Prokletí je prolomeno! Slezan zvítězil v Brně a postupuje do semifinále!

• středa 04. března 2015
  • Vojtěch Konečný, Nikol Muselíková

Naši hokejisté zvládli i třetí utkání s brněnskou Technikou a konečně tak postupují do vysněného semifinále! První, zároveň rozhodující branka tohoto klání padla ve třinácté minutě. Daniel Kysela nahazoval puk na zadní mantinel, jenže kotouč se otřel o rameno jednoho z domácích beků a skončil až za překvapeným Chvátalem. Ve zbytku utkání se Opava prezentovala dobrou obranou a obětavou hrou. Vysokoškolákům nepomohla ani závěrečná přesilovka, ve které dokonce měli po odvolání Chvátala výhodu dvou mužů v poli, tým ze slezské metropole ale tlak ustál a postupuje!

ČF3, středa 4. 3. 2015

Technika Hockey Brno

0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Kysela (Pavelek). Rozhodčí: Kika - Kašík, Holibka. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 182. Průběh utkání: 0:1.

Chvátal – Habrovec, Vrba, Klimeš, Odehnal L., Havíř, Koukal, Maršálek – Jurča, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Zábranský, Látal, Odehnal V., Brzobohatý, Bustin, Pargáč.

Šafránek – Pavelek, Kysela, Tůma, Tichý, Mosler, Vrabel, Černý T. – Kocián, Měch, Vítek – Baďura, Chalupa, Wolf - Černý L., Polok, Herman.

Brněnští měli před tímto zápasem nůž na krku, proto se rozhodli nasadit všechny své síly a utkání v moravské metropoli zahájili ve svižném tempu. Jen co v první minutě zneškodnili úvodní šanci zápasu opavského mužstva, zadělali si borci z Brna na několik tutových šancí. Ty se však nedostaly dál, než za hbitou lapačku Šafránka. Na druhé straně tomu tak ale nebylo. Třináctá minuta ukázala, že štěstí přeje Opavským. Daniel Kysela nahazoval puk od červené čáry. Po letícím kotouči se natáhl brněnský bek, zvládl jej ale pouze tečovat. A to přímo nad Chvátalovo rameno, který na neočekávanou situaci nestihl zareagovat a poslal tak Opavu do vedení. Technika na tento průšvih nezvládla odpovědět a první část tak skončila v její mírný neprospěch.

Do prostřední části nastoupili domácí s vervou. Zakončení se však Sovám nedařilo, také díky důsledné obraně Slezanu. Ten si svůj jednobrankový náskok držel a hrál ve velké pohodě. Na druhé straně se projevovala nervozita hráčů Techniky, když nechali několikrát uniknout borce ze Slezska. Svižná hra přinesla své první vyloučení až ve třicáté minutě, kdy za nedovolené bránění odešel na trestnou lavici brněnský Čtvrtníček. Tuto dvouminutovku však Technika zvládla velmi dobře, a tak byla v pětatřicáté minutě odměněna početní převahou na své straně. Ačkoliv se v ní po většinu času udržela v útočném pásmu, využít ji nedokázala. Slezan tak v duchu bránění svého náskoku jedné branky odehrál i druhou periodu a změna stavu oproti první se nekonala.

Ani ve třetí třetině Brněnští nedokázali zápas zdramatizovat. Jakoby je po druhé části opustily síly, Technika si nedokázala vytvářet příležitosti a nechala Slezan utkání v klidu dohrávat. Ani přesilová hra domácích, která přišla příhodnou minutu a půl před závěrečnou sirénou, Technice nepomohla. Ze střídačky Chvátal pozoroval brněnské přečíslení šest proti čtyřem, ve kterém však jeho mužstvo zakončit nedovedlo. Zápas tak skončil 0:1 pro Opavu díky gólu z první části. Opavští fanoušci tak mohou s jásotem vyprovodit Slezan na cestě do semifinále. Technika nedokázala vybojovat jediné vítězství a vyřazovací boje pro ni velmi rychle končí.

Slezan se v semifinálových bojích střetne s Přerovem. První utkání je na programu ve středu 11. března na půdě soupeře.

David Musial (HC Slezan Opava): Věděli jsme, že soupeř bude hodně napadat, že budou hrát o všechno. Podařila se nám jedna nedělní střela a to jsme pak už ubránili. Vyhráli jsme 1:0 a já jsem velmi spokojen. Na sérii jsme pracovali už tři až čtyři týdny dopředu. Odehráli jsme výborné dva zápasy, tento třetí byl taky dobrý, ale hlavně z defenzivní stránky. Ale 3:0 na zápasy jsem nečekal, myslel jsem, že série bude vyrovnaná. Jsem rád, že kluci budou mít zítra volno. Technika ale byla dobrým soupeřem, hráli dobře, hodně bruslí. Play off je hodně o štěstí a o tom, kdo více chce a my jsme asi chtěli trošku víc. Rozhodl jeden šťastný gól, ale na to jsme určitě nehráli. Já jsem včera říkal Dušanovi, že když nepustí, tak vyhrajeme, tak si to asi vzal k srdci. Půjdeme s tím i do semifinále (směje se).

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno): My jsme měli hlavně ze začátku více ze hry, ale neproměnili jsme vyložené šance. Dostali jsme nešťastný gól a pak jsme už jen bušili do vrat, které nám soupeř už neotevřel. První utkání jsme dotáhli a byla škoda, že se nám to nepodařilo úplně otočit, asi na nás sedla trochu deka a přeneslo se to do utkání v Opavě, kde soupeř víc chtěl. Věřili jsme, že to dnes celé restartujeme a vrátíme sérii k nám. Nemyslím si, že by dnes nešťastná branka kluky nějak nalomila. My jsme v prvních dvou utkání dostali rychle branky a to nás vždycky sráželo. Kámen úrazu byl, že jsme nešli do vedení v začátcích utkání, když jsme měli velké šance. Soupeři gratuluji k vítězství.