S Třincem opět vysoká prohra

• úterý 19. srpna 2003
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Slezan nepředvedl skoro nic. Žádná herní činnost se Opavským nevedla, a proto Třinci stačil průměrný výkon ke zdolání dnes velmi slabě hrajícího soupeře. Oceláři skórovali hlavně při přesilových hrách a samostatných únicích na domácí brankáře. Třinec si výhrou téměř zajistil účast v další fázi Tipsport cupu, naopak Opava pouze dohraje skupinu bez naděje na postup.

, úterý 19. 8. 2003

1:8

HC Oceláři Třinec

58. Zdeněk - 43., 46. a 55. Polanský, 7. a 17. Vítek, 22. a 30. Janků, 44. Melenovský. Rozhodčí: Venglář - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 5:6, navíc Harazim (Opava) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 250.

Masný (46. Krejčí) - Přibyla, Prokop, Lukáč, Vosátko, Ručka, Meiner (41. Kramný) - Mikšan, Sochorek, Šebesta - Lhotský, Lenár, Rozum - Horný, Harazim, Suchánek - od 41. navíc Zdeněk, Kříž <br> Trenéři: Chalupa, Doboš

Podolka - Houdek, Malinský, Kudrna, Štefanka, Hunkes, Jančařík - Vítek, Král, Pletka - Janků, Melenovský, Pavelek - Bordowski, Polanský, Zbořil <br> Trenéři: Marek, Mach

Téměř po celý zápas se hrálo podle třineckých not. Přesto však jako první zahrozili domácí, když po čtyřech minutách od úvodního buly chyboval na obranné modré Malinský. Kotouče se zmocnil Lhotský, přihrál jej najíždějícímu Vosátkovi, jenž se ale dostal příliš blízko brankáři hostí Podolkovi, než aby dokázal beckhendem puk přesně umístit.

V 7. minutě poprvé zaspala domácí obrana, čehož využil Král k pohotové uličce na Vítka, který zkušeně zakončil. Třinec tak potrestal hned první opavský faul. Za chvíli se na Masného valilo opět přečíslení. Tentokráte však špičkou hole puk vypíchl a následnou střelu zblokovalo klubko hráčů před brankou. Ke konci třetiny mohl Lhotský srovnat, to by ale musel poloodkrytou Podolkovu klec trefit. Udeřilo však na druhé straně. Vítek si zopakoval situaci, ze které skóroval poprvé a ani nyní se tváří v tvář Masnému nemýlil. Opavskému trenéru Chalupovi mohli do přestávky trochu zlepšit náladu Mikšan se Šebestou, ale domácí kapitán svou střelou našel pouze Podolkovu lapačku.

Do druhé části vstoupili lépe opět Oceláři. Hned zkraje totiž využili přesilovku a od té doby nebylo o vítězi pochyb. Ani skóre 0:3 nepřinutilo opavské hokejisty k větší aktivitě, a tak se hra odbývala po většinu času před Masného brankou. Když už se zdálo, že by Slezané mohli přejít do brejku, skončil jejich pokus nezdarem. Stejně tomu bylo i ve chvíli, kdy Harazim vypíchl třineckou přihrávku, ale beztrestně jej zastavil zákrokem na hranici pravidel obránce hostí. Opavskému centrovi se rozhodnutí sudího vůbec nelíbilo, což dal také patřičně najevo, a tak jeho protesty rozhodčí ohodnotil desetiminutovým trestem.

V polovině utkání přidal opět v přesilovce další gól Janků, když si najel mezi kruhy, kde jej ideálně našla Melenovského přihrávka. Ideální příležitost na snížení čtyřbrankového manka se Opavským naskytla ve 14. minutě. V dvojnásobné přesilové hře si ale vypracoval více střeleckých pozic Třinec, a tak Slezan dával divákům tušit, že vstřelení alespoň jediného gólu bude dnes nadlidským výkonem.

Poslední třetinu dohrávala už značně přeskupená sestava, také náhradníky kouč Chalupa nevynechal. Poměr proměněných šancí nad promarněnými rychle narůstal a utkání se stávalo třineckou exhibicí. Té se po dalších dvou slepených brankách Polanského a jednom gólu Melenovského už nechtělo asistovat brankáři Masnému, takže přenechal své místo mladému Krejčímu. Ten odolával deset minut, pak jej ale překonal opět Polanský, který tak završil svůj hattrick.

V 18. minutě zvedl kotouč mimo dosah Podolky Sochorek, avšak potěšení mu zkalilo břevno. Za pár okamžiků se Opavští přece jen prosadili, a to Rozumovou táhlou střelou, která Podolkovi znesvětila čisté konto.