Slezan dobyl Valašské Meziříčí, jasno bylo v půlce zápasu

• sobota 02. listopadu 2013

Opavští hokejisté odčinili domácí nezdar s výběrem Nového Jičína a v sobotu zvítězili na ledě Valašského Meziříčí v poměru 6:3. Slezan vedl po první třetině 3:1 a během necelých čtyř minut druhé části přidal další dvě branky. Domácí se dostali nejblíž na dostřel ve třetí části, kdy snížili na 3:5, ale poslední slovo měl Lukáš Černý, který zatloukl šestý hřebík do rakve Bobrů.

15. kolo, sobota 2. 11. 2013

3:6 (1:3, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Matula (Kundera), 26. Pavlas (Matějek), 50. Mir. Varga – 10. Wolf, 10. Kocián (Měch), 18. Vítek (Svoboda), 23. Vlašánek (Wolf), 24. Svoboda (Polok, Tichý), 60. Černý. Rozhodčí: Vaněk - Blaha, Wesley. Vyloučení: 2:4 navíc Novosad (VM) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 3:5, 3:6.

Slovák (24. Smolka) – Ferenc, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Zábojník, Řezáč, Kubáč, Kundera, Martiník, Novosad, Pavlas, Matula, Matějek, Slovák, Škutchan, D. Varga, Mar. Varga, Mir. Varga.

Šafránek – Galvas, Vrabel, Tichý, Pavelek, Kysela, Mosler – Černý, Měch, Kocián – Vítek, Polok, Svoboda – Vlašánek, Baďura, Wolf.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Bylo to z naší strany dobré utkání. Od začátku jsme hráli aktivně, dobře jsme forčekovali a celkově byli v pohybu. Zápas jsme měli pod kontrolou. Domácí sice ve třetí třetině snížili na rozdíl dvou branek, ale jejich následný tlak jsme taky přestáli a přidali šestý gól.