S Pardubicemi rozhodl důraz hostí

• sobota 03. prosince 2005
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Debakl z Českých Budějovic se opavským dorostencům v zápase s Pardubicemi odčinit nepodařil. Pardubický tým hýřil větší aktivitou, napadal domácí hráče už při jejich vlastní rozehrávce a po zásluze zvítězil. Opavské nyní čekají dva těžké zápasy v Litvínově a na Kladně.

27. kolo, sobota 3. 12. 2005

2:4 (1:3, 0:0, 1:1)

HC Moeller Pardubice

Branky: 5. Mlýnek, 57. Gebauer (Blaga, Vítek) - 1. Ježek (Verner, Rozlívka), 10. Pilař (Stoklasa), 19. Bendík (Dobiáš), 53. Dobiáš (Bendík). Rozhodčí: Kočí - Mikler, Račák. Vyloučení: 6:8, navíc Plánovský a Stoklasa 10 min OT. Využití: 1:0. Diváci: 72.

Kučera - Mrkva, Plánovský, Gulda, Žídek, Kukla, Michálek - Hudečka, Koschatzký, Kotala, Vítek, Szewczyk, Mlýnek, Gebauer, Blaga, Řezáč.

Landsman - Blažek, Voříšek, Krejnus, Rozlívka, Poskočil, Šnejdr - Březina, Bendík, Kousal, Stoklasa, Dobiáš, Ježek, Radil, Verner, Pilař, Salava.

Vychodočeši se na svého soka vrhnuli jako dravá šelma na kořist a už po třiceti sekundách si musel domácí brankář Kučera připsat první dva zákroky za nepříjemné dorážky Dobiáše a Kousala. O malou chvíli později však puk kontroloval až za brankovou čárou. Verner totiž obral na modré jednoho z domácích obránců, který vyvážel puk z obranného pásma, nahodil jej na Kučeru, jemuž ztečoval kotouč mezi nohy Ježek - 0:1. Rychlý gól probral Opavské z počátečního útlumu a ve 3. minutě mohlo být srovnáno. Salava dojížděl vyhozený puk, ale nechal se obrat Vítkem, který však nezamířil přesně i díky podražení přetlačeného pardubického beka. V následné přesilovce se na Slezany už štěstí usmálo; Mlýnek nadvakrát propasíroval puk mezi betony Landsmana. To byl pro vyslance z města perníků signál znovu přitopit pod kotlem, což se promítlo dvěma Kousalovými přihrávkami od mantinelu na volného Dobiáše, kterému puk nejdříve přeskočil hůl, podruhé jej poslal do brankářových betonů. V těchto momentech se hra přelévala od jedné brány k druhé, a tak ji ani rozhodčí zbytečně nekouskovali.

v 10. minutě ujel podél levého mantinelu opavský Řezáč, ale jeho tvrdá rána příklepem gólmana nerozesmutněla. To se na druhé straně podařilo Pilařovi, který se po brankové čáře prodral až ke Kučerovi a důrazně kotouč protlačil do domácí svatyně. Pardubičtí dále tlačí a nepříjemně napadají opavskou rozehrávku dokonce dvěma hráči. Až po hodné chvíli nacházejí Suchánkovi svěřenci recept pro účinnou rozehru. Dlouhé přihrávky sbírají najeté dvojice útočníků, díky čemuž se málem podařilo vyrovnat Mlýnkovi a Řezáčovi, ale se střelou až příliš váhali, a tak je brankář vytlačil ze střeleckých úhlů. Zato Východočeši byli úspěšní i nadále. Bendík se na modré šikovně vyhnul Guldovu bodyčeku, dostal se za něj a prostřelil Kučeru podél lapačky. Do kabin tak odcházely o dva góly bohatší Pardubice.

Další části už tolik hokejového vzrušení nepřinesly. Pardubický závar a brejk dua Blaga - Mlýnek v oslabení byly na dlouhou dobu jediné šance, které mohly přinést změnu stavu. Ve 31. minutě putoval za katr za vražení zezadu Stoklasa. Domácí lavička se dožadovala ještě dalšího trestu, protože Pardubičtí se ocitli na ledě v šesti, ale rozhodčí naopak ocenil dvouminutovým trestem právě tyto prostesty. Místo dvojnásobné domácí přesilovky se tak hrálo čtyři na čtyři. Do druhé dvacetiminutovky se vešla už jen už jen Pilařova střela do Kučerovy lapačky a Poskočilova rána od modré, která se gólovou nestala jen pro postavení pardubických hráčů v brankovišti.

Na rozdíl jediné trefy mohl snížit ve 45. minutě Vítek, který se sice dostal za hostující obranu, dokonce podstřelil proti němu vyrazivšího gólmana, ale puk nakonec skončil mimo bránu. Na rozhodujících 1:4 zvýšil Dobiáš, čímž potrestal nedůrazné počínání obránců Slezanu ve vlastním brankovišti, kteří nedovedli včas uklidit vyraženou střelu Bendíka. Už jen kosmetickou úpravu dal výsledku povedenou střelou zápěstím Gebauer.

Karel Suchánek: Do první třetiny jsme nastoupili trochu vlažně a brzy jsme inkasovali, což rozhodlo. Nemohli jsme se z toho dlouho vzpamatovat, ale od druhé části jsme se zlepšili. Našemu snažení však chyběl kontaktní gól.