Slezan jede z Břeclavi bez bodu, rozhodla druhá třetina

• středa 09. října 2013
  • Redakce

Hokejový Slezan nepotvrdil výhru nad Prostějovem a v souboji s břeclavskými Lvi padl. V první třetině šli domácí do vedení, které ve druhé části navýšili na rozdíl tří branek. Opavští se sice snažili do zápasu vrátit a snížili na 4:3 z pohledu Břeclavi. Pak ale úřadovali Jihomoravané a dvěma zásahy korigovali na 6:3.

8. kolo, středa 9. 10. 2013

HC Břeclav

6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Piskoř (Nedvěd, Dora), 22. Popolanský (Zháňal, Novák), 31. Zháňal (Hrbatý), 31. Záborský (Blaha), 53. Průdek (Nedvěd, Piskoř), 60. Piskoř – 23. Měch (Vrábel, Černý), 34. Herman (Polok, Svoboda), 50. Bednárek (Polok). Rozhodčí: P. Obadal – P. Blaha, L. Wesley. Vyloučení: 4:3. Bez využití.V oslabení: 0:0. Diváci: 206. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 6:3.

Zelenka – Dora, Nedvěd, Šaur, Kovář, Novák, Šidák, Nekoranec, Strapina, Höss – Bartoš, Medřický, Piskoř, Hrbatý, Popolanský, Zháňal, Blaha, Průdek, Maša, Záborský, Procházka

Šafránek – Galvas, Vrabel, Tichý, Pavelek, Kysela, Bednárek – Černý, Měch, Wolf - Baďura, Chalupa Herman - Svoboda, Polok, Vítek - Vlašánek.

Začátek zápasu zastihl v lepším světle opavský Slezan, jenže v první slibné šanci neuspěl Wolf a následně si na výborném brankáři Zelenkovi vylámal zuby kapitán Opavy Měch. Pak se hra na dlouhé minuty uklidnila a v 17. minutě měl Měch příležitost trestného střílení, jenže vypálil vysoko nad břeclavskou branku.

Paradoxně se do vedení dostala Břeclav, když se s notnou dávkou štěstí prosadil Piskoř, hned na startu druhé periody navíc zdvojnásobil vedení domácího celku Popolanský. Opava se však nevzdala a po rychlé kombinaci snížil na rozdíl jediné branky Měch. Velká šance byla poté k vidění na opačné straně kluziště, ale Novákova dorážka si cestu za záda Šafránka nenašla.

Pro břeclavské Lvi byla 31. minuta velmi šťastnou. Nejprve po Hrbatého ráně doklepl kotouč do opavské branky Zháňal a pár sekund nato upravil Záborský na 4:1. Se slezským týmem to v tu dobu vypadalo hodně špatně, nicméně Herman vykřesal o chvíli později jiskřičku naděje, kterou ve třetí části ještě rozdmýchal Bednárek, jenž vstřelil kontaktní gól na 4:3.

V závěru třetího dějství ale domácí opět zařadili vyšší rychlostní stupeň a Průdek s Piskořem dali výsledku konečnou podobu – 6:3.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Doplatili jsme na špatnou koncovku. Břeclav jsme zejména v první třetině jasně přehrávali, bohužel jsme však nedokázali skórovat ani z trestného střílení. Musíme si vzít z toho zápasu ponaučení.