Slezan je ve finále!!!

• sobota 15. března 2008
  • Tomáš Kubánek, Michal Berg

Opavští dorostenci budou hrát o extraligové zlato! Rozhodlo o tom třetí utkání semifinále se Zlínem, které na jeho kluzišti Slezané urvali v poměru 4:3. Díky obětavému výkonu vedli 1:0 a 3:1, ale domácí vždy našli sílu vyrovnat. Rozhodující trefu si Opavané schovali do 42. minuty, kdy přesně pálil Mach, a to i přesto, že hráli v oslabení. Největší úspěch opavského hokeje za poslední roky mohou hráči okořenit titulem, o který budou od úterka bojovat s Plzní.
Aktualizováno, přidány fotografie!

SF, sobota 15. 3. 2008

Berani Zlín

3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Branky: 19. Vodný (Valenta), 35. Vodný (Valenta), 40. Honejsek (Šenkeřík, Kundera) - 5. Vítek (Koschatzký), 24. Chvostek F. (Kysela), 30. Koschatzký (Vítek), 42. Mach (Novák, Faksa). Rozhodčí: Mikula - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 420. Střely na branku: 49:19.

Kašík - Zábojník, Matějíček, Šenkeřík, Zámorský, Valenta, Řezníček, Haloda, Sadil, Horák - Sedlář, Laciga, Kundera, Honejsek, Herman, Šoula, Vodný, Merta, Kopún, Holík, Klhůfek.

Machovský - Dohnal, Kysela, F.Chvostek, Faksa, Roupec, Rýpar - Vítek, Koschatzký, Džemla - Kinkor, Mach, Novák - Baďura, Trčka, Wittek

Cestu za největším úspěchem letošní sezóny dorostencům usnadnila chyba domácí obrany, díky které padl po spolupráci Jakuba Vítka a Adama Koschatzkého první gól v zápase. V dalším průběhu si ale oba týmy už nedali zadarmo ani metr ledu a k vidění byl skvělý hokej.

První třetina přinesla vyrovnaný hokej, ve kterém ale nebylo k vidění moc šancí, naneštestí pro Opavu se domácím podařilo využít přesilovku v 19. minutě, kdy Machovského překonal osamocený Vodný.

Na začátku druhé třetiny se ovšem v přesilovce usmálo štestí i na Opavu. Po rychlé kombinaci si srazil střelu Filipa Chvostka do vlastní branky jeden ze žlutomodrých obránců.

Opavský nástup do druhé části zastavil výpadek elektrického proudu, který zápas na zhruba deset minut přerušil. Hned po něm se ale dokázal Slezan prosadit potřetí - k odraženému puku se dostal Adam Koschatzký a tvrdou ranou div že neprotrhl síť Kašíkovy branky.

Ze strany Opavy to ale bylo na dlouhou dobu vše, naopak domácí vrhli všechny síly do útoku, protože bylo vidět, že jim šance na obhajobu titulu uniká mezi prsty. Po ráně Zámorského měli vyložené gólovky Kundera a dvakrát Holík, Machovský byla ale na místě.

Překonal jej až ve 35. minutě Vodný, který zakončil tečí nešťastnou situaci - jeden z domácích hráčů zlomil hůl, opavský bek zbrkle vyhazoval puk, ten ale na modré čáře zachytil Valenta a jeho střelu tečoval mezi Machovsého betony Vodný.

O chvíli později sám na bránu ujížděl Holík, jenže minul, netrefil se ani Haloda. Nacvičený signál s dlouhou přihrávkou na modrou čáru za obránce vyšel domácím v posledí minutě drué části, Honejsek z brejku blafákem zavěsil. Situaci předcházela velká šance Wittka, který tečoval puk těsně nad domácí branku.

Třetí část začali domácí přesilovkou hned po deseti vteřinách hry, byli to ale hráči Opavy, kteří se radovali z branky. Mach vypíchl ve středním pásmu puk a sám před Kašíkem zvolil pro zakončení nekompromisní střelu do horního rohu branky.

S přibývajícími minutami domácí hráči stále více nervózněli, přesto si však dokázali vytvářet tlak. Opavu ale držel brankář Machovský, navíc útočníci v červeném vyráželi k brejkům - dvakrát se neprosadil Vítek, ve velké šanci byl znovu i Mach.

Vteřiny třetí části ubíhaly pro Opavu nekonečně pomalu, naopak pro domácí velmi rychle. Obětavý výkon na hranici svých možností předvedl celý opavský tým a jejich snaha mohla být při zlínské hře bez brankáře korunována další brankou, Vítek i Koschatzký ale těsně minuli.

Půl minuty před koncem byl ještě vyloučen opavský Faksa, domácí měli jedinčnou šanci srovnat, opaský tým ale i přesto, že se na ledě objevili omylem tři útočníci a jen jediný obránce, své vedení uhájil a mohly začít oslavy postupu do finále - největšího úspěchu opavské mláeže od roku 1962, kdy junioři skončili stříbrní.

Fotografie ze zápasu

Kamil Konečný (Opava): Vítězství si moc cením nejen proto, že znamená postup do finále, ae i prot, že kluci byli v zápase dvakrát nahoře, dvakrát Zlín vyrovnal a přesto dokázali znovu zapnout. Byl to skvělý kolektivní výkon, kdyby mi někdo po prvním zápase ve Zlíně řekl, že se tady vrátíme a vyhrajeme, určitě bych tomu nevěřil. Pomohlo nám i to, že se zlepšil zdravotní stav kluků a navíc se nám do nich podařilo vrátit sebevědomí, které jim také pomohlo k úspěchu.