Slezan prohrál podruhé v řadě

• neděle 26. října 2008
  • Daniel Bartonec

Opavští po zápase s Hodonínem tentokrát nestačili na Techniku Brno. Utkání se rozhodlo již v první třetině, kdy Slezan během dvou minut třikrát inkasoval,proto Masného v opavské brance vystřídal Trenčan. Ani ten však nezabránil dalším brankám. V polovině zápasu vedla Technika již o sedm branek. Opava se však nevzdala. Dokázala ještě vstřelit čtyři branky, které ale znamenaly pouze korigování výsledku na konečných 8:4. Příští utkání odehraje Slezan toto úterý před vlastním publikem proti Uničovu.

13. kolo, neděle 26. 10. 2008

Technika Hockey Brno

8:4 (4:0, 3:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 14. Látal (Mráz), 14. Šebek (Špok, Kučírek), 15. Látal (Mráz), 17. Zapletal (Látal, Jelínek), 22. Špok (Šebek), 24. Benýšek (Kučírek), 35. Špok (Šebek, Benýšek), 47. Benýšek (Špok, Kučírek) - 35. Wolf (Měch, Měkýš), 53. Černý (Tichý), 54. Měkýš, 60. Tůma (Ondrušek). Vyloučení: 9:5, navíc Kříž (OPA) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0.

Nešťák (34. Adamec) - Zapletal, Habrovec, Kučírek, Maksa, Kalafut, Úlehla, Šindelář - Mráz, Liška, Jelínek - Špok, Šebek, Korotvička - Látal, Odehnal, Benýšek - Němec, Tobiáš, Matouš - Očenáš.

Masný (15. Trenčan) - Bednárek, Měkýš, Čavrk, Tichý, Ondrušek, Gulda - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Tůma - Kříž, Wolf, Weiss.

Začátek první třetiny byl z obou stran opatrný, proto brankáři neměli moc práce. Zlom nastal ve 14. minutě. Před opavskou brankou se nejlépe zorientoval Látal a poslal svůj tým do vedení. Neuběhlo ani třicet sekund a bylo to již o dvě branky. Pohlednou kombinaci Techniky zakončil do opavské svatyně Šebek. Slezan v této fázi hry absolutně nestačil. O minutu později se prosadil podruhé v zápase Látal a vyhnal z branky Masného. Toho nahradil Adam Trenčan, který se však nestačil ani rozkoukat a hned inkasoval. Pod tělem mu prošla střela Zapletala. Opavští se po této brance snažili vzchopit, ale ke kýžené brance to nevedlo. Do kabin se proto šlo za stavu 4:0 pro Techniku.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupil Slezan aktivněji. Nicméně ve vlastní přesilovce ujel opavským bekům Špok a nedal Trenčanovi šanci. Domácí pokračovali ve výborné hře a odměnou jim byl šestý přesný zásah. Přesilovou hru využil střelou z bezprostřední blízkosti Benýšek. Technika i nadále přidávala plyn a ve 34. minutě již vedla 7:0! Trenčanovi prošla střela Špoka mezi betony. Ve stejné minutě se však podařilo vstřelit i první branku Slezanu. Přesně mířil po kombinaci Měcha s Měkýšem Petr Wolf. Slezan tato branka nabudila a snažil se vstřelit další. Do konce druhé třetiny se mu to však nepodařilo, proto i nadále prohrával 7:1.

Úvod třetí části byl z obou stran vyrovnaný. Technice se však i v této třetině podařilo jako týmu prvnímu vstřelit branku. Ve 46. minutě zvyšoval Benýšek znovu na rozdíl sedmi branek. Domácí se s tímto stavem spokojili a přestávali hrát tak jako doposud. Z toho pramenili šance Opavy. V 52. minutě ujel brněnské obraně Černý a prostřelil Adamce. O dvě minuty později zaznamenal třetí přesný zásah Slezanu Měkýš, který se prosadil střelou od modré. V závěru zápasu měli opavští možnost přesilovky 5 na 3, kterou využil těsně před závěrečnou sirénou Tůma. Technika si nakonec vítězství dokázal i přes problémy ve třetí třetině pohlídat a především díky fantastické první dvacetiminutovce dotáhla tento duel do vítězného konce.