Prokletí je prolomeno! Junioři konečně zvítězili

• pondělí 10. ledna 2011
  • Jan Šimek, Jakub Holubec

Po pěti porážkách v řadě zajížděla opavská juniorka na led karlovarské Energie a nezačala příliš dobře. Již v 10. minutě totiž prohrávala 1:0, junioři Slezanu ale zabojovali a ve druhé třetině slavili vyrovnání. Zápas nabídl divákům řadu šancí na obou stranách, oba brankáři ale kralovali. Duel dospěl až do prodloužení, kde měl velikou šanci rozhodnout Džemla z trestného střílení, ale nedal. Mrzet ho to však dlouho nemuselo, neboť v nájezdech rozhodl o vítězství Opavy Jakub Vítek.

1. kolo, pondělí 10. 1. 2011

HC Energie Karlovy Vary

1:2sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0. )

Branky a nahrávky: 10.Švec (Daniška, Záhora) - 28.Žídek (Baďura, Svoboda), 65.Vítek. Rozhodčí: Petružálek - Belko, Sentenský. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: . Diváci: 78. Střely na branku: 31:43. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Habal - Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk - Hudák, Daniška, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Klíma, Vachovec, Baar, Švec, Kverka, Záhora, Půlpán

Trenčan - Faksa, Kysela, Rypar, Vitásek, Mosler, Žídek, Lichý, Dohnal - Svoboda, Vaněk, Pešut, Vítek, Křesťan, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Seidler, Jelen

V úvodu zápasu měli mírně navrch hosté z Opavy, kteří dobře napadali rozehrávku Energie a sami se tlačili do šancí. Z dálky to zkoušel Baďura, o chvíli později se před branku domácích natlačil Verlič, Habal ale skvělě zasáhl. Poté měli domácí možnost přesilové hry. Nejprve se jim vůbec nedařilo zavézt kotouč do třetiny. Když to ale konečně dokázali, byl z toho gól. Daniška našel volného Švece a ten svojí přesnou střelou otevřel skóre. Slezan se brzy otřepal a jeho hráči to zkoušeli znovu. Ani Otipka, ani Vitásek však se svými pokusy neuspěli. Na konci třetiny se před Trenčanovou klecí zjevil Daniška, jeho bekhendová střela ale postrádala přesnost. První část tak skončila 1:0.

Druhou třetinu začali lépe hosté. Předvedli krásnou kombinaci před brankou a Verlič zakončoval do prázdné. Kotouč však skončil těsně vedle. To ale aktivně hrající opavské hráče neodradilo a brzy se jim povedlo vyrovnat. Krátce po skončení jejich přesilovky byla obrana Energie rozhozená, čehož využil obránce Žídek, který pěknou střelou srovnal stav na 1:1. Odpovědět zkoušel domácí Švec, Trenčan byl ale pozorný. Naopak, Slezan se mohl dostat do vedení. Velký závar před brankou ale Energetici nakonec vyřešili. A po jasném faulu měli karlovarští šanci ujmout se vedení, ptotože rozhodčí nařídil trestné střílení. Klíma však se svou kličkou neuspěl. Poté to ještě zkoušel Schusser, ani on ale brankáře hostů nepřekonal. I ve druhé třetině tak padl pouze jeden gól.

Třetí třetina začala méně zajímavě než ty předchozí. Oba týmy se bily o střední pásmo a nedařilo se jim zakládat útočné akce. Zkoušel to domácí Kverka, ale neuspěl. Na druhé straně tečoval před brankou Seidler, Habal dobře zareagoval. Následovala část hry, při níž se nikdo nemohl nudit. Karlovarský Funk nejprve netrefil poloprázdnou bránu. Poté se domácí dostali pod tlak a jednu ze střel soupeře zastavila až branková konstrukce. A zběsilá hra na obě strany pokračovala. Hráči Slezanu jeli dva na jednoho, domácí gólman byl opět úspěšný. A gól už do konce základní hrací doby nepadl.

I v prodloužení bylo vidět několik zajímavých šancí. Opavský Vítek pálil z mezikruží, Klíma střílel na opačné straně kluziště těsně vedle. Devět sekund před koncem prodloužení byl v úniku faulován jeden z opavských hráčů a i hosté dostali šanci zkusit si trestné střílení. Na Habala se rozjel Džemla, branku se mu dát nepodařilo a tak došlo na nájezdy. V nich se střelcům vůbec nedařilo, až ve čtvrté sérii rozhodl o vítězství Opavy centr Vítek.