Slezan padl v Hodoníně, rozhodla druhá třetina

• středa 15. listopadu 2017
  • Redakce | FOTO: Adam Krátký

Opavští hokejisté na jihu Moravy neuspěli. Na ledě favorizovaných Drtičů se Slezané drželi jen první třetinu. Po špatném začátku Opava prohrávala o dva góly, pak vstřelil kontaktní branku Tichý, ale to bylo vše. Ve druhé části Hodonín nasázel další tři trefy a nakonec zvítězil v poměru 5:1.

20. kolo, středa 15. 11. 2017

SHK Hodonín

5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Charvát (Kadlec, Žabčík), 6. Matula (Sajdl, Peš), 23. Žabčík (Kadlec, Charvát), 25. Vaněk D. (Vrána, Romančík), 32. Sedlák (Sajdl) - 17. Tichý (Šindelář, Wolf). Rozhodčí: Antonín – Urubčík, Kleprlík. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

O. Haloda – Sedlák, Kužílek, Peslar, Mojžíš, Haloda M, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Romančík, Vrána, Venclík, Peš, Sajdl, Matula, Černohous, Kadlec, D. Vaněk.

Šafránek (31. Wanecki) – Kiss, Šindelář, Rudl, Tichý, Štindl, Chalupa, Slavík – Bjurkland, Rousek, Vítek, Horváth, R. Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina.

Opavští chtěli v Hodoníně využít trápení domácích Drtičů, které na stadionu Václava Nedomanského poprvé ze střídačky vedl do boje trenér Roman Čechmánek, jenže Slezané začali špatně. Neuběhlo ani šest minut a Jihomoravané vedli o dva góly. Hned z první střely na branku se hodonínský celek dostal do vedení, když Šafránka propálil Charvát.

Krátce nato Sajdl nabil Matulovi, který zařídil druhý gól Drtičů. Opava se dočkala v závěru úvodního dějství. V přesilovce pět na tři totiž skóroval zadák Tichý a hostům chyběl jediný krůček ke srovnání skóre. Pak ale znovu úřadovali Drtiči.

Na startu druhé dvacetiminutovky Žabčík procedil kotouč přes betony Šafránka do opavské klece. O 93 sekund později už Hodonín vedl o tři góly. To když Vrána ještě vylepšil solidní střeleckou pozici přihrávkou na Daniela Vaňka a bývalý vsetínský kapitán přidal čtvrtý zásah domácího výběru.

V polovině utkání navíc Sajdl ve vlastním oslabení vysunul Sedláka, který svou trefou upravil skóre na 5:1 pro Hodonín. Ten svůj náskok ve třetí třetině kontroloval a žádné drama nedopustil. Drtiči tak po třech prohrách v řadě zabrali, naopak černá série Slezanu pokračuje. Opavští prohráli posedmé za sebou.

Roman Čechmánek (trenér SHK Hodonín):
Měli jsme výborný vstup do utkání. Prvních dvanáct minut jsme hráli hokej, kterým bychom se chtěli prezentovat, a myslím, že se naše hra musela líbit i divákům. Je škoda, že jsme pak v závěru první třetiny dostali v oslabení tři na pět kontaktní gól. Od druhé třetiny jsme se ale vrátili k tomu, co jsme hráli na začátku zápasu. V poslední třetině jsme se už nikam moc nehnali, ale i přesto jsme si vypracovali spoustu šancí a je škoda, že nám tam ještě něco nepadlo. Jsme za výhru samozřejmě rádi a věřím, že budeme dál pokračovat v té hře, kterou chceme hrát.

Marek Harazim (trenér HC Slezan Opava):
Přijeli jsme sem s odhodláním prolomit černou sérii a smůlu, která nás provází. Drželi jsme s Hodonínem krok, ale opět rozhodly individuální chyby, které děláme opravdu hodně často. Dostali jsme domácí na koně, a pak už to bylo těžké. Máme na čem pracovat. Nám teď pomůže jenom to, že se nám podaří vyhrát. Psychika dělá strašně moc. Na góly se hrozně nadřeme. V týmu tím pádem chybí pohoda a nezbývá nám, než na sobě pracovat. Hráči si musí uvědomit, že chybu musí hledat každý sám v sobě. Dokud nebude na ledě vidět bojovnost a nebudeme dodržovat systém, který si řekneme, nemůžeme nikdy uspět.