Slezan nad Drtiči dvakrát vedl, ale padl. V neděli hraje o všechno

• pátek 03. března 2017
  • Redakce | FOTO: Adam Krátký

Opavští hokejisté ztratili dobře rozehrané utkání s Hodonínem. Slezan nad Drtiči dvakrát vedl, jenže pak v rozmezí necelé minuty dvakrát inkasoval a vedení se překlopilo na hostující stranu. Opavští sice srovnali, ale pak už pouze dotahovali náskok Hodonína, který ve Slezsku zvítězil v poměru 7:4. V neděli bude Opava na jihu Moravy odvracet první mečbol soupeře.

ČF4, pátek 3. 3. 2017

4:7 (1:1, 2:3, 1:3)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 3. Pavelek (Černý L., Herman), 22. Šindelář (Černý L.), 37. Wolf (Mosler, Polok), 45. Kilnar – 11. Jurča (Vaněk, Potechin), 30. Peš (Matula), 31. Jurča (Vrána, Pokorný), 40. Potechin (Kadlec, Loginovskij), 43. Jurča (Venclík), 48. Peš (Matula), 59. Matula (Kuba, Vrána). Rozhodčí: Koziol – Bubela, Zedník. Vyloučení: 2:3, navíc Hajný (Hodonín) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 850. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 5:3, 5:4, 7:4.

Wanecki (31. Urbisch) – Galvas, Tůma, Černý T., Holík, Mosler, Šindelář, Slavík – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Kilnar, Herman, Černý L., Pavelek, Svoboda, Sysala, Rousek, Štindl

Kotvan – Pokorný, Potechin, Loginovskij, Polesný, Haloda M.– Charvát, Hložánek, Venclík, Vrána, Černohous, Hajný, Peš, Kuba, Matula, Kadlec, Jurča, Vaněk

Opavští začali skvěle. Uběhly jen dvě minuty a domácí šli do vedení, když Lukáš Černý poslal puk Pavelkovi a nejzkušenější hráč Slezanu otevřel skóre. Slezané následně nedotáhli do úspěšného konce několik slibných náznaků šancí a do hry se postupem času dostali Drtiči.

V čase 10:32 bylo vyrovnáno. Vaněk krásně vysunul Jurču, jenž upaloval sám na opavskou branku. Puk mu při zakončení asi lehce sjel, ale právě to možná zaskočilo gólmana Slezanu. Wanecki nestihl sklapnout betony včas k sobě a inkasoval vyrovnávací gól.

Hned na startu druhé dvacetiminutovky získali Slezané svůj náskok zpátky. Lukáš Černý vypálil z levého kruhu jen do zadního mantinelu, puk se však odrazil před klec Drtičů, kde jej Šindelář společně s tečí jednoho z hostujících beků procpal za záda Kotvana – 2:1.

Opavští byli na koni a svého soupeře přehrávali. Další příležitosti však nevyužili a Hodonín trestal. Matula nejprve poslal do úniku Peše, který parádní trefou s přispěním horní tyčky srovnal. O 44 sekund později navíc Jurča střelou z ostrého úhlu strhl vedení na hostující stranu a Wanecki šel z branky.

Slezan poté přežil oslabení a krátce nato udeřil v přesilovce. Moslerovu bombu od modré tečoval těsně před Kotvanem Wolf a bylo to 3:3. Přesně půlminutu před koncem druhé třetiny Kadlec našel Potechina, jenž procedil puk za záda Urbische a hosté opět vedli.

Navíc hned v úvodu třetí třetiny Venclík náramně vyřešil rychlý brejk, když předložil skvělou přihrávku Jurčovi, jenž doklepl kotouč do poloprázdné branky, završil hattrick a Drtiči vedli 5:3.

Krátce nato sice Kilnar bombou pod víko vstřelil kontaktní gól, ale Peš vzápětí uklidnil hodonínský celek gólem na 6:4. Domácí se do utkání mohli vrátit v početní výhodě, jenže spálili řadu šancí.

V závěru mohl snížit Polok, po skvělé přihrávce Galvase také Kilnar, ale nic. Drtiči si svůj náskok pohlídali, do opuštěné branky přidali sedmý gól a v neděli mohou slavit postup. Naopak Slezané budou na ledě Hodonína odvracet první mečbol.

Pavel Hulva (trenér HK Opava): „Dělali jsme hloupé chyby. I tak jsme to ale mohli zvládnout. Nepřálo nám štěstí, dali jsme dvě břevna. Zavání to mým alibismem, ale rozhodčí jsou nejslabším článkem soutěže. Je to hrozné. Neváží si hráčů ani diváků. Své hráče musím za výkon pochválit.“