Slezan díky drtivé třetí třetině smetl Frýdek-Místek a po zásluze si připisuje tři body

• sobota 13. prosince 2014

Opavští hokejisté zvládli duel s Frýdkem-Místkem. Do utkání ale překvapivě vstoupili lépe hosté, kteří si vytvořili dvoubrankový náskok. Slezan toto manko ovšem smazal a začínalo se od začátku. V následujících minutách se Frýdek dostal do vedení ještě dvakrát, Opavě se ale vždy povedlo srovnat. Rozhodující byla 58. minuta, ve které vstřelil rozhodující branku Herman. Aby toho nebylo málo, Slezan dokázal svému soupeři nasázet ještě tři góly a bylo vymalováno. Hrdinou utkání se stal Filip Vaněk, který dokázal nasázet hattrick.

25. kolo, sobota 13. 12. 2014

8:4 (0:1, 2:2, 6:1)

Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 28. Vaněk (Chalupa, Mosler), 38. Vaněk (Vrabel), 44. Polok (Herman, Tichý), 50. Polok (Tichý, Herman), 58. Herman (Polok), 59. Vaněk (Chalupa, Wolf), 60. Galvas (Vítek), 60. Wolf (Chalupa) – 20. Černín (Sluštík, Gogolka), 22. Podešva (Mach), 40. Stránský (Zedník), 45. Sluštík (Krutil, Svoboda). Rozhodčí: Vaněk – Štěpán, Hanzlík. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 2:1. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 8:4.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Mosler – Vítek, Měch, Černý – Herman, Polok, Svoboda L. – Vaněk, Chalupa, Wolf

Svoboda R. – Samiec, Teper, Jindřich, Krutil, Černín, Podešva, Franek – Stránský, Zedník, Mišenko – Mach, Sluštík, Slovák – Gogolka, Vacula, Mamula

Úvod sobotního utkání vyšel překvapivě lépe Frýdku-Místku. Hosté si totiž dokázali vytvořit několik slibných příležitostí, tu největší měl Gogolka, Šafránek ale jeho samostatný únik zlikvidoval. I Opava dala o sobě vědět, Tichý našel pěknou přihrávkou Hermana, jehož rána těsně prosvištěla kolem Svobodovy svatyně. V čase 19:38 se poprvé změnilo skóre, krásnou kombinaci ve vlastním oslabení zakončil střelou do dokryté klece Černín.

Druhá perioda nezačala pro Slezan vůbec dobře. Podešva vyslal od modré čáry střelu na Šafránka a puk k udivení všech skončil za zády opavského brankáře, 0:2. Po druhé inkasované brance se svěřenci trenéra Suchánka probrali a začali svého soupeře přehrávat. Pěknou střelou se prezentoval Chalupa, kus černé gumy pouze prosvištěl kolem horní tyče. Snížit se povedlo Vaňkovi, jenž se dobře zorientoval v předbrankovém prostoru a pohotovou střelou rozvlnil síť, 1:2. Tentýž hráč se postaral o vyrovnání. Obránce Vrabel se pěknou kličkou zbavil protihráče, nabruslil si s pukem do obranného pásma Frýdku-Místku a přesnou přihrávkou našel Vaňka, který se podruhé nemýlil, 2:2.

O minutu později se sám na Svobodu řítil Černý, byl faulován a hlavní sudí nařídil trestné střílení. Opavský forward zkoušel zasunout kotouč Svobodovi mezi betony, bohužel neúspěšně. Neproměněný nájezd Lukáše Černého musel Slezan hodně mrzet, neboť ve 40. minutě si na své konto připsal přesný zásah Stránský, 2:3.

Třetí tercie patřila domácímu týmu. Po vyrovnávacím gólu Poloka se sice povedlo ještě srovnat Sluštíkovi, pak už ale kapituloval jen Svoboda. Polok přízemní střelou prostřelil v čase 49:24 Svobodu a vlil tak svým spoluhráčům novou krev do žil.

Rozhodující moment celého utkání byl k vidění v 58. minutě. Herman předvedl dobrý důraz před bránou a puk protlačil za brankovou čáru, 5:4. Netrvalo dlouho a náskok Slezanu už byl dvoubrankový. Hrdina Vaněk se znova zapsal mezi střelce a dovršil tak hattrick. Poslední minutu hráli domáci ve čtyřech, i to jim ovšem nezábranilo ve střílení branek. Galvas dobře vybojoval touš a poslal jej přes celé kluziště až do odkryté svatyně Frýdku-Místku, 7:4. To ale ještě nebylo vše. Deset vteřin před konečnou sirénou ujel obráncům hostí Wolf a bekhendovým blafákem překonal Svobodu.

David Musial (HC Slezan Opava): „Začátek zápasu nám nevyšel, soupeř se dostal do vedení 2:0 a museli jsme výsledek dohánět. Ovšem vždy, když se nám podařilo vyrovnat, tak soupeř ihned vstřelil branku. Za závěr utkání ale kluky musím pochválit, vstřelili totiž důležité branky a dovedli tak duel do vítězného konce."

Miroslav Kameník (HC Frýdek-Místek): „Zápas se od začátku vyvíjel lépe pro naše barvy, když jsme v zápase dlouhou dobu vedli o gól. Kdybychom proměnili velké množství šancí, které jsme si připravili, tak jsme odjížděli určitě s bodovým ziskem. Zápas však rozhodly opět individuální chyby, na které doplácíme pořád dokola.“