Slezan doma na nájezdy tentokrát neuspěl

• neděle 08. listopadu 2009
  • Jan Šimek

V dnešním utkání 14. kola 2. hokejové ligy přivítal domácí Slezan na svém ledě celek Jestřábů Prostějov. Zápas nabídl bojovný, vyrovnaný hokej, nakonec se ale z vítězství radoval tým Prostějova. Ten si v první třetině vypracoval dvougólový náskok, který sice Opava v druhé třetině vymazala, další gól se jí už ale vstřelit nepovedlo. Střetnutí tak dospělo až k samostatným nájezdům ve kterých zvítězil díky trefě Duby Prostějov.

14. kolo, neděle 8. 11. 2009

2:3sn (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)

HK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 31. Glabazňa (Polok), 33. Kocián (Měch, Vitásek) - 8. Duba (Berčák, Stejskal), 14. Duba, rozhodující nájezd - Duba . Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 400. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Iláš (Trenčan) - Kukol, Vitásek, Plánovský, Tichý, Měkýš, Schreier - Grofek, Měch, Pavelek, Kovalovský, Polok, Kocián, Suchánek, Chalupa, Glabazňa, Kříž, Tůma

Sedlář (Gleich) - Kučírek, Paška, Kolibár, Doseděl, Vajda, Trojan, Spurný - Žajgla, Bauer, Holuša, Kavulič, Stejskal, Duba, Novosad, Novák, Rak, Piluša, Hlouch, Berčák, Zábranský

V první třetině se hrál svižný hokej, za delší konec provazu tahali hráči hostujícího Prostějova, ti se po pěkné kombinaci Stejskala, Berčáka a zakončujícího Duby dostali v 8. minutě do vedení. Opavští se snažili o rychlé rozehrání, snaha však vázla na přechodu do útoku, hráči si totiž špatně přihrávali a Prostějov se tak dostával do brejků. Nejnebezpečnější z nich málem využil Stejskal, Iláš měl však dobře postavenou branku. Prostějov měl i nadále více ze hry, dokumentovala to i branka na 0:2, kdy Duba zachytil nepřesnou přihrávku jednoho z opavských obránců a řítil se tak sám na Iláše, kterého dokázal blafákem překonat.

Jestli měl v prvním dějiství Prostějov více ze hry, pak byla situace v druhé fázi utkání opačná, Slezan zcela ovládal hru. Hodně tomu určitě napomohla častá vyloučení hostů, kteří v druhé třetině hráli sedmkrát oslabení. Domácí se zvedli a v rozpětí dvou minut dokázali vyrovnat. V 31. minutě se trefil po dorážce do odkryté branky Glabazňa a v 33. minutě skóroval po 9 vteřinách přesilovky Kocián. Slezan byl na koni, ale dostat se do vedení nedokázal, i když příležitostí k tomu měl hned několik. Druhá dvacetiminutovka tak skončila 2:2.

Třetí fáze zápasu moc hokejových momentů nenabídla, za zmínku stojí pouze šance Pavelka, kterou však gólman hostů Sedlář skvěle vyrazil. Poté se již na ledě spíš bojovalo a šancí tak rapidně ubylo. Když potom klakson ukončil tuto část utkání, následovalo prodloužení, v tom se však skóre opět nezměnilo a zápas tak musely ukončit samostatné nájezdy. V těch kraloval brankář Prostějova Sedlář - nepustil totiž za svá záda jediný puk. Naopak Iláše překonal potřetí v zápase Duba a zajistil tak pro své mužstvo dva body.

Karel Suchánek, trenér HC Slezan Opava:

Připravovali jsme se, že budeme hrát na čtyři útoky, ale v kabině se nám objevila střevní chřipka, a proto jsme byli nuceni odehrát utkání pouze na tři lajny. Tradičně jsme začali zápas mizerně, když jsme dostali dvě branky, ve druhé třetině jsme se sice zvedli a dokázali vyrovnat, soupeře jsme přehrávali, ale dovést zápas do vítězného konce se nám nepodařilo, a to i přesto, že jsme měli dobrou šanci v prodloužení. Nájezdy jsou pak o štěstí a to jsme dnes neměli. Příští zápas změříme síly s Hodonínem. Doufáme, že se do té doby dáme dohromady hlavně po zdravotní stránce, protože jak sem již zmínil v úvodu, řádí u nás nějaká střevní viróza, která postihla v průběhu dnešního střetnutí i Tichého, několik dalších hráců už ji naštěstí překonalo.