Slezan otočil zápas s Orlovou a vyhrál po nájezdech

• neděle 01. listopadu 2009
  • Filip Lefenda, Jan Šimek

V dnešním utkání 12. kola 2. ligy mezi domácím Slezanem Opava a hostující Orlovou jsme byli svědky vyrovnaného utkání, které skončilo lépe pro celek Opavy, který se tak mohl radovat ze zisku dvou bodů za výhru v samostatných nájezdech. Do utkání však lépe vstoupili hosté, kteří díky třem trefám v první třetině dosáhli luxusního náskoku tří branek. Poté však polevili v koncentraci a dovolili domácím snížit skóre na rozdíl jediné branky. Slezan měl v poslední třetině výhodu řady přesilových her a několik vteřin před koncem vyrovnal Tichý. V prodloužení gól nepadl a tak utkání dospělo k samostatným nájezdům, ve kterých byla úspěšnější domácí Opava, když rozhodující nájezd přetavil ve vítězný gól Polok.

12. kolo, neděle 1. 11. 2009

4:3sn (0:3, 2:0, 1:0 - 0:0)

HC Orlová

Branky a nahrávky: 29. Tichý (Měch, Kukol), 37. Pavelek (Měch, Tichý), 60. Tichý (Polok), rozhodující náj. Polok - 4. Kraft (Grygar), 5. Kraft (Mintěl, Dušek), 18. Kraft (Grygar). Vyloučení: 5:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 3:3, 4:3.

Iláš (20. Trenčan) - Kukol, Vitásek, Plánovský, Tichý, Plachký, Měkýš, Schreier - Černý, Měch, Pavelek, Grofek, Polok, Kocián, Suchánek, Chalupa, Tůma, Kovalovský, Kříž.

Šafránek - Mintěl, Grygar, Kraft, Dušek, Ovšák, Prokop, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Stránský, Studený, Samiec,Galgonek, Kotásek, Hanzl.

První třetina přinesla hokej dvou naprosto odlišných celků. Zatímco hosté vstřelili tři branky a dostali se do pohodového vedení, Opava předváděla jeden z nejnepovedenějších výkonů v sezóně. Hráči si nedokázali přihrát, puky odskakovaly od hokejek, bruslení bylo pomalé a celkový herní projev naprosto katastrofální. Skóre otevřel po třech minutách hrdina Orlové Daniel Kraft. Ten stejný hráč využil trefou do černého v 5. minutě přesilovou hru. Po mrtvé pasáži hry přišla 18. minuta a Daniel Kraft se prosadil potřetí, když rovněž v přesilové hře překonal bezmocně ležícího Iláše.

Do druhé třetiny nastoupil Slezan v bráně s Adamem Trenčanem. A byl to také právě tento mladý gólman, kdo se velkou měrou podepsal na tom, že Opava nakonec zápas otočila. Slezan se z nepovedené první dvacetiminutovky o přestávce oklepal a ve druhém dějství byl k vidění vyrovnaný hokej. Ve 29. minutě rozjásal opavské publikum Josef Tichý, jehož střelu hostující brankář Šafránek značně podcenil a na světelné tabuli tak svítil stav 1:3. Opava byla i nadále aktivnější a její snaha přinesla ovoce v 37. minutě, kdy z dorážky snižoval Zdeněk Pavelek. Stav 2:3 se do přestávky už nezměnil.

Třetí třetina byla naprostým opakem té první. Na ledě byl jen jeden tým a tím byl Slezan. Obrovské šance Opavy likvidoval jako na běžícím páse hostující brankář Šafránek. Na tu úplně poslední však nestačil. V 60. minutě vypálil z prostoru levého křídla bek Tichý a svou druhou brankou v zápase srovnal stav utkání na 3:3.

V základní hrací době se o vítězi nerozhodlo, šlo se tedy do prodloužení. V tom moc šancí k vidění nebylo a rozluštit tajenku tak musely až samostatné nájezdy.

V nájezdech byla úspěšnější Opava, když rozhodující z nich proměnil Tomáš Polok a rozhodl tak definitivně o dvou bodech. Opava tak byla po utkání spokojenější, když předvedla obrat hodný obdivu.

Naopak na straně Orlové byla po zápase vidět značná nervozita a podrážděnost, převážně u realizačního týmu. Dílo pak dokončila dvojice naprosto arogantních trenérů, respektive hlavní trenér a jeho asistent. Když jsme hlavního trenéra Orlové Petra Česlíka požádali o rozhovor, odmítl nás s tvrzením, že s námi mluvit nebude. Stejné stanovisko zastával také pravděpodobně asistent Radomír Grimm, který nám pár vět nakonec řekl, avšak odmítl nám říct své jméno s tím, že nám po něm nic není a máme si ho najít v zápisu. Těžko tedy říct, zda se jednalo o asistenta Grimma či vedoucího mužstva Buriana.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Nastoupili jsme do utkání vlažně, což se nám nestalo poprvé, a měli bychom se toho už vyvarovat. Nabídli jsme soupeři šance, které dokázal využít. Od druhé třetiny jsme byli lepší, začaly nám padat góly a vyrovnání jsme si zasloužili.

Člen realizačního mužstva, který nebyl ochoten říci své jméno (HC Orlová):
První třetina nám vyšla výborně. Soupeře jsme přehrávali a vypracovali jsme si dobrý náskok. Bohužel jsme své vedení ztratili, což se nesmí stávat. Není se ale čemu divit. Vždyť rozhodčí jednoznačně napomáhal Opavě, což každý na stadionu viděl. Byla to jednoznačná degradace českého hokeje. Dokud budou takoví rozhodčí u nás pískat, budu proti nim otevřeně vystupovat, jak už to dělám déle.