Slezan na úvod zničil Frýdek-Místek

• středa 08. září 2010
  • Filip Lefenda, Matouš Pepřík

Slezan se v prvním kole 2. ligy utkal s Frýdkem-Místkem. Utkání sice začalo ve volnějším tempu, první třetina však i přesto nabídla hodně gólů. Ještě než se domácí stačili rozkoukat, už lovili puk ze své sítě. To byl první ale zárověň poslední gól hostí. Pak už se dostal ke slovu Slezan. Dneska mu vycházelo vše snad až na hodně vyloučených hráčů. I tak však hráli opavští hráči výborný útočný hokej o čemž jasně vypovídá i skóre, které na konci zápasu oznamovalo 6:1 pro Slezan.

1. kolo, středa 8. 9. 2010

6:1 (3:1, 1:0 2:0)

Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 8. Černý (Měch, Grofek), 10. Kocián, 16. Bednárek (Polok), 38. Grofek (Bednárek), 44. Pavelek (Kocián), 58. Mlýnek (Chalupa) - 3. Maliník (Slovák) Vyloučení: 9:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 170. Průběh utkání: 0:1, 6:1.

Trenčan - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vitásek, Schreier, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa

Taťak (20. Vašíček) - Krutil, Mintěl, Kocurek, Kudláček, Hartmann, Raszka, Matzke, Kotásek, Kolařík, Mocek, Sluštík O., Sluštík J., Bartoš, Galajda, Maliník, Slovák, Matysz, Štochl

Před začátkem zápasu to na opavském zimním stadionu vypadalo, že se nejedná o první kolo druholigové soutěže, nýbrž o trénink. Prázdné tribuny se však v hale o něco později přeci jen zaplnily a utkání se tak mohlo hrát za tónů relativně slušné atmosféry. Opavští fanoušci od svých miláčků neočekávali nic jiného než jasné vítězství. Při vší úctě k soupeři, tým z Frýdku-Místku je i letos se svým místy až antihokejovým pojetím hry pasován k hlavním aspirantům na sestup.

Nějak takto vnímala před zápasem opavského soupeře místní veřejnost. Netrvalo však dlouho a pořádný šok na sebe nenechal dlouho čekat. Hosté vedení exopavským koučem Michalem Piskořem udeřili ve vlastním oslabení! Rychlý protiútok zužitkoval ve vedoucí branku Roman Malík a Frýdek vedl v Opavě 0:1. Další vyloučení hostů už však znamenalo inkasovanou branku. Přesilovková formace Slezanu tentokrát zabodovala a přesným zásahem Lukáše Černého se postarala o vyrovnání. V desáté minutě bylo na opavském zimním stadionu pěkně veselo. Nedorozumění hostujícího gólmana s obránci využil útočník Ivo Kocián a protlačil kotouč mezi Taťákovy betony. Ve čtrnácté minutě mohlo být vyrovnáno. Hostující Maliník mohl poslat kotouč do odkryté branky, k jeho radosti mu však chybělo jen pár centimetrů. Tuto chybu Opava dokonale potrestala třetí brankou. V šestnácté minutě propálila staronová posila Slezanu Jaromír Bednárek svou dělovkou vše, co mu stálo v cestě a určila tak skóre po první dvacetiminutovce.

Druhá třetina začala šancemi na obou stranách. Nejprve skončila střela domácího forvarda Černého jen těsně nad soupeřovou brankou, poté zahrozil na druhé straně Mocek, který pořádně prověřil Trenčanovy betony. Ve dvacáté osmé minutě obdržel krásný pas do jízdy Grofek, ovšem na Vašíčka bohužel nevyzrál. Necelé tři minuty před druhou sirénou už se mu to povedlo. Grofkova nekompromisní střela do horního růžku branky znamenala vedení o tři branky.

Do závěrečného dějství tak domácí výběr vstupoval s poměrně pohodlným náskokem. Ten však, jak se později ukázalo, nebyl pro Suchánkovy svěřence dostatečně uspokojivý. Ve čtyřicáté čtvrté minutě našel Kocián nehlídaného Zdeňka Pavelka a pro velezkušeného borce v barvách Opavy nebyl problém zakončit do odkryté branky. O několik minut později mohli vedení postupně navýšit Černý, Mlýnek a Herman, avšak jejich střelecké pokusy se neujaly. Druhý jmenovaný, tedy Michal Mlýnek však nakonec skórovat dokázal. Krátce před koncem zápasu zvýšil z dorážky na 6:1 pro domácí a stanovil tak konečný výsledek.

Opava tak vstoupila do nové sezóny povedeným výkonem proti Frýdku-Místku, jehož hráči byli po utkání velmi rozhořčení. Nejenže nám Piskořovi svěřenci neposkytli rozhovor, hostující bek Krutil měl dokonce velmi blízko k tomu, aby se s našimi mladými reportéry pustil do pěstní výměny názorů. Chyby by však frýdeckomístečtí hráči měli hledat hlavně u sebe, jinak se budou, stejně jako loni, potácet i letos na samém dnu druholigové tabulky.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Odehráli jsme dobrý zápas, zejména první třetinu, kdy jsme proměnili několik šancí a získali náskok. Ve druhé jsme trochu povolili, nechali jsme se často vylučovat, ale ve třetí části jsme si opět dokázali vytvořit spoustu šancí, možná jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem.

Michal Piskoř (HC Frýdek-Místek): První třetina byla vyrovnaná, dostali jsme se do vedení, bohužel jsme poté doplatili na naše chyby v obraně, když jsme ze tří oslabení dvakrát inkasovali. Opava pak už vedla 3:1 a proti tak zkušenému mužstvu, jaké Opava má, se už s výsledkem nedalo nic moc dělat.