SAR-OPA 1:3: Venku se Slezanu daří

• pátek 13. srpna 2004
  • Daniel Wolkovinský, David Schlegel, Tomáš Kubánek

O s t r a v a - Počtvrté v řadě se již Opavští potupit porážkou nenechali a z ledu nováčka letošního ročníku Sarezy Ostrava si odvážejí vítězství, jehož stav pravidelně navyšovali každou třetinu o jednu branku. Tu první vstřelil uzdravený Dalibor Sochorek, který by měl i letos patřit mezi nejvýraznější osobnosti mužstva. Slezan zatím v letošní přípravě zvítězil dvakrát, přičemž obě výhry ukořistil na ledě soupeřů, a třikrát prohrál. K dispozici je nyní i reportáž z Ostravy!

0, pátek 13. 8. 2004

HC VOKD Poruba

41. Cetkovský (Glas) - 18. Sochorek (Tůma, Rozum), 34. Rozum, 46. T. Lhotský. Diváci: 100.

Hned v úvodu Sareza vstřelil ostravský Glas první branku, ale kvůli ofsajdu ji rozhodčí neuznal. Ve 14. minutě hrál Slezan přesilovou hru a po ose Rozum - Tůma putoval puk na modrou čáru k Danielu Sochorkovi, který překonal střelou od modré gólmana Slipčenka, jenž v loni chytal i za Opavu. Vzápětí narazil arazim na hrazení Glase a dostal pět minut plus do konce utkání.

Ve druhé třetině se oba týmy ze začátku spíše jen oťukávaly. Výborně hrála opavská obrana, která Sareze nedovolila přiliš často ohrožovat gólmana Žigárdyho. Naopak ve 36. minutě se po vyhraném buly prosadil Petr Rozum. Ve 39. minutě hráli domácí dlohou přesilovku pět na tři, ale Slezan se ubránil. Do třetí třetiny vstupovali Slezané oslabeni již pouhých pět vteřin.

Opava se sice ubránila, ale v plném počtu se hrálo jen 15 vteřin. Pak posila z Prostějova Petr Cetkovský po přihrávce Glase snížil na rozdíl jediného gólu. Ve 46. minutě se prezentoval nádhernou akcí Tomáš Lhotský, který objel oba beky domácích a blafákem do bekhendu ala Martin Procházka přidal třetí gól. V závěru Sareza hrála tři minuty power-play. Domácí již branku nedali, naopak Lhotský s Rozumem trefili dvakrát tyčku odkryté branky Ostravy.