Slezan po velkém boji prohrál a sezóna pro něj končí

• úterý 17. března 2015

Naši hokejisté dnes odehráli čtvrté semifinálové utkání s Přerovem. Po čtyřiceti minutách svítilo na tabuli skóre 0:0. O osudu celého utkání rozhodla až závěrečná dvacetiminutovka, ve které se Zubři prosadili dvakrát. Skóre nejprve otevřel Dostálek a na něj v sedmačtyřicáté minutě navázal Sakrajda. Pro Opavu tedy sezóna končí, ovšem naši borci se nemusí vůbec za nic stydět, neboť bojovali až dokonce!

SF4, úterý 17. 3. 2015

0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 44. Dostálek (Popelka), 47. Sakrajda (Procházka, Kolář). Rozhodčí: Koliba, Kubičík – Štěpán, Bojda. Vyloučení: 9:10, navíc Tichý (Opava) 10 minut a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3557. Průběh utkání: 0:2.

Šafránek – Pavelek, Tůma, Tichý, Mosler, Slavík – Kocián, Měch, Vítek – Wolf, Chalipa, Baďura – L. Černý, Polok, Herman – Svoboda, Vaněk, Hlista, Rousek.

Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Polák, Vlček, Janota, Andrýsek – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Procházka, Š. Kratochvíl – M. Kratochvíl, Kolář, Málek

Vstup do čtvrtého utkání semifinálové série vyšel lépe opavskému Slezanu, který se prezentoval aktivní hrou a výborným napadáním. Skóre mohl otevřít už ve třetí minutě Wolf, ten však svůj samostatný únik nedokázal přetavit ve vedoucí branku. Šafránka pořádně prověřil Sakrajda, jeho dva pokusy ovšem našemu gólmanovi problémy nenadělaly. Za zmínku také stojí jedovatý pokus Goiše, i tentokrát Šafránek dobře zakročil.

I druhá perioda nebyla ze strany Opavy vůbec špatná. Pěknou individuální akcí se prezentoval kapitán Tomáš Měch, jenž obešel dva bránící protihráče a dostal se až před Vojtka, který ale rychle vyjel ven z brány a nepustil tak našeho vůdce ke střele. V jednatřicáté minutě přišel Tichý na útočné modré o kotouč a Sedlák pelášil sám na gólmana Slezanu. Pumelici zkušeného forwarda Šafránek vyrazil do rohu kluziště a vysloužil si tak potlesk slušně zaplněného stadionu. V čase 37:45 byl na trestnou lavici poslán Polok a Zubři tak hráli přesilovku. Tuto početní výhodu však nevyužili a po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný.

Třetí tercie patřila Přerovu. Hosté ve třiačtyřicáté minutě otevřeli gólový účet zápasu. Po pokusu Popelky se v prostoru mezi kruhy dostal ke kusu černé gumy Dostálek, který jej následně zametl za Šafránka, 0:1. Opavské tato branka hodně zaskočila, to ovšem ještě nebylo vše. Procházka si sjel před klec a vystřelil, s tímto pokusem si ještě Šafránek poradil, na následnou střelu Sakrajdy už byl krátký, 0:2.

V šestapadesáté minutě ještě bek Tichý vyfasoval za svůj faul čtyři minuty a trest do konce utkání a Slezan se musel skoro až do samotného konce bránit. Dvě vteřiny před koncem ještě zkusil překvapit Vojtka Černý, puk skončil v ochranné síti. Pro hokejisty opavského Slezanu tedy hokejová sezóna končí. Naši borci se ovšem nemusí za své výkony stydět a zakončují tak ročník 2014/2015 se vztyčenou hlavou.

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „Na to, že nám chyběli tři klíčoví obránci – Galvas, Kysela a Vrabel – jsme odehráli dobrý zápas. Bylo to o tom, kdo dá první gól, ten bude psychicky na výši. Tu branku bohužel vstřelil Přerov. Snažili jsme se vyrovnat, ale už nám v závěru asi chyběly síly. Byla to výborná sezona, klukům za ni musím poděkovat. I diváci ocenili, že jsme bojovali, jak jsme jen mohli. Když se prohraje a lidé jsou spokojení, je to známka toho, že jsme asi něco udělali dobře.“

Daniel Faltýnek (asistent HC ZUBR Přerov): „Začátek nebyl z naší strany příliš dobrý. Hráli jsme celkem dost ustrašeně a nervózně. Opava měla tři velmi nadějné šance, které ale neproměnila. Brankář Vojtek nás znovu podržel, za což mu patří velký dík. Náš výkon se postupně zlepšoval. Kluci začali cítit, že to je otázkou času, kdy nám tam padne nějaký gól. Dva góly nám dodaly uklidnění a závěr zápasu jsme zvládli velice dobře. Výhra je zasloužená, stejně jako postup. Opava však hrála velmi dobře, všechny zápasy dřela na sto procent, proto byla série s ní velmi těžká.“