Sedm kulí jako v Sarajevu: Opavě hrubě nevyšlo derby s Porubou

• sobota 17. září 2016

Na tento zápas se budou snažit opavští hokejisté co nejrychleji zapomenout. V rámci prvního domácího utkání nové sezóny přivítali svěřenci trenéra Hulvy nedalekou Porubu, se kterou vinou "hororové" prostřední dvacetiminutovky prohráli vysoko 1:7. Čestný úspěch Slezanů zaznamenal až krátce před koncem Jakub Vítek.

2. kolo, sobota 17. 9. 2016

1:7 (0:0, 0:5, 1:2)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 59. Vítek (Wolf) – 23. Kafka, 24. Flašar (Sedlář, Slováček), 35. Kilnar (Seidler), 35. Vaněk (Slavík, Zachar), 37. Seidler (Slavík, Puzič), 48. Seidler (Puzič, Slavík), 58. Puškár (Flašar, Piecha). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:3. Diváci: 557. Průběh utkání: 0:7, 1:7.

Šafránek (36. Wanecki) – T. Černý, Holík, Galvas, Tuma, Mosler, Šindelář, D. Slavík – Wolf, Polok, Vítek – Rousek, Chalupa, Selingr – Herman, Pavelek, L. Černý – Svoboda, Štindl, Beneš

Čech – M. Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Puzič, Rudl – Bail, Adamik, Ballner, Kafka, Piecha, Kilnar, Vaněk, Jáchym, Sedlář, Orság, Seidler, Slováček, Zachar, Hudeček

Po opatrném úvodu se první větší šance zrodila až v deváté minutě, kdy hostující Vaněk štiplavou střelou otestoval pozornost brankáře Šafránka. Následně se z ledu na dvě minuty poroučel opavský Pavelek, přesilovka Poruby ale neměla dlouhého trvání, neboť se poměr sil na ledě záhy srovnal. Další velké šance tak v úvodní dvacetiminutovce k vidění nebyly.

To druhá perioda již přinesla zajímavější podívanou, byť pro opavské hokejisty a fanoušky s dosti trpkým nádechem. Domácí do ní vstupovali s výhodou hráče v poli a mohli jít do vedení, teč Lukáše Černého ale skončila pouze v místech, kde se pohyboval brankář Čech. Při hře v plném počtu se posléze trefila Poruba. Na konci 23. minuty se prosadil Dominik Kafka, jenž v loňské sezóně příležitostně oblékal dres Opavy. O necelou minutu později vedli hosté o dvě branky. Sedlářův projektil vyrazil Šafránek na hůl Patrika Flašara, který se z levého kruhu nemýlil. Opavané zahrozili Wolfovým nahozením a Šindelářovou dělovkou, skóre se ale neměnilo. Jinak tomu nebylo ani po střele Rouska z 31. minuty.

A tak se o slovo přihlásili opět Ostravští. Ve 35. minutě se do střelecké listiny zapsal Aleš Kilnar a jen o půlminutu později jej napodobil i Rostislav Vaněk, který zužitkoval přihrávku Slavíka. Po čtvrtém zásahu přepustil Šafránek místo mezi tyčemi Waneckimu, ale ani to Opavě nepomohlo. Ve 37. minutě totiž domácí náhradník zneškodnil pokus Slavíka, na dorážku Petra Seidlera už ale nedosáhl.

Střelecký apetit Poruby pokračoval i ve třetí dvacetiminutovce. Zkraje 48. minuty doklepl puk do opavské sítě Petr Seidler, o deset minut později zužitkoval drtivou převahu v přesilovce Ján Puškár. Alespoň čestný úspěch Opavy zaznamenal krátce před poslední sirénou Jakub Vítek, na více to ale v sobotu odpoledne nestačilo. Opava v derby podlehla Porubě vysoko 1:7.