Skvěle! Opava zvládla i druhé střetnutí a k postupu už ji stačí jen jedna výhra

• pondělí 02. března 2015

Opavští hokejisté zvládli i druhý čtvrtfinálový duel s brněnskou Technikou. V první třetině jasně dominovali červeno-bílí, kteří po dvou brankách Poloka a jedné Hermana vedli 3:0. Druhá tercie byla poněkud rozkouskovaná, k vidění bylo časté vylučování. Technice se v této dvacetiminutovce povedlo snížit, to když Šafránka překonal Zábranský. V poslední třetině se dokonce Brňané dostali na dostřel, neboť početní výhodu zužitkoval Vlastimil Odehnal. V 59. minutě ale kapitán Měch trefil prázdnou hostující klec a bylo vymalováno.

ČF2, pondělí 2. 3. 2015

4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Technika Hockey Brno

Branky a nahrávky: 8. Polok (Herman), 13. Herman (Polok), 17. Polok (Herman, Baďura), 59. Měch – 34. Zábranský (V. Odehnal), 52. V. Odehnal (Klimeš). Rozhodčí: Fiedler – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 9:7, navíc Wolf, Polok (Opava) a Stehlík (Brno) všichni 10 minut. . Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1403. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Šafránek – Kysela, Pavelek, Tůma, Tichý, Mosler, Vrabel – Kocián, Měch, Vítek – Baďura, Chalupa, Wolf (16. - 26. Svoboda) – L. Černý, Polok, Herman.

Novák (17. Chvátal) – Vrba, Habrovec, Koukal, Klimeš, L. Odehnal, Havíř, Maršálek – Stehlík, Látal, V. Odehnal – Brzobohatý, Benýšek, Bustin – Jurča, Zábranský, Čtvrtníček – Pargáč.

Vstup do úvodní třetiny druhého čtvrtfinálového utkání vyšel lépe hokejistům opavského Slezanu. První větší šancí měl dravý Vítek, který vybojoval kotouč za bránou a vypálil, někteří diváci se dokonce radovali ze vstřeleného gólu, střelu ovšem nejspíše zastavila tyčka. Na opačné straně ujel domácí obraně Brzobohatý, na Šafránka ale nevyzrál. V čase 7:15 padla první branka. Tomáš Polok skvěle projel do útočného pásma, obhodil si obránce a střelou mezi betony překonal Nováka, 1:0. Za necelé dvě minuty mohl srovnat Bustin, ten však trefil pouze Šafránka do masky.

Na 2:0 mohl zvýšit Tůma, jeho projektil zastavila branková konstrukce. To, co se nepovedlo Tůmovi, se povedlo Bohumilu Hermanovi. Dobře hrající Polok nabil na modrou čáru právě opavské jedenáctce a ta propálila vše, co jí stálo v cestě, 2:0. To ale nebylo ze strany svěřenců Suchánka a Musiala vše, protože ti totiž využili zkrácenou přesilovou hru. Po střele Hermana se k odraženému kusu černé gumy propracoval Tomáš Polok, potáhl si jej do strany a zavěsil pod víko, 3:0.

Ve druhé periodě už se hra srovnala, neboť Opava se soustředila spíše na bránění náskoku. K vidění bylo také větší množství vyloučených hráčů. Ve čtyřiatřicáté minutě Technika snížila. Se střelou Vlastimila Odehnala si Šafránek poradil, s dorážkou Martina Zábranského už ale nikoliv, 3:1. Tentýž hráč mohl přidat další gól, avšak strážce naší svatyně i vleže pokus zlikvidoval.

Na jinou šanci jsme si museli počkat až do posledního dějství. V osmačtyřicáté minutě se v brankovišti prezentoval důraznou hrou Vlastimil Odehnal, který se se svými spoluhráči následně začali radovat, puk ovšem brankovou čáru nepřešel, Šafránek jej měl pod betonem. Brnu se ale přece jen podařilo vyrovnat. Po ráně Klimeše se k odraženému puku dostal Vlastimil Odehnal a ten už se nemýlil, 3:2.

Poslat Opavu do dvoubrankového trháku mohl Wolf, bohužel ani nadvakrát nepřekonal z mezikruží Chvátala. Vysokoškoláci samozřejmě zkusili hru v šesti hráčích v poli, což se jim nevyplatilo. Definitivní pojistku totiž přidal jednu minutu a tři vteřiny před koncem Tomáš Měch, 4:2. Slezané tedy po dnešním utkání vedou 2:0 v sérii a jsou krok od vysněného semifinále.

David Musial (trenér Slezanu Opava): „Úvodní dvacetiminutovku jsme zvládli velmi dobře, předváděli jsme aktivní hru a vytvořili si tříbrankový náskok. Ve druhé části už jsme se ovšem dopustili zbytečných faulů v útočné třetině, takže jsme měli hodně vyloučených. Ve třetí periodě jsme hru drželi pod kontrolou, dobře jsme bránili a to bylo rozhodující. Za výhru jsme pochopitelně rádi, jenže ještě není konec, protože musíme udělat ten poslední krok, který bývá nejtěžší.“