Slezan porazil Kometu 3:1

• sobota 24. ledna 2009
  • Vojtěch Volf

O p a v a - Ve 40. kole extraligy dorostu zavítal na opavský stadion tým HC Kometa Brno. Z velice vyrovnaného a dramatického zápasu, který byl ještě pět minut před závěrečným hvizdem ve stavu 1:1, se z vítězství 3:1 nakonec radovalo domácí mužstvo, které díky posledním pěti minutám urvalo cenné body a opavští dorostenci si tak spravili chuť po včerejší prohře na ledě Vsetínu. Gólově se za Opavu prosadili Mosler, Opálek a do prázdné brány pojistil výhru Slezanu Vaněk.

40. kolo, sobota 24. 1. 2009

3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

HC Kometa Brno

Branky: 19. Mosler (Beránek), 56. Opálek (Stloukal), 59. Vaněk (Roupec) - 45. Horehleď (Touška). Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110.

Novák (Kober) - Hájek, Roupec, Dufek, Mosler, Matušinský, Šaur, Lebeda, Opálek - Mikuda, Trčka, Vaněk, Piskoř, Novák, Březina, Jaroš, Kývala, Otipka, Máj, Stloukal, Beránek.

Barus (Vrba) - Bilčík, Koukal, Krunka, Dittrich, Nedvěd, Krejčiřík - Král, Máša, Ondrášek, Pospíšil, Prokeš, Šidák, Touška, Zavadil, Horehleď, Crhák, Dujsík.

Do utkání vlétlo aktivněji mužstvo domácích a hned ze startu zaskočilo svého brněnského soupeře. Díky aktivitě Slezanu jsme na první šanci nemuseli čekat dlouho, neboť již v polovině první minuty se málem dostal za záda Baruse skákavý puk. Nikdo ale netušil, že po této šanci se na další bude čekat skoro celou třetinu. I když se hra výrazně vyrovnala a Slezan sehrál dvě přesilovky, prvního gólu se diváci dočkali až v devatenácté minutě, kdy překonal doposud neomylného Baruse Patrik Mosler a dostal tak Opavu v závěru třetiny do vedení. Do konce třetiny se již nic nezměnilo a do šaten se šlo za stavu 1:0.

Prostřední třetinu zahájil lépe opět domácí tým, ale Brno nenechalo opavský tým ovládat hřiště dlouho. Již ve dvacáté druhé minutě byla hra opět vyrovnaná a oba týmy výborně napadaly. Skoro celou třetinu se Slezan s Kometou přetahoval o střední pásmo a to vedlo k hokeji absolutně bez koncovek, neboť každý založený útok končil při přechodu do útočných pásem. O jedinou šanci, která zvedla diváky ze sedel, byl únik domácího Piskoře ve 39. minutě, který ale gólem neskončil a proto i druhá třetina skončila za stavu 1:0.

Závěrečná fáze zápasu patřila od počátečního vhazování jednoznačně Kometě. Nejenže si vytvořila tlak, ale projevila i větší hlad po góle, který se ji vyplatil ve 45. minutě, když vyrovnal po rychlém brejku Petr Horehleď. Stejný hráč se dostal znovu do brejku o tři minuty později ve vlastním oslabení, ale tentokrát z toho vyšel vítězně domácí brankář Novák. Na přelomu třetí třetiny se do sedla začal dostávat opavský tým a definitivně hosty dostala do kolen přesilovka v 56. minutě. Slezan si vytvořil drtivý tlak a tvrdou střelou dostal Opavu znovu do vedení Daniel Opálek. Kometě se sice podařilo srovnat krok, ale čas hrál do karet domácímu týmu, což vedlo trenéra hostů k odvolání brankáře. Slezan si již body utéct nenechal a Filip Vaněk pojistil výhru Opavy trefou do prázdné brány a kosmeticky tak upravil stav na konečných 3:1.