sedlák, Blinka – Sakrajda, Brančík, Haloda – Kolář, Ministr, Goiš – Kundrátek.

Zápas lépe odstartovali hokejisté Slezanu, kteří se hned v úvodu dostali do vedení, když ve 2. minutě otevřel po nahrávce Hermana skóre Petr Chalupa. Opavští kontrolovali dění na ledě a následně si vytvořili další dvě slibné příležitosti, ale ty zůstaly nevyužity. Přerovští působili, co se ofenzivy týče, vcelku neškodně a 25 sekund před koncem první třetiny zdvojnásobil vedení Slezanu Wolf.

Na začátku druhé části zahrozil tvrdou bombou od modré Faltýnek, ale Šafránek jeho dělovou ránu zneškodnil. V přesilové hře se dostal k dorážce Černý, Vojtek však proti jeho střeleckému pokusu včas zasáhl. Krátce nato mohl přidat třetí branku Měch, jenže poslal kotouč těsně vedle. Následně našel Wolf zpoza branky nachystanou čepel Černého, ale tomu rána nesedla a do závěrečné dvacetiminutovky se šlo za stavu 2:0.

Na jejím startu začali hosté Opavě zatápět, ale vyložené gólové šance nepřicházely. Až v přesilovce si Zubři vytvořili vážnější šanci, když Brančík vypálil zpoza pravého kruhu a Šafránek kotouč pouze vyrazil k najíždějícímu Vlčkovi, jeho dorážku ale dokázal špičkou vyrážečky fantasticky vytěsnit do rohu kluziště.

Poté hostující tlak opadl a do hry se dostal také Slezan. Ten se nikam nehnal a stačilo mu zhušťovat střední pásmo. V čase 51:56 to ale přišlo. Hostující Kolář neuspěl se svým bekhendem, puk sebral Kocián, předal jej Hermanovi, který nabil na mezikruží Polokovi a ten propálil zkoprnělého Vojtka – 3:0.

S přibývajícím časem se dal očekávat stupňující se tlak Zubrů, ten však nepřišel a opavští hokejisté první vítězství v sezoně a tři body v klidu uhájili. Přerov si navíc prodloužil nelichotivou sérii, kdy přes 100 minut v řadě nedokázal skórovat.

Josef Doboš (asistent trenéra HC Slezan Opava):

Hráli jsme poprvé na domácím ledě, navíc proti přednímu týmu soutěže, o to je naše vítězství cennější. Rozhodující pro vývoj zápasu byla první třetina, ve které jsme dobrým bruslením dostali soupeře pod tlak. Byli jsme zodpovědní a závěr jsme zvládli takticky, kdy jsme hráli zezadu a nepouštěli se do žádných hurá akcí. Čekali jsme na brejky a jeden se nám podařilo přetavit ve třetí gól. Škoda, že jsme neproměnili další šance.

Lubomír Václavíček (asistent trenéra HC Zubr Přerov):

V úvodu utkání jsme byli ospalí, vstoupili jsme do zápasu špatně. Vyrobili jsme tři hrubky, z nichž tu poslední domácí potrestali. Od toho se odvíjela celá první třetina, udělali jsme další chybu a soupeř nám odskočil na dvě branky. Chtěli jsme s výsledkem něco udělat, tlačili jsme se dopředu, ale chyběl nám důraz v gólových šancích, které jsme si vytvořili.