Slezan opět doma prohrál, tentokrát nestačil na Přerov

• středa 14. října 2009
  • Daniel Bartonec, Jan Šimek

Opava opět doma totálně selhala. Podobně jako minulý týden proti Novému Jičínu. Proti Zubrům sice vedla v první třetině již 3:0, ale nakonec svůj náskok znovu promrhala. O vítězství Přerova totiž rozhodl pět sekund před koncem prodloužení střelou pod víko Faltýnek. Za Opavu po delší době nastoupil její odchovanec Zdeněk Pavelek, ale ani on nedovedl Slezan k lepšímu výsledku. Šanci na reparát mají opavští již tuto sobotu, kdy se střetnou na Lapači se Vsetínem.

9. kolo, středa 14. 10. 2009

3:4p (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 8. Černý (Polok, Kocián), 16. Kocián (Mlýnek), 17. Tichý (Pavelek) - 19. Kočara (Sprušil), 25. Kotásek (Pala), 51. Kotásek (Kočara, Osina), 65. Faltýnek (Menšík, Kotásek) Rozhodčí: Smeták – Barteček, Fiala. Vyloučení: 7:4, navíc Chalupa (Opava) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:4

Iláš - Kukol, Tichý, Plachký, Měkýš, Plánovský, Vitásek, Schreier, Černý, Polok, Pavelek, Glabazňa, Mlýnek, Koicán, Kovalovský, Chlaupa, Tůma, Tošenovjan, Wolf, Weiss

Tihlář - Pala, Faltýnek, Halouska, Osina, Vlček, Staněk, Pírek - Kolář, Sprušil, Ditrich - Kočara, Hanák

Opavští hokejisté vstoupili do zápasu velmi aktivně, vytvořili si i stálý tlak, který korunoval gólem v přesilovce Černý. Opava dál bušila do obranných řad Přerova, ten však důsledně bránil a nepouštěl opavský tým do vážnějších šancí. Od šestnácté minuty bylo ale vše jinak, nejprve se po přihrávce Mlýnka prosadil Kocián a hned minutu na to propálil od modré vše, co mu stálo v cestě Tichý. Slezan tak měl zápas výborně rozehraný, jenže minutu před koncem první třetiny se trefil mezi Ilášovi betony Kočara a upravil tak skóre na 3:1.

Druhou fázi utkání začali hosté v početní výhodě, když byl vyloučen Glabazňa. Usadili se sice v útočném pásmu, ale nevyprodukovali jedinou střelu na bránu. Chvíli poté se Opava musela bránit další přesilovce Přerova, tuto však hostující hráči využili a zásluhou Kotáska dali kontaktní gól na 3:2. Hosté se snažili co nejrychleji vyrovnat, ale i přes velký tlak se jim to ve druhé třetině nepodařilo.

Vyrovnání přišlo na řadu až ve třetí části zápasu. Kotásek vypálil tvrdě z ostrého úhlu, Iláš na puk nedosáhl a tak se začínalo znova. Šest minut před koncem se ocitl v jasné gólovce obránce Tichý, bohužel pro Slezan však branku minul. O dvě minuty později byl vyloučen na 2 + 10 minut útočník Chalupa a Opava tak čelila nepříjemnému oslabení těsně před koncem, nakonec se ale ubránila a na řadu přišlo prodloužení.

V tom se však příliš zajímavých momentů neudálo, za zmínku stojí pouze vysunutí Černého do brejku, ten však k údivu všech diváků na kotouč nedosáhl. Když už to vypadalo, že střetnutí dojde k samostatným nájezdům, rozhodl pět vteřin před koncem, po pěkné souhře Přerova Faltýnek a hosté se tak mohli radovat z vítězství a dvou plusových bodů.

Karel Suchánek (Opava):

Dnes jsme opět ztratili skvěle rozehraný zápas. V první třetině jsme hráli pěkný, kombinační hokej, který se musel divákům líbit, vedli jsme o tři branky. Potom však přišli zbytečné fauly v útočném pásmu a oslabení, ve kterých jsme inkasovali dvě branky. Za stavu 3:2 pak nepochopitelně otevřeme hru a nezajišťujeme se v obraně. Z toho pak pramení chyby, kterých soupeř bohužel využil a vyrovnal. Poté se nám na brusle začala lepit nervozita. Zranil se nám Ondra Měkýš, v prodloužení jsme neproměnili své šance a začali zbytečně panikařit. Přerov tak otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch a zvítězil. Do příštího zápasu musíme zlepšit především defenzivní činnost a zajišťování obranných dvojic.