Slezan mocně dotahoval, nakonec však po boji Přerovu podlehl

• pátek 13. března 2015

Opavští hokejisté bohužel nestačili na Přerov ani v domácím prostředí. Do utkání vstoupili lépe Zubři, kteří se prezentovali aktivní hrou a vytvářeli si šance. Skóre zápasu otevřel Sakrajda, jenž tvrdou pumelicí překonal Šafránka. Hostům se dokonce povedlo odskočit na rozdíl čtyř branek, Slezan ale zbraně nesložil a tvrdě bojoval. Definitivní tečku za tímto duelem udělal až Sedlák, který gólem do odkryté klece pečetil výhru svého celku.

SF2, pátek 13. 3. 2015

4:6 (0:1, 3:4, 1:1)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 32. Kysela (Vítek, Měch), 37. Polok (Wolf, Baďura), 40. Mosler (Měch, Tichý), 48. Polok (L. Černý) – 6. Sakrajda (Kolář, Procházka), 22. Sedlák (D. Šťastný, Pala), 27. Popelka (D. Šťastný, Sedlák), 32. Procházka (Kolář), 33. Dostálek (Kudělka, Polák), 60. Sedlák (Polák). Rozhodčí: Fiala, Vaněk – Ganger, Konvička. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2482. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 4:5, 4:6.

Šafránek – Pavelek, Kysela, Tůma, Tichý, Mosler – Kocián, Měch, Vítek – Wolf, Chalupa, Baďura – L. Černý, Polok, Herman – Rousek, Vaněk, Hlista.

Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Janota, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Popelka, Šebek, Dostálek – Kolář, Procházka, Sakrajda – Málek, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

Vstup do druhého semifinálového utkání vyšel jednoznačně lépe přerovským Zubrům. Ti se totiž prezentovali aktivní hrou a vytvářeli si i zajímavé šance. Do té první se po střele Dostálka protlačil Popelka, jeho rána pouze prosvištěla kolem tyče. To ovšem nemuselo hosty vůbec mrzet, proč? V šesté minutě si kotouč na pravém kruhu zpracoval Sakrajda, který svou tvrdou ranou vymetl pavučiny opavské svatyně, 0:1. V následujícím průběhu této dvacetiminutovky svěřenci trenéra Dočkala hru kontrolovali a nepouštěli tým ze slezské metropole do zakončení.

Druhá tercie začala lépe opět pro přerovské hráče. Ti měli k dispozici dlouhou přesilovou hru pět na tři, tu nakonec přetavili v gól. V této početní výhodě vystřelil od modré čáry Pala, jeho projektil sice pouze zaduněl na zadní mantinel, jenže odražený kotouč doputoval ke Šťastnému, ten jej předložil Sedlákovi a zkušený forward už se nemýlil, 0:2. V sedmadvacáté minutě bylo ještě hůře. Po hrubce Opavanů se puku ujmul opět Šťastný, přihrál Popelkovi a ten prostřelil Šafránka, 0:3. Při velkém závaru před bránou Vojtka se snažili Herman s Polokem dotlačit kotouč za brankovou čáru, bohužel se jim to nepovedlo.

Červené světlo se za zkušeným Vojtkem rozjasnilo až ve dvaatřicáté minutě. Kyselovi se povedlo zasunout puk za strážce přerovské svatyně a Slezan tak využil svou přesilovku, 1:3. Za pětadvacet vteřin ale stadion ztichl. Žluto-modří předvedli pěknou kombinaci, na jejímž konci byl přesně střílející Procházka, 1:4. Pěkně hořkou pilulku museli opavští spolknout za minutu a osmadvacet sekund po tomto gólu. Kudělka úspěšně projel do útočného pásma, předal puk Dostálkovi , který jej dostal za Šafránkova záda, 1:5.

Naši borci se ale nevzdali a tvrdě bojovali. Podruhé se slušně zaplněné tribuny radovaly poté, co si Polok narazil s Wolfem a hráč s číslem čtrnáct následně prostřelil Vojtka, 2:5. To ještě nebylo ze strany svěřenců trenérů Suchánka a Musiala vše. Dvě vteřiny před koncem druhé třetiny napřáhl Mosler a propálil vše, co mu stálo v cestě, 3:5.

Třetí část dnešního klání se nesla ve znamení skvělé atmosféry, což vlilo domácím krev do žil. V čase 47:19 stadion explodoval. Černý krásně zavezl kotouč do pásma, našel Poloka a ten podruhé v zápase na Vojtka vyzrál, 4:5. Domácí publikum i nadále vydatně podporovalo své miláčky a ti se snažili vyrovnat. Několikrát byla družina kapitána Měcha blízko, bohužel proti byla buď obrana soupeře, či brankář Vojtek. Definitivní pojistku přidal v poslední minutě do odkryté klece Sedlák, 4:6.

Fotografie z utkání naleznete zde.

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „V první třetině jsem moc nerozuměl výkonu rozhodčího. Jinak ale musím pochválit celé mužstvo, protože bojovalo až do konce. Třetí třetina byla z naší strany vynikající. Řekli jsme si, že začneme hrát nátlakový hokej, pro vyrovnávací gól jsme se snažili udělat všechno, ale nevyšlo to. Potrénujeme a pojedeme do Přerova pozitivně naladěni, abychom se sérií ještě něco udělali.“