Slezan má třetí výhru v řadě, nyní uspěl v Břeclavi

• sobota 27. září 2014

Hokejistům opavského Slezanu se zatím na úvod sezony nadmíru daří. Na dvě domácí vítězství nad Hodonínem a Frýdkem-Místkem Opava navázala i na jihu Moravy, kde zvítězila na ledě břeclavských Lvů. Slezané si vypracovali dvougólový náskok, o který sice na začátku druhé třetiny přišli, ale poté domácím odskočili dvěma slepenými zásahy na 4:2. Břeclav vzápětí vstřelila kontaktní branku, jenže poslední slovo měl opavský útočník Vítek, který upravil na konečných 5:3 pro Slezan.

4. kolo, sobota 27. 9. 2014

HC Břeclav

3:5 (1:2, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Kučera, 23. Buhaj (Směřička), 38. Tobola (Kučera) – 5. Tichý (Polok), 14. Baďura (Měch), 33. Vítek (Měch), 35. Černý L. (Polok), 46. Vítek (Baďura). Rozhodčí: Fiedler – Novák, Smilek. Vyloučení: 2:5, navíc Pavelek (Opava) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 238. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.

Šurý – Směřička, Miklík, Svoboda, Beneš, Dittrich, Novák, Höss – Kubáč, Nováček, Zháňal – Červenka, Tobola, Kučer – Buhaj, Medřický, Blaha – Čápek, Půdek, Papp – Kacetl.

Šafránek – Galvas, Kysela, Mosler, Vrabel, Tichý, Pavelek, Tůma – Baďura, Měch, Vítek – Svoboda (35. Kocián), Chalupa, Wolf – Černý L., Polok, Herman – Vaněk

Úvod zápasu vyšel Slezanu skvěle, když po necelých pěti minutách využil přesilovku ranou od modré obránce Tichý a Opava vedla. Pak hosté přežili oslabení tří proti pěti a znovu vrhli síly do útoku, což přineslo své ovoce ve 14. minutě, kdy opavské vedení zdvojnásobil po přihrávce Měcha Baďura.

V závěru první třetiny však Kučera ve vlastním oslabení na vlastní modré šikovně vypíchl puk jednomu z opavských beků, ujížděl sám na Šafránka a snížil na 1:2. Navíc se na začátku druhé části trefil Buhaj a bylo srovnáno. Opavští se však znovu dostali do vedení, když se v čase 32:57 prosadil Vítek a přesně za 70 sekund přidal další gól Lukáš Černý – 2:4.

Slezan měl hru pod kontrolou, jenže pak po levém křídle ujel břeclavský mladík Tobola a vstřelil kontaktní gól. V závěru druhé části navíc Vítek neproměnil trestné střílení, takže Břeclav byla stále ve hře. Opava držela diváky v napětí až do 46. minuty, kdy podruhé v zápase skóroval bekhendem Vítek a definitivně zmrazil snahy domácích o vyrovnání.

Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava): „Začali jsme velmi dobře a dostali se do dvoubrankového vedení. Po zbytečných chybách jsme jej sice ztratili, ale kluci ukázali, že jsou tým a brzy jsme upravili na 4:2 a zápas kontrolovali. Odvedli jsme dobrý výkon, zaslouženě jsme vyhráli.“