Série je srovnána, Vítek sestřelil Přerov

• pondělí 20. února 2012

Povedlo se! Po sobotní prohře Opava v pondělí oplatila Zubrům porážku a srovnala stav čtvrtfinálové série na 1:1. V utkání, ve kterém oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany, zářil především autor obou opavských branek Jakub Vítek. Góly však mnohdy visely doslova na vlásku, a to jak na jedné, tak na druhé straně. Další utkání bude sehráno ve středu na ledě soupeře, kde se jeden z týmů dostane k pomyslnému "mečbolu".

ČF2, pondělí 20. 2. 2012

2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 15. Vítek (Koschatzký), 54. Vítek (Pavelek) - 31. Ditrich (Kolář, Brančík). Rozhodčí: Mrkva - Hrubec, Řezač. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 900. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Šafránek – Tichý, Kukol, Bednárek, Mosler, Kysela, Vrábel – Wolf (37. Černý), Měch, Grofek – Pavelek, Koschatzký, Vítek – Kocián, Mlýnek (41. Polok), Herman

Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil - Ditrich, Kolář, Brančík - Menšík, Hanák, Kotásek - Kočara, Kolařík, Sakrajda - Sedlák, Kundrátek, Blinka

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí hokejisté, kteří měli herní převahu a soupeře do žádných šancí nepouštěli. Sami si však před obranný val soupeře rovněž vážnější šance nevypracovali. Výjimkou tak byla v podstatě až 15. minuta, kdy Adam Koschatzký projel téměř celým kluzištěm a připravil luxusní přihrávku pro Jakuba Vítka, který nadzvedl kotouč pod horní tyč a poslal Slezan do vedení. Vedoucí branka domácí celek nabudila a i nadále to byli bíločervení, kdo na ledě dominoval.

Do druhé dvacetiminutovky šli domácí s jednogólovým náskokem. Ve 26. minutě hrála Opava přesilovou hru a zrodila se šance Kukola, který z mezikruží napálil kotouč jen těsně vedle. Ve 30. minutě měli hosté obrovskou možnost ke srovnání. Kočara posunul kotouč na Sakrajdu, který většinu sezóny odehrál v Uherském Hradišti. Útočník, který však už nyní obléká dres Přerova, měl před sebou polovinu odkryté branky, trestuhodně však minul. Jenže Zubři nemuseli smutnit příliš dlouho. Neuběhla ani půlminuta a hostující fanoušky rozveselil Marek Ditrich. V přečíslení našel Kolář již zmíněného Ditricha a ten střelou z první nedal Šafránkovi šanci. Vyrovnávací branka přerovské hokejisty povzbudila a byli to po zbytek třetiny právě oni, kdo diktoval tempo hry. Ve 33. minutě si Ditrichovu střelu málem srazil do vlastní sítě obránce Mosler. O něco později musel vytáhnout Šafránek povedený zákrok proti střele Sakrajdy. A ani v následné přesilovce se Opava nedokázala příliš dostat do tempa. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Třetí perioda se hrála ve svižném tempu, šance byly na obou stranách. Ve 43. minutě se sám před Tihlářem zjevil Koschatzký, ale přerovský gólman jej zázračně vychytal. O čtyři minuty později se po pěkné kombinaci Kolaříka s Kočarou dostal do zakončení druhý jmenovaný, ale naštěstí pro domácí netrefil odkrytou bránu. V 54. minutě propukl opavský zimní stadion v eufórii. Pavelek přiťuknul puk mezi kruhy na Jakuba Vítka a ten svou druhou trefou poslal Opavu opět do vedení! O chvíli později mohl Vítek zkompletovat hattrick. Svůj samostatný brejk ale gólem nezakončil, závěr utkání tak sliboval drama. Po jedné ze střel Přerova se odražený kotouč dostal až před bránu, kde si jej málem srazil Šafránek do vlastní klece. Poté se zas musel opavský brankář vytasit se skvělým zákrokem lapačkou, kterým zneškodnil pálícího Vlčka. Více jak dvě minuty před koncem si hosté vyžádali oddechový čas, po kterém zůstal pouze na střídačce Radek Tihlář. Zubři to tak zkoušeli v šestí hráčích a Slezanu ještě bylo pořádně horko. O ohrožení branky se snažili Sakrajda s Brančíkem, ale domácí obrana byla pozorná. Nápor Přerova začal nabývat hodně silných rozměrů, když se Opava osvobodila a dopředu se mohl vydat Grofek. Ten však z levé strany kluziště netrefil prázdnou branku. Naštěstí pro něj i celý opavský tým již neměli hosté dostatek času podniknout další protiútok.

Slezan si tak připsal do čtvrtfinálové série první bod, která je v tuto chvíli srovnána na 1:1. Další měření sil proběhne na přerovském ledě ve středu 22.2. od 18 hodin. Z pondělního utkání vám následující den přineseme rozhovory s trenérem Michalem Piskořem a brankářem Dušanem Šafránkem.

Michal Piskoř (trenér, HC Slezan Opava):
Dnes bylo utkání z naší strany opatrnější než to, které jsme odehráli v Přerově. Nemohli jsme si dovolit hrát vabank. Říkal jsem hráčům, že dneska to musíme urvat, i kdybychom měli vyhrát jen 1:0 a kluci to poctivě splnili. Ve druhé třetině nás soupeř trochu zmáčkl, trošku jsme propadli a nechali si dát vyrovnávací gól. Do třetí třetiny jsme ale šli s tím, že ten gól dáme a vyhrajeme. Fantastický byl také závěr utkání, kdy nás Přerov tlačil v šesti, ale kluci to skvěle odbojovali a vedení už jsme tak udrželi.

Lubomír Václavíček (trenér, HC Zubr Přerov):
Dneska se nám bohužel nedařilo tak jak v Přerově, větší část zápasu a zvlášť ta první třetina se hrála hodně ze zabezpečené obrany z obou stran, proto gólů nepadlo příliš mnoho. Ve druhé části jsme vyrovnali na 1:1 a do konce třetiny jsme byli lepším týmem. Nepodařilo se nám však soupeři odskočit. V poslední třetině jsme nevyužili dvě vyložené šance, zatímco soupeř potrestal naší chybnou rozehrávku, která se ukázala rozhodujícím okamžikem zápasu.