Slezan díky ztrátě z první třetiny proti Bobrům nebodoval

• středa 10. prosince 2008
  • Michal Berg

Jako tradičně při souboji Opavy a Valašského Meziříčí bylo k vidění mnoho branek a zajímavý hokej, tentokrát ale s bodovým koncem pro domácí. Vedoucí celek tabulky šel v první třetině do dvoubrankového vedení a přestože Opava v průběhu zápasu snížila z 1:4 na 3:4, zvrat se už nekonal a naopak byli to domácí, kteří přidali ještě jednu branku. Góly Opavy vstřelili Polok, Měch a Chalupa.

25. kolo, středa 10. 12. 2008

5:3 (2:0, 3:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. D. Varga (Vaněček, Pavlas), 20. Sochorek (Šebesta, Blažek), 24. Martiník, 34. Kratěna (Šebesta, Sochorek), 38. Tatarčík (Martiník, P. Dvořák) - 28. Polok (Čavrk), 35. Měch (Grofek, Černý), 36. Chalupa (Suchý). Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 650.

Krumpoch - Zrník, Zientek, Krisl, Starůstka, Blažek, Dvořák O. - Tatarčík, Dvořák P., Tatarčík - Kratěna, Sochorek, Šebesta - Varga D., Vaněček, Pavlas

Trenčan - Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Měkýš, Ondrušek - Kocián, Polok, Kovalovský - Grofek, Měch, Černý - Suchý, Chalupa, Suchánek

Trenér Suchánek nasadil nechal hlídat elitní domácí útok s bývalými tahouny Opavy Šebestou a Sochorkem řadou Tomáše Poloka, do vedení ale poslal Bobry jiný hráč. Už ve třetí minutě poslal Vaněček přesnou přihrávku zpoza branky na hůl Davida Vargy a ten překonal Adama Trenčana poprvé. Domácí byli v první třetině aktivnější a několikrát se dokázali dostat do zakončení, druhý gól ale přidali až v poslední minutě první části. Po třech vyloučeních Opavy v kráté době za sebou hráli domácí dvě a půl minuty přesilovku proti třem a přestože se hráčům Slezanu dařilo v oslabení dlouho bránit, tak když k uplynutí trestu chybělo 5 vteřin, rozebrali unavenou trojici v bílém Blažek, Šebesta a skórující Sochorek a bylo to 2:0.

Druhou třetinu chtěli hráči Opavy žačít aktivněji, vybojovali si i přesilovku, bohužel v ní sami inkasovali. Měch ztratil na útočné modré čáře puk a samostatnou akci zakončil trochu šťastným gólem pod padajícím Trenčanem Martiník.

Hráči Slezanu se ale ani za stavu 0:3 nevzdali a při další přesilovce už se mohla dvacítka opavských fanoušků poprvé radovat. Střela Čavrka vypadla domácímu brankáři Krumpochovi z lapačky a Tomáš Polok dorážel do prázdné branky.

Další snahu Opavy ale utnula další šťastná branka Valmezu. Po několika odrazech puku se černý kus gumy dostal až k Ivo Kratěnovi, před kterým zívala odkrytá branka Opavy. Hned vzápětí ale snížil po rychlé kombinaci Tomáš Měch a jelikož byl po úspěšné střele faulován, hrála Opava po brance v početní výhodě. Tu využil důraznou dorážkou Petr Chalupa a stav 4:3 dal vzpomenou na loňský zápas na valašském ledě, který Opava dokázala z beznadějného stavu 1:5 dotáhnout do prodloužení.

Opakování hokejového zázraku se ale přes velkou snahu nekonalo. Tatarčíkova branka na 5:3 byla poslední v zápase. Přestože se třetí třetina nesla ve znamení tlaku Opavy, přičemž domácí gólman měl více zásahů než za předchozí dvě části dohromady, branka už nepadla. Nejblíže gólu byl dvě minuty před koncem Kovalovský, jeho samostatné akce ale brankou neskončila. Domácí tak potrvrdili své vedení v tabulce, naopak Opava na vítězství čeká už šest zápasů. Radost domácích fanoušků znásobila i zpráva, že bývalý kapitán Opavy a nyní Valašského Meziříčí Pavel Šebesta se v den utkání stal šťastným otcem, když se jeho ženě narodil syn Michal.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy se nám podařilo vést 2:0 a myslím, že jsme i nadále průběh zápasu měli pod kontrolou, přestože hosté snížii na 4:3. Vedení v tabulce je pěkné, užíváme si to, ale určitě to nepřeceňujeme.

Karel Suchánek (Opava): Rozhodla větší zkušenost domácích hráčů, když dokázali potrestat naše chyby. Nehráli jsme špatně, ale dostali jsme se v první třetině i díky domácím přesilovkám pod tlak a pak už jsme to nedokázali dotáhnout.