Slezan padl s Jestřáby i počtvrté, rozhodla třetí třetina

• středa 05. prosince 2012

Opavští hokejisté znovu změřili síly s prostějovskými Jestřáby, s nimiž se v letošním ročníku potkali už počtvrté. Pokaždé ale odcházeli jako vítězové Prostějovští a nejinak tomu bylo dnes na slezském ledě. Opava se sice zásluhou Chalupy ujala vedení, ale hosté v rozmezí tří minut ve třetí třetině zasadili Slezanu tři tvrdé direkty a po zásluze zvítězili.

22. kolo, středa 5. 12. 2012

2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

HK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 24. Chalupa (Galvas, Bednárek), 60. Tůma (Vítek, Měch) – 31. Kumstát (Duba), 46. Novosad (Duba, Handl), 47. Šebek (Zachar), 48. Novosad (Duba, Jedlička). Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 264. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:4, 2:4.

Šafránek – Tichý, Kukol, Bednárek, Galvas, Tůma, Mosler, Kysela, Vrábel – L. Černý, Měch, Herman – Pavelek, Mlýnek, Kocián – Wolf, Chalupa, Vítek – Vlašánek.

Vrba – Jedlička, Kolibár, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes – Handl, Duba, Novosad – M. Černý, Šebek, Zachar – Berčák, Kryl, Ševčík.

První třetina nabídla svižný hokej. Krátce po úvodním buly se zajímavým průnikem prezentoval Handl, ale jeho projektil proletěl těsně vedle levé tyčky. Na druhé straně nestačily Mlýnkovi ani tři pokusy k překonání Vrby z bezprostřední blízkosti. Pak z mezikruží nebezpečně vypálil lídr opavského bodování Chalupa, Vrba však jeho puk vytěsnil nad horní tyčku.

Poté domácí polilo horko. Necelou minutu po Vítkově vyloučení putoval na trestnou Tichý, který vyfasoval dvojitý trest. Opavští se však minutu a šest sekund dlouhé dvojnásobné přesilovce hostů se štěstím ubránili. V závěru první části propadl hostující obranou puk po odvážné akci Bednárka s Hermanem na zcela volného Chalupu, ale jeho rána z levého kruhu si do branky cestu nenašla.

V úvodu druhého dějství měla přes minutu dlouhou výhodu dvou hráčů v poli také Opava, tu sice nevyužila, ale po návratu Duby na led našel Galvas střílenou přihrávkou Chalupu, který se štěstím poslal Slezany do vedení. Opavský náskok mohl zvýšit Vítek, ale v pádu netrefil poloprázdnou branku a krátce nato se nepovedlo překonat Vrbu ani L. Černému.

Ve 31. minutě ale nadvakrát poslal kotouč pod horní tyčku Kumstát a vyrovnal. Slezan si mohl ve vlastním oslabení vzít vedení zpět, když Wolf unikal sám na Vrbu, ale svým bekhendovým blafákem si na prostějovského strážce svatyně nepřišel. Necelou minutu před koncem druhého dějství jel Novosad trestné střílení, ale jeho ledabylá klička Šafránkovi problémy neudělala.

Ve třetí tercii ale hosté odstartovali obrat. Nejprve v čase 45:55 našel Duba parádní přihrávkou Novosada a ten strhl vedení na prostějovskou stranu. Jen pár sekund po následném vhazování obdržel dlouhou přihrávku do jízdy Šebek a zvýšil na 3:1 z pohledu hostů. Aby toho nebylo pro Slezan málo, za necelou minutu přidal čtvrtý zásah po krásném průniku a přesném zakončením s pomocí brankové konstrukce Novosad. Opavští byli zralí na ručník, ale jedenáct sekund před koncem základní hrací doby ještě přiložil malou náplast smutným příznivcům Slezanu Tůma, jenž korigoval na konečných 2:4.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Věděli jsme, že Prostějov má vyrovnanou bilanci, je silný doma i venku. Chtěli jsme hrát z obrany, což se nám dvě třetiny dařilo. Mrzí mě však, že jsme neproměnili brankové příležitosti, které jsme si vypracovali. Ve třetí třetině dostal Prostějov během dvou minut utkání na svou stranu a bohužel jsme pak zcela odpadli. Hosté vyhráli zaslouženě.

Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov):

Nepodali jsme nejlepší výkon a myslím si, že po dvě třetiny jsme se trápili. Zejména v té druhé nás podržel gólman. Do třetí části jsme vstoupili lépe, dali jsme góly a pak už bylo rozhodnuto. Dvě třetiny jsme sice působili strašným dojmem, ale vyhráli jsme a to se počítá.