Slezan doma nestačil na Nový Jičín

• pátek 27. srpna 2010
  • Matouš Pepřík

Slezan na domácím ledě přivítal Nový Jičín s cílem spravit si chuť po předchozím prohraném utkání v Šumperku. Domácí vstoupili do utkání aktivněji, ale hosté s nimi drželi krok. Ve druhé třetině však již Slezanu začali unikat. Ať se svěřenci Karla Suchánka snažili sebevíc, nedokázali již průběh utkání zvrátit a prohráli 2:5. V poslední přípravě se Slezan utká s mužstvem GKS Jastrzębie a to ve čtvrtek 2.9. v 18:00.

přát., pátek 27. 8. 2010

2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Černý (Měch, Tichý), 19. Herman (Chalupa) - 6. Vrdlovec, 14. Toman (Zedník), 32. Toman, 40. Chvostek (Vrdlovec, Hruška Petr), 51. Macháček (Skaloš) Vyloučení: 5:4 Využití: 1:2 Diváci: 150 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5

Trenčan - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Měkýš, Schreier, Vrabel, Hruzík, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Chalupa, Wolf, Vlašánek R., Mlýnek, Suchánek

Polonyi, 31. Kozák - Slavík, Andrýsek, Hruška Pavel, Hruška Petr, Gulda, Koloničný, Chvostek F., Skaloš, Macháček, Toman R., Chvostek M., Pavlačka, Vrdlovec, Zedník, Toman M., Tomášek, Častečka

Předposlední přípravný zápas sehrál Slezan proti Novému Jičínu, soupeři, kterého již v přípravě dokázal porazit. Také do tohoto utkání vstoupila Opava velmi dobře i když už ve druhé minutě musel vytáhnout zákrok Adam Trenčan, který vychytal uniklého Vrdlovce. Následně dokázali domácí využít přesilovku a Lukáš Černý střelou k tyči poslal Slezan do vedení. To mu však nevydrželo dlouho protože o necelé dvě minuty později Daniel Vrdlovec , tentokrát již úspěšně překonal opavského gólmana střelou z mezikruží. Pak se však opět ujali slova domácí, konkrétně Kocián, jehož střela však pouze cinkla o tyčku branky hostí. Následně se v přesilovce dostal k puku Martin Toman, který bekendovým blafákem otočil skóre ve prospěch Nového Jičína. Domácí však ještě v závěru třetiny stihli vyrovnat zásluhou Bohumila Hermana. Ten z bezprostřední blízkosti propálil Polonyiho a do šaten se tak šlo za stavu 2:2.

Druhou třetinu také začal lépe domácí Slezan, Kocián však na konci bleskové akce těsně minul kotouč. V polovině zápasu domácí nedokázali využít nabídnutou přesilovku a pak už začali diktovat tempo hry hosté. Opět se dokázal prosadit Martin Toman, který svou sólovou akci mezi opavskými obránci zakončil do sítě vysoko nad Trenčanovy betony. Pár vteřin před druhým hvizdem navíc hosté svůj náskok navýšili, Michal Chvostek byl ve správný čas na správném místě a dokázal tak přesnou přihrávku pohodlně uklidit do odkryté svatyně domácích.

Hned v úvodu závěrečné části předvedli hráči Nového Jičína skvělou kombinační akci, ale Chvostek na jejím konci těsně minul puk. Slezan se nevzdával a posílal na Kozáka, který v polovině zápasu vystřídal Polonyiho, jednu střelu za druhou. Výborný gólman však svůj tým pokaždé podržel a deset minut před koncem utkání přidal uklidňující gól Petr Macháček. Domácí se sice ještě snažili snížit, ale Nový Jičín si již náskok pohlídal a porazil Slezan 5:2

Karel Suchánek (HC Slezan Opava):Dnes jsme se dostávali do tempa velmi pomalu. Utkání rozhodla především produktivita našich útočníků, hodně šancí jsme totiž nedokázali proměnit, zejména ve druhé třetině.

Petr Kneblík (HC Nový Jičín): V první třetině byla hra vyrovnaná ale postupem času jsme získávali herní převahu, kterou jsme pak proměnili v góly. Myslím, že jsme vyhráli docela zaslouženě.