Slezan nadělil Karviné desítku a vyšplhal se na druhou příčku tabulky

• neděle 02. října 2011
  • Filip Lefenda, Tomáš Salamon

/AKTUALIZOVÁNO/ - Slezan zavítal v rámci nedělní dohrávky 7. kola na led Karviné a veze si tři body! Našim hokejistům se podařilo soupeře dokonale šokovat, když nasázeli silné Karviné hned deset branek! Opava se tak po skvělém zápase, o kterém se jistě bude ještě nějakou chvíli mluvit, vyhoupla na druhé místo v tabulce. Souboj brankářů tedy lépe vyšel Šafránkovi. Iláš byl naopak po hrubce střídán již v 11. minutě. V příštím kole zajíždí Slezan na půdu Frýdku-Místku.

7. kolo, neděle 2. 10. 2011

HC Karviná

2:10 (1:3, 1:4, 0:3)

Branky a nahrávky: 12. Mikšan (Moravec, Luka), 39. Samiec (Hegegy) - 7. Kocián (Polok, Tichý), 9. Pavelek (Polok, Tichý), 11. Černý (Měch), 25. Černý (Tůma , Grofek), 26. Černý (Bednárek), 29. Grofek (Černý), 40. Grofek (Tichý, Měch), 41. Tichý (Pavelek), 58. Polok (Pavelek), 59. Džemla (Chalupa, Mosler). Rozhodčí: Škach - Goňa, Smilek. Vyloučení: 11:9. Diváci: 570 Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 2:6, 2:10.

Iláš (od 11. Žídek) - Tomis, Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Štefanka, Holuša, Roupec, Moravec, Matušinský, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Hegegy

Šafránek – Tichý, Jurčík, Tůma, Kukol, Bednárek, Mosler, Faksa – Pavelek, Polok, Kocián – Černý, Měch, Grofek – Chalupa, Mlýnek, Vítek – Džemla, Koschatzký, Wolf.

Úvodní minuty byly ve znamení oťukávání a přesto, že si oba brankáři sporadicky osahali puk, o žádné obrovské příležitosti nešlo. Skóre bylo otevřeno až v sedmé minutě a to po nádherné Opavské akci. Opavští vyhráli buly na své obrané modré a Josef Tichý vyslal do přečíslení dva na jednoho Poloka s Ivo Kociánem. Druhý jmenovaný se nemýlil. Netrvalo dlouho a před branku se natlačil Zdeněk Pavelek, který procedil puk přes Iláše a navýšil na rozdíl dvou branek. V jedenácté minutě hrála Karviná přesilovku, ale místo, aby si pomohla, bylo pro domácí ještě hůř. Lukáš Černý poslal švihem ze středního pásma puk na Iláše a ten jeho dalekonosný pokus pustil za svá záda, což pro něj znamenalo odchod na střídačku a do Karvinské klece se postavil Stanislav Žídek. Karviná nakonec přesilovku přeci jen využila. Luka pálil od modré, ale rána mu nesedla a kotouč se dostal k Moravcovi, který jej adresoval ke druhé tyči Davidu Mikšanovi a ten snížil. Moravec s Mikšanem pak před přestávkou ještě jednou dobře kombinovali, ale tentokrát chyběla Mikšanova finální tečka a v první třetině se už skóre neměnilo.

Pokud s ním chtěli domácí něco dělat, museli s tím dělat něco v té druhé, ale nepodařilo se. V pětadvacáté minutě si po sólovém úniku připsal další branku Černý. Netrvalo to ani minutu a stejný hráč dovršil hattrick. Ještě než se druhá dvacetiminutovka stihla překulit do své druhé půle překonal Žídka přesnou ranou Tomáš Grofek a vše směřovalo k tomu, že šance domácích jsou v tomto zápase pohřbeny. Opava už si mohla dovolit hrát odzadu a jen vyčkávat na soupeřovy chyby. Karviná nevzdávala útočnou snahu a nakonec dokázala ještě snížit. Alexandr Hegegy v přesilovce pálil od modré a David Samiec odražený kotouč zametl za Šafránkova záda. Ze snížení se Karviná neradovala dlouho. Záhy si totiž Tomáš Grofek povozil Žídka po brankovišti a do odkryté klece s přehledem zakončil. Opava si tedy do poslední dvacetiminutovky nesla pohodlný náskok.

Do třetí třetiny domácí vstupovali s cílem dokázat nemožné, ale hosté jim jejich plány zatrhli hned z kraje. Po čtyřiadvaceti vteřinách Pavelek vyhrál buly v útočném pásmu, Tichý pálil od modré a o jednoho z domácích obránců se puk odrazil do sítě. Chvíli na to mohli domácí přeci jen vsítit, když Luka nádherně našel Moravce, ale ten z mezikruží pálil nad. V šestačtyřicáté minutě byl vyloučen Blatoň a domácí měli ve svém oslabení velkou šanci. Urbánek před brankou našel Ivana, ale Šafránek se proti němu výborně přesunul. V protiútoku na druhé straně pálil Mosler, ale Žídek jeho jedovku schoval v rukavici. Po Blatoňově návratu v osmačtyřicáté minutě byl vyloučen právě Mosler a Karviná měla další možnost přesilové hry, ale až na jednu dobrou střelu Javína v ní nic nepředvedla. Záhy odešel na trestnou lavici Kocián a naskytla se jí další možnost. V této přesilovce se však domácí téměř nedostali do pásma a pochvalu za ni rozhodně nezaslouží. S přesilovkou byla na řadě Opava a ta věděla co s ní. Po jednom z vyhození domácích šel z protiútoku do samostatného úniku Tomáš Polok a navýšil na 9:2. Opavě zbývaly necelé tři minuty k honbě za desítkou a nakonec se ukázalo, že to byl dostatek času. V poslední minutě Žídka ještě propálil Patrik Džemla a dvouciferný příděl byl na světě. Opava se může pyšnit výsledkem, který se jí na hostujícím ledě podařil naposledy v roce 1992 a Karvinský tým se zase může stydět za příděl, kterému se nikdy předtím ani během svého loňského působení v Orlové nepřiblížil.

Aleš Flašar, Karviná: Dneska to byl katastrofální výkon celého týmu. Ovšem úplná katastrofa byli oba gólmani. Dneska nechytli nic...Ani jeden…Ale tým je taky v ničem nepodpořil. Divákům se musím moc omluvit, protože to byla katastrofa a totální propadák. Věřím tomu, že se z toho dostaneme. Máme teďka týden volna a v neděli nás čeká Vsetín. Je to sport a život jde dál, ale já jsem opravdu hodně zklamaný a naštvaný na tým. Věřím, že oni si to v hlavách trošku proberou. Snad nás diváci přijdou v neděli podpořit. My se z toho zkusíme dostat. Máme na to týden. Velkou ztrátou pro nás bylo, že je zraněný Radim Valchař, protože se nám rozpadl druhý útok, který byl hodně produktivní. Radim má pohmožděné rameno a na Vsetín ještě asi nebude, ale snad se dá co nejrychleji do kupy.

Michal Piskoř, Opava: Na Karvinou jsme se připravili a nechtěli jsme hrát žádného zanďoura. Chtěli jsme hrát aktivně a to se nám podařilo. Musím uznat, že jsme využili každou šanci, kterou nám Karviná nabídla. V první třetině to bylo 1:3, ve druhé jsme zase o kousek utekli a ve třetí třetině jsme už chtěli ten zápas dohrát, ale kluci pořád bojovali. Pustili jsme tam i juniory. Nakonec se klukům povedla desítka, což pro ně byla taková odměna.