Povinnost splněna, Frýdek poražen

• středa 01. února 2012
  • Daniel Bartonec, Filip Lefenda

Po Havířovu zavítal na opavský led Frýdek Místek. Domácí dlouho nemohli na pasivně hrajícího soupeře najít recept, ale nakonec dokázali urvat kýžené tři body. Hrdinou zápasu byl na opavské straně bek Kysela, který vstřelil hned dvě branky. Jednu přidal po přesné přihrávce Vítka Polok. Slezan se tak díky dnešní výhře bodově dotáhl na pátý Vsetín, který dnes prohrál v Prostějově. Další utkání čeká Piskořovu družinu tuto sobotu opět na domácím ledě, kdy se zde představí vedoucí tým z Karviné.

40. kolo, středa 1. 2. 2012

3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 18. Kysela (Kukol, Měch), 33. Polok (Vítek), 40. Kysela (Černý) - 16. Matysz (Jindřich), 42. Kabeláč (Podešva, Sluštík). Vyloučení: 8:7 navíc Laníček 5 min. + do konce utkání (bodnutí špičkou hole) a Majling 10 min. OT (nesportovní chování)(oba FRM). Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Šafránek - Bednárek, Kysela, Vrabel, Tichý, Tůma, Kukol, Jurčík, Baďura, Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek.

Laníček (od 18. Jagoš) - Kudláček, Podešva, Diviš, Kabeláč, Golasovský, Mach, Gajda, Jindřich, Škatula, Hrubý, Matysz, Rozum, Majling, Gančarčík, Mareček, Sluštík.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté. Ve 3. minutě vypálil z prostoru mezi kruhy Kabeláč, ale jeho dělovka rozezvučela pouze zadní mantinel. O dvě minuty se před Šafránkem zjevil zcela sám Matysz, ale kotouč za záda opavského brankáře dostat nedokázal. Ve 13. minutě zahrozila také Opava, když se do nadějné akce prodral Wolf, jeho bekhendové zakončení ovšem letělo nad horní tyč. V 16. minutě hrál Frýdek přesilovou hru a využil ji k otevření skóre. Střelu Jindřicha vyrazil Šafránek na hokejku Jána Matysze a ten rozvlnil síť. O chvíli později byl potrestán pěti minutami plus trestem do konce utkání hostující brankář Láníček, který atakoval dojíždějícího Měcha. Opora frýdeckých hokejistů tak putovala předčasně do sprch a v brankovišti jej nahradil Jagoš. Uběhlo pouze šest vteřin a Jagoš musel po první střele na jeho bránu lovit kotouč ze sítě. Kukol našel na modré čáře Daniela Kyselu a ten střelou z první vymetl horní růžek Jagošovy klece. Necelou minutu před první sirénou se pak frýdecký brankář pro změnu blýskl skvělým zákrokem, když svou lapačkou zneškodnil v dobré pozici Grofka.

Lapačka Jagoše byla pozorná také ve 29. minutě, kdy po přihrávce Měcha pálil Wof. Dvě minuty poté střílel z pravého kruhu sám opavský kapitán, jeho pokus letěl ale těsně vedle. Ve 33. minutě už šel ale Slezan do vedení. Vítek nejprve naznačil střelu, následně ale přihrál osamocenému Tomáši Polokovi, který přesnou trefou otočil vývoj zápasu. Po chvíli mohla vést Opava o dvě branky. Grofkovi ovšem nebyl gól souzen, z bezprostřední blízkosti na Jagoše nevyzrál. Vedle poslal svou ránu od modré také Kysela, který už ovšem před tím jednu branku zaznamenal. Ve dvou nadějných šancích se ocitl také bek Kukol, ale nechal vyniknout pouze brankáře Jagoše. Slezan se nakonec do dvougólového vedení přeci jen dostal. Před Jagoše si najel Daniel Kysela a nadvakrát jej dokázal překonat. Pro mladého opavského obránce to byla druhá přesná trefa v utkání.

Krátce po startu třetí dvacetiminutovky mohl snížit Škatula, ale ve vyložené pozici trefil pouze ležícího Šafránka. O minutu později už se ale hostující lavička mohla skutečně radovat. Martin Kabeláč se dostal za opavskou obranu a tváří v tvář dokázal překonat Šafránka. V dalším průběhu hry již gól nepadl, ačkoliv k němu měli někteří aktéři blízko. Na hattrick měl zaděláno Kysela, jeho projektil od modré čáry ale Jagoš ve 45. minutě dokázal zlikvidovat. O něco později našel Tichá Grofka, ale ten netrefil prázdnou bránu. Poté se zase blýskl skvělým zákrokem Dušan Šafránek, který zmařil hostující šanci na vyrovnání, kterou obstaral Matysz. Frýdek se v závěru snažil ještě o hru bez brankáře, ale ta své ovoce nepřinesla. Opava tak porazila Frýdek-Místek také počtvrté v této sezóně, tentokrát těsným rozdílem 3:2.

Michal Piskoř (trenér HC Slezan Opava):

Jsem určitě rád za tři body, ale za předvedený výkon ne. Po utkání s Havířovem, které jsme zvládli fantasticky, jsem to trochu i čekal. Atmosféra nebyla taková jako v sobotu, přišlo méně lidí a byla velká zima, čemuž jsme se bohužel poddali a náš výkon nebyl takový, jaký bychom si všichni představovali, ale hlavní jsou pro nás v tuto chvíli body.

Radim Nečas (trenér, HC Frýdek-Místek):

Utkání se mi hodnotí velice těžce, jelikož bylo dle mého názoru hrubě ovlivněno unáhleným, až nesmyslným vyloučením našeho gólmana. Láníček byl napaden v brankovišti a pouze oplatil faul, za který měl samozřejmě dostat dvě minuty, ale ne být vyloučen do konce utkání. Tohle byl pro náš klíčový moment utkání. Ve druhé třetině jsme hráli vyrovnanou hru, ale dostávali jsme góly. Ve třetí třetině to bylo zase nahoru dolů, nám se ale podařilo dát už jen jeden gól a nakonec jsme Opavě o jednu branku podlehli.