Slezan přišel o body v poslední minutě

• neděle 08. března 2009
  • Vojtěch Volf

V závěrečném utkání základní části se na opavském zimáku sehrála taktická hra, ve které padly pouhé tři branky. I když Slezan po dvou třetinách vedl díky Kamilu Suchánkovi 1:0, svěřenci Karla Suchánka vyšli z utkání bez bodu a to hlavně díky Tomáši Prachařovi, který nejprve srovnal a poté pouhých devět vteřin před závěrečnou sirénou rozhodl o výhře Břeclavi.

46. kolo, neděle 8. 3. 2009

1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

HC Břeclav

Branky: 35. Suchánek (Bednárek) - 46. Prachař (Nohel), 60. Prachař (Karný, Strapko). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. Diváci: 300.

Iláš - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Vitásek - Herman, Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Chalupa, Kocián, Suchánek, Polok, Tůma, Suchý, Kříž, Koschatzký.

Žurek - Nohel, Strapko, Macháček, Laga, Hrůza, Novák - Prachař, Balát, Pazdera, Čikl, Karný, Barák, Strýček, Mišura, Vaněček.

Zápas začali aktivněji hosté, kteří se hned v úvodu několikrát natlačili před bránu Iláše. Opavský brankář však nemusel předvádět žádné akrobatické zákroky, pouze kontroloval lehké střely. Do první vážnější šance se dostal až domácí Bednárek v minutě čtvrté, ale jeho pokus nezapadl mezi Žurkovy tyče. To bylo na dlouhou dobu vše. A to z obou stran. Počáteční nasazení totiž postupně přerůstalo v hokejovou nudu a fanoušci moc pěkného hokeje neviděli. Alespoň nějaké vzrušení přinesla 15. minuta. Čikl se probil sám až před Iláše, ale opavská jednička vyrazila pokus pravým betonem.

Druhá třetina nabídla přece jen jednu branku. Ve 35. minutě našel Bednárek před bránou Suchánka a opavský kapitán vsítil vedoucí branku Slezanu. Záhy mohlo být srovnáno, ale situaci tři na jednoho nevyřešili hostující hráči nejlépe. Před odchodem do kabin se snažila Opava vyvinout ještě tlak, který by znamenal navýšení skóre. Stav se už ale nezměnil.

V poslední části bylo vše jinak. Domácí tým opět polevil a Břeclav toho dokázala využít. Ve 46. minutě hosté zakombinovali před bránou domácích a Prachař se přesně trefil do odkryté brány. Pak se na ledě opět dlouhé minuty nic nedělo a už to vypadalo, že zápas spěje do prodloužení. Optický tlak si sice udržovala Opava, ale o nějakém zakončení nemohla být řeč. Osud utkání rozlomila až šedesátá minuta. Devět sekund před sirénou se v útočném pásmu zbavil protihráče střelec vyrovnávacího gólu Prachař a svou druhou brankou sebral Slezanu všechny body.

Karel Suchánek (Opava): Chtěli jsme vyhrát, prostřídali jsme všechny čtyři útoky. Všichni dostali šanci při přesilovkách i v oslabení. S Břeclaví se můžeme potkat v předkole, takže si myslím, že ani oni nechtěli v zápase odkrýt karty. Nechodilo se do těla. S dnešní hrou bychom asi neuspěli v play-off, takže dnešní utkání bych nechtěl nějak moc hodnotit. Důležité bylo, aby se nikdo nezranil, aby byli všichni připraveni pro první kolo. Adam Koschatzký nezklamal, neudělal žádnou větší chybu. Bylo to vlastně první utkání pro něj, dostal se do širšího kádru reprezentace osmnáctiletých, takže jsme mu chtěli dát šanci. Záměrem bylo, aby se ukázal a prokázal své kvality. Musím říct, že absolutně dneska nezklamal, ba naopak. Je talentovaný, silový, takového hráče potřebujeme. Teď je ještě předčasné mluvit o tom, koho dostaneme. Po dnešním utkání jsou hráči zklamaní, důležité bude pozitivně je naladit. Musíme ale odehrát následující utkání s mnohem větším nasazením.