Přes skvělý výkon nemá Opava z Nového Jičína ani bod

• neděle 10. února 2008
  • Michal Berg

Celých 45 střel vyslali hráči Opavy na novojičínského gólmana Šrámka, přesto se ho ani jednou nepodařilo překonat. Slezan podal na ledě lídra soutěže velmi dobrý výkon a jen smůla jako v případě břevna Tomáše Grofka a malý důraz v zakončení u dalších šancí zapříčinily, že rozhozený domácí tým dokázal dovést zápas k vítězství. Utkání rozhodla jediná branka Kamila Glabazni v polovině zápasu. Slezan má ještě čtyři zápasy základní části k tomu, aby potvrdil účast v play-off, ve kterém by mohl narazit právě na Nový Jičín.

30. kolo, neděle 10. 2. 2008

1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky: 28. Glabazňa (Samiec). Vyloučení: 2:2, bez využití. Diváci: 487. Střely na branku: 30:45.

Šrámek - Slabý, Vašut, Pokora, Hruškovský, Gulda, Koloničný - Jakubu, Macháček, Skaloš - Samiec, Glabazňa, Kabeláč - Uhlár, Škumát, Lhotský

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Podešva, Plachký - Suchánek, Měch, Černý - Tůma, Polok, Suchý - Kovalovský, Grofek, Kocián - Herman, Kříž, Chalupa

Rozdíl osmi míst a 21 bodů v tabulce nebyl v nedělní večer na novojičínském zimním stadionu vůbec znát a naopak byla to Opava, jejíž hráči neustále ohrožovali domácího gólmana Šrámka. V první třetině měli velké šance Měch a Kovalovský, druhý jmenovaný pak byl na ledě když únik dvou hráčů Opavy zakončil Tomáš Grofek střelou do horní tyče. Opavě nevyšel ani tradiční signál, ze kterého v minulém kole Tomáš Polok skóroval, tentokrát se do ideální pozice před Šrámkem nestihl dostat a domácí gólman jeho pokus zlikvidoval.

Opava hrála na brejky a nutno říct, domácí jí tuto taktiku svými chybami v rozehrávce zejména v prvních dvou třetinách usnadňovali. S ojedinělými pokusy domácích hráčů si pak brankář Slezanu David Iláš poradil, nebezpečně pálili zejména Lhotský a Kabeláč.

Blízko první branky byl Slezan po akci kompletního prvního útoku, pokus Lukáše Černého ale domácí brankář vyrazil nad. Naopak na druhé straně se už čisté konto nepodařilo udržet Ilášovi, kterého po zmatcích v obraně překonal přesnou střelou pod horní tyč Kamil Glabazňa.

Zatímco všechna předchozí derby v sezóně přinesla vypjaté situace a mnoho vyloučených, v tomto zápase si oba týmy dávali bedlivý pozor a plynulému běhu hry pomohl také citlivý rozhodčí. První vyloučený tak přišel až ve 38. minutě, kdy šel ven Plachký, domácí ale hráli po chvíli v šesti a přispěli tak k faktu, že každý z týmů hrál v zápase přesilovku pouze něco přes půl minuty.

Do třetí části už nechal trenér Suchánek ve hře jen tři útoky a hosté se neustále snažili o vyrovnání. Poměr střel v celém zápase 30:45 ve prospěch Opavy svědčí o aktivitě, kterou Suchánkovi svěřenci vyvinuli. Dvakrát se ve výborné pozici objevil obránce Čavrk, dorážkou před brankou se pak snažili skóroval Polok a Suchý, puk se ale za Šrámka nedostal.

Na druhé straně prožila Opava klinickou smrt, kdy po Glabazňově pokusu, když byl novojičínský hráč sám před brankou, se zaskvěl Iláš a dorážka pak mířila mimo zcela odkrytou branku.

Poslední pokus o vyrovnání učinili hráči Opavy v poslední minutě, kdy hráli bez brankáře, ale ani šance Tůmy, ani tvrdá střela Tichého v brance neskončili a Slezan si tak z ledu lídra soutěže odvezl porážku 0:1. Svým výkonem ale určitě nezklamal a pokud jej zopakuje, ve středu doma by neměl mít proti Karviné problémy uspět.

David Handl (Nový Jičín): Dnes bylo na obou stranách hodně šancí, my jsme jednu využili a soupeř ne. Z naší strany hra dneska nevypadala moc dobře, puky nám skákaly a chyběla nám přímočarost v zakončení. Opava hrála dnes velmi dobře.

Karel Suchánek (Opava): Není to první utkání, které jsme prohráli 0:1 v letošní sezóně. Pořád se potýkáme s tím problémem, že nejsme dost důrazní a málo střílíme, kluci to neustále chtějí hrát až do prázdné branky. Tak, jak nás na začátku soutěže nikdo nebral, byly i posměšky na naše hráče, tak si myslím, že do soutěže mluvíme a musí se s námi počítat. Domácí mají ale zkušené hráče a ty je v rozhodujících chvílích podrželi.