Slezan podlehl Šumperku na nájezdy

• úterý 10. srpna 2010
  • Matouš Pepřík, Jan Šimek

Opava se v prvním přípravném zápase utkala s týmem Šumperka. Přesto, že se jednalo o první přípravný zápas, hrálo se poměrně tvrdě do těla. Hosté dlouho drželi tříbrankový náskok, Slezan se však nevzdával a slepenými brankami Grofka s Pavelkem utkání zdramatizoval. Po řádné hrací době skončil zápas 4:4, a střetnutí tak dospělo k nájezdům. V těch byl úspěšnější Šumperk, když o vítězi rozhodl až v deváté sadě nájezdů hostující mladík Hulva.

přát., úterý 10. 8. 2010

4:5sn (0:2, 2:2, 2:0 - 0:1)

Draci Šumperk

Branky a nahrávky: 30. Grofek (Měch, Kocián), 31. Pavelek (Herman), 50. Tichý (Mlýnek), 54. Tichý (Měkýš, Polok) - 10. Matějka, 20. Měrka (Holík), 24. Hulva (Doleček), 39. Měrka, 61. Hulva Vyloučení: 4:4 Využití: 0:0 V oslabení: 0:1 Diváci: 100 Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5

Iláš - Kukol, Tůma, Měkýš, Tichý, Bednárek, Schreier, Vrábel, Grofek, Měch, Kocián, Herman, Polok, Pavelek, Vlašánek, Chalupa, Weiss, Wolf, Mlýnek, Kříž

Boška - Holík, Ondráček, Tesařík, Drtil, Sedlák, Novotný, Doleček, Skoumal, Matějka, Meluzín, Měrka, Haas, Velecký, Červenka, Novosad, Hulva, Brunec, Malý, Peška, Fischer

Vyrovnané utkání s otevřenými obranami, které divákům nabídlo množství krásných momentů, začalo pěkně zostra. Už v 1. minutě se v první velké brankové příležitosti zjevil šumperský obránce Tesařík, stojící tváří v tvář Ilášovi. Svoji velikou šanci se mu však nepovedlo ani nadvakrát využít a gólman Opavy si tak na své konto připsal první důležitý zákrok. O chvíli později se téměř totožná šance naskytla domácímu mladíkovi Křížovi, ten jí však ke smůle Slezanu taktéž zahodil. Poté se na ledě strhla menší šarvátka, tu ale rozhodčí poměrně rychle zastavili. V 10. minutě skóre otevřel hostující Matějka, jenž za Ilášova záda doklepl odražený kotouč. Opavští sice vypadali opticky aktivnějším týmem, góly však střílel Šumperk. Několik okamžiků před prvním zazněním sirény propálil tvrdou ranou vše, co mu stálo v cestě Měrka a do šaten se tak odcházelo za stavu 0:2.

Do druhého dějství vstoupil lépe Šumperk a ve 24. minutě se mohl radovat ze třetí branky v opavské síti. Hlavní zásluhu měl na brance především Hulva, ten se totiž perfektně trefil do mezery nad Ilášovým ramenem. Domácí hráči rozběhli své gólové dynamo o něco později, ale během necelé půlminuty se trefili hned dvakrát. V čase 29:37 vstřelil kontaktní branku po pohledné kombinační akci Grofek, na kterého zívala prázdná hostující branka. A pár vteřin nato se dokázal prosadit i exšumperský Pavelek. Slezan se tak dostal na koně a zle zatápěl obranným řadám Šumperka. Hosté však dokázali opavský tlak alespoň částečně zmírnit. Ve 39. minutě se totiž po kuriózním vhazování trefil do vlastní branky domácí bek Tichý, a vrátil tak Šumperku dvoubrankový náskok, oficiálním autorem branky však byl určen hostující Měrka.

Ve třetí třetině se hrnuli opavští hráči do útoku, gól však dlouho nepřicházel. Naopak do otevřené obrany zamířil Drak Velecký, ale z dobré pozice netrefil opavskou branku. Zhruba v polovině třetí části se trefil, tentokráte již do správné sítě, Opavský Tichý. Ten se prosadil tvrdou bombou zpoza kruhů a překonal tak Bošku v brance hostí. O pár chvil později přidal další ránu do hráze s označením Iláš šumperský mladík Brunec, domácí brankář si však s jeho střelou dokázal bravurně poradit. Z následného protiútoku vyrovnal opět domácí dlouhán Tichý, který střelou pod horní tyčku nedal Boškovi šanci, a protože se do konce základní hrací doby nic nestalo, utkání pokračovalo samostatnými nájezdy. Ten vítězný přidal až v jejich deváté sérii Hulva z Šumperka a hosté se tak mohli radovat z vítězství nad opavským Slezanem.

Karel Suchánek, trenér HC Slezan Opava:

Měl jsem z tohoto utkání trochu obavy, protože Šumperk trénoval na ledě déle než my, a tak jsem nevěděl, jak to kluci zvládnou. I přesto, že jsme prohrávali 0:3 se hráči zvedli a zabojovali, za což jim patří dík. Myslím si, že utkání nebylo z naší strany špatné, až na některé chybky v obraně, ty bychom se ale měli právě v těchto zápasech pokoušet z naší hry eliminovat.