Slezan na Prostějov opět nevyzrál, start z říše snů stačil jen na bod

• sobota 08. prosince 2012
  • Filip Lefenda, Lukáš Majer

Také další souboj Opavy s Prostějovem vyzněl lépe pro Jestřáby. Slezan přitom vstoupil do utkání vskutku raketově a brzy se ujal třígólového vedení! Domácí se však dokázali ve druhé dvacetiminutovce dotáhnout na 3:3. Slezan poté ještě dvakrát vedl, i tak ale dospěl duel do prodloužení. V tom rozhodl o bonusovém bodu pro Prostějov Jedlička.

23. kolo, sobota 8. 12. 2012

HK Jestřábi Prostějov

6:5p (1:3, 2:1, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Ševčík (Černý), 31. Novosad (Arnošt, Ševčík), 39. Šebek (Kumstát, Černý), 46. Černý (Šebek), 54. Handl (Novosad), 63. Jedlička - 1. Černý (Tichý, Měch), 10. Vítek (Tůma), 11. Měch (Herman), 40. Černý (Tichý, Herman), 49. Mlýnek. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 831. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5.

Vrba (11. Vydržel) - Kolibár, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes - Stráněl, Handl, Novosad, Duba, Černý, Šebek, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák

Šafránek - Vrabel, Galvas, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Bednárek, Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Chalupa

I přesto, že třetí utkání v řadě mezi Jestřáby a Slezanem slibovalo opět skvělou podívanou, na prostějovský stadion dorazilo opravdu jen jádro nejvěrnějších fanoušků. Ti postrádali v domácí sestavě nemocného Davida Zachara, jehož místo ve druhé formaci zaujal Robin Ševčík. Hostující celek po dvou porážkách už pomýšlel na body a hned od úvodních minut to bylo znát.

Adam Vrba v hanácké svatyni si ještě nestihl ani pořádně osahat kotouč a už jej lovil ze své branky. Josef Tichý nahazoval kotouč na branku, před ní stál dobře postavený Lukáš ČERNÝ, který lehce změnil směr letu touše a hosté vedli – 0:1.

Domácí celek působil opařeným dojmem, Jestřábům uskakovaly puky a mírnou převahu měli hosté. Jejich aktivita se gólově projevila v polovině prvního dějství. Obránce Radek Tůma našel parádním pasem najetého Jakuba VÍTKA, ten se objevil nikým nehlídaný mezi dvěma prostějovskými obránci a blafákem mezi betony překonal Vrbu - 0:2.

Jestli po druhém inkasovaném gólu bylo na stadionu ticho, tak těžko říci jak by se dala nazvat atmosféra o 22 vteřin později. Tomáš MĚCH najel z levé strany, nic nevymýšlel a jednoduchou střelou trefil přesně mezírku v protipohybu Vrby – 0:3. To už bylo na prostějovského gólmana moc a pustil do klece Lukáše Vydržela.

Výměna brankáře jako by se podepsala také na výkonu hráčů v poli. Prostějov dostal možnost přesilové hry, ta vypadala, že zůstane nevyužita, domácí nebyli schopni se dostat do útočného pásma. Odpovědnost na sebe vzal Michal Černý, který nádherným pasem vyslal podél mantinelu Robina ŠEVČÍKA a ten tváří tvář opavskému brankáři předvedl nádhernou kličku, zakončenou pod horní tyč – 1:3.

Do druhé třetiny nastoupili domácí již s větší aktivitou, lépe bruslili a vytvářeli si šance. Všechny pokusy však skončily na spolehlivě chytajícím brankáři hostí. A když to nešlo ve vyrovnaném počtu hráčů, dokázali Prostějovští využít alespoň přesilovku. Robin Ševčík našel na modré Adama Arnošta, ten mazácky nevolil střelu, ale krásnou střílenou přihrávkou našel hůl Zdeňka NOVOSADA, pro kterého nebyl problém zvednout ruce nad hlavu – 2:3.

V čase 38:17 se pak domácí fanoušci dočkali vyrovnání. Dobře hrající Pavel Kumstát našel před brankou Davida ŠEBKA. Šikovný útočník Jestřábů v pohodě uklidil do prázdné klece – 3:3. Důležitý moment zápasu přišel v poslední minutě prostřední dvacetiminutovky. Lukáš Vydržel byl vyloučen za zdržování hry, trest šel odpykat Pavel Handl a hosté trestali. Podruhé v utkání zafungovala spolupráce Tichý - Lukáš ČERNÝ - 3:4.

Závěrečná část slibovala útočnou hru ze strany Jestřábů, ovšem prvních pět minut se nic takového nedělo. Hosté precizně bránili a drželi naději na výhru. V čase 45:54 pak přeci jen z čista jasna branka padla. David Šebek předložil kotouč úplně volnému Michalu ČERNÉMU a ten vymetl pavučinky v hostující brance – 4:4.

Nehodit flintu do žita a bojovat dál, jakoby tato přirovnání řekl trenér Slezanu Karel Suchánek svým svěřencům. O dvě minuty po gólu Černého už hosté opět vedli. Michal MLÝNEK tvrdou ranou prostřelil Vydržela – 4:5. A nebyla to zdaleka poslední oslava gólu, kterou mohli toho dne vidět fanoušci na stadionu. V čase 53:04 dostal Prostějov výhodu přesilové hry, tu bleskurychle využil Pavel HANDL a poslal duel do prodloužení – 5:5.

V něm se objevil sám před Šafránkem Robert Jedlička, byl faulován a sudí nařídil trestné střílení. K tomu se postavil sám faulovaný a blafákem, za který by si nemuseli stydět ani hráči v extralize, rozpoutal dvoubodové oslavy – 6:5.

Petr Zachar (trenér Prostějova): Do zápasu jsme stejně jako v Opavě vstoupili katastrofálně, tam nás v první třetině podržel brankář Vrba, tentokrát mu to utkání ale nevyšlo. Prohrávali jsme 0:3, ale musím klukům poděkovat, že to za tak nepříznivého stavu nevzdali a bojovali. Dokázali jsme se do utkání vrátit a nakonec jsme vybojovali i pěkný výsledek.