Slezan daroval Havířovu bod navíc

• sobota 18. prosince 2004
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Opavští hokejisté mají zřejmě už v hlavách vřelou a štědrou atmosféru vánoc, protože svému regionálnímu soupeři z Havířova přenechali dva důležité body. Pantery nedokázali přehrát jak v normální hrací době, tak ani v prodloužení, na jehož konci přpravil dáreček na cestu zpět havířovským hráčům domácí brankář Žigardy, když nechytil střelu Šefčíka ze středního pásma.

33. kolo, sobota 18. 12. 2004

2:3p (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 31. Hulva (Procházka), 53. Procházka (Suchánek, Boháč) - 8. Říha (Vavruša), 50. Čachotský (Šefčík), 65. Šefčík. Rozhodčí: Polák - Tuitzal, Záviský. Vyloučení: 10:6, navíc Kříž a Kučírek 10 min OT. Využití: 1:2. Diváků: 300.

Žigardy - Bršlica, Spitzer, Procházka, Sadloň, Kramný, Přibyla, Vnenk - Suchánek, Harazim, Adamčík - Boháč, Kříž, L. Lhotský - Kašík, Hulva, Langhammer - Martiník.

Mařík - Vavruša, Kučírek, Mareček, Prokop, Pala, Šefčík - Říha, Mikšan, Kelner - Volák, Sedlák, Studený - Žůrek, Pavliš, Zdeněk - Dibelka, Čachotský, Hlouch.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Hulva, 2. Procházka, 3. Boháč

Letos třetí derby mezi Opavou a Havířovem začali s větší chutí hosté, kteří od prvních minut zaměstnávali domácího brankáře Žigardyho víc, než domácí hráči jeho kolegu, extraligou protřelého Maříka. Počáteční tlak Panterů umocnilo vyloučení Bršlicy už ve 2. minutě, ale dostat puk za Žigardyho záda se jim podařilo až o pětiminutovku později zásluhou ostrostřelce Říhy, který dorazil Žigardym vyraženou střelu Vavruši. Slezan však inkasovaný gól k větší aktivitě nevybudil, Havířovským náskok zatím také stačil, a tak se první třetina dohrála v poklidu bez větších šancí.

Ani na začátku druhé části se obraz hry příliš nezměnil. Hosté se dostávali do zakončení častěji, agilní byli zejména Mikšan s Říhou. Na druhé straně hýřil aktivitou zejména mladík Hulva, který měl také na svědomí vyrovnání v polovině utkání. To seděla na havířovské straně trestné lavice hned trojice hráčů, zatímco na té opačné pouze hráč jeden, což značilo dvojnásobnou přesilovku Opavy. Hulva se dostal do prostoru mezi kruhy a přesnou střelou početní výhodu využil.

Až vyrovnání pokropilo Opavské živou vodou a před Maříkem bylo najednou velmi živo. Nastalého tlaku však nevyužili, a tak se hra vrátila do starých kolejí a po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 1:1.

Třetí třetina byla ve znamení nervozity a tvrdých zákroků za povolenou hranicí. Těsně za sebou si šli na deset minut odpočinou domácí Kříž a havířovský Kučírek. Ve 49. minutě dostal čtyřminutový trest Hulva, brzy jej následoval i Sadloň, čehož Panteři využili stejně dobře jako Slezan v druhé třetině a šli znovu do vedení. Jen co se Opavští dostali opět do pěti, vyvezl puk přes červenou čáru Procházka a nechytatelně dobře mířeným příklepem opět stav srovnal. Remíza se do šedesáté minuty již nezměnila, a tak se prodlužovalo.

V poslední fázi utkání byl aktivnější opět Havířov, zvláště rána Prokopa zaváněla nebezpečím. O tom, že letos poprvé více bodů získají Havířovští, rozhodla chyba brankáře Žigardyho, kterému prošel do sítě projektil Šefčíka, který tak sekundu před koncem nastaveného času využil čtvrtminutovou přesilovku.

Pavel Hulva: Získali jsme bod, se kterým bych byl před utkáním spokojený, protože naše sestava je hodně oslabena. Hráli jsme proti jmény nabitému Havířovu vyrovnaný zápas. Trošku kaňkou byla chyba Žigardyho, ale celkově musím klukům poděkovat, protože na ledě opravdu dřeli.

Jiří Režnar: Utkání se mi hodnotí těžko, protože jsme soupeře přehrávali, ale nedokázali jsme využívat šance, proto nemůžu být spokojený.